Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Den čtyřicátý pátý – Gout – chuť.

,,Smysly – to, co vás dělá člověkem. To, co vás dělá Harry Potterem, Albuse Albusem Brumbálem a mě Severusem Snapem.
Zrak, sluch, čich, hmat, chuť. Toto vše musíte potlačit. A toto vše se budete muset naučit znova ovládat. Začali jsme hmatem. Nedokázal jste se podřídit. Budeme pokračovat. Ale trochu jinak. A ještě,“ nadechl se Snape, když už si Harry myslel, že s proslovem skončil, ,,co se vaší důvěry týče… Je mi jedno, jestli mi věříte nebo ne. Budete se mi muset v následujících dnech podvolit. Pro vás bude snazší, když mi budete… důvěřovat. Pro VÁS. Pro váš pocit jistoty… Takže – začneme.“
Opět Harrymu zavázal oči. Pro Harryho to byl asi stejně příjemný zážitek jako včera, jen s tím rozdílem, že dnes neucukl – čekal to.
Dnes mu Snape ruce nezavázal.
,,Lidé – kouzelníci jsou mechanizmus na sebe veskrze kladně nebo záporně působící. Už jsem vám jednou řekl – u kouzelníku je zcela normální,“ při těch slovech si před Harryho klekl, ,,mít poměr jak s opačným, tak stejným pohlavím, ale i se zcela jiným příslušníkem patřícím k magii. Poslouchejte mě pozorně, pane Pottere. Ve skutečnosti jsou kouzelníci daleko více puritánští než mudlové. Jejich lidské stránka tíhne daleko více k opačnému pohlaví příslušného druhu. Jenže to, co je ve skutečnosti odvádí od jejich druhu opačného pohlaví, je překvapivě…“ Snape se jakoby bezděčně dotkl Harryho kolena, ,,magie. Lidé se bojí ji jen tak propustit skrz prsty, protože se zároveň bojí být ovládáni jejich vlastní mocí. Je to kouzelný, nezapomenutelný a také… poněkud stresující zážitek zjistit, že své tělo nemáte zcela pod kontrolou. Že totiž to, co ji ovládá, je…“ Snape se zase bezděčně dotkl Harryho kolena, tentokrát druhého a Harry už nevěděl, co si má myslet, ,,magie. Jen ta dává právo a velí ,,milovat“ či ,,nenávidět“ někoho, koho byste za normálních podmínek… třeba snesl. Je to poněkud protikladná… magie,“ Severus si s úsměvem všiml, jak se Potter lekl, když vycítil, že by mohl říct to ,,slovíčko“ a zase se ho dotknout. Ne že by Severus nezvažoval i tuto variantu, ale rozhodl se z dost dobrých důvodů tentokrát to neudělat.
,,Můžete někoho nenávidět jako člověk nebo jako mág. A také můžete někoho nenávidět jako člověk nebo jako mág pro jeho magii nebo pro jeho lidskou stránku. Většinou dvě neslučitelná témata. Magie,“ tentokrát Snape surově uchopil Harryho ruku a počkal, než přestane vzdorovat a uvědomí si… ,,proudí ve vašich žilách,“ konečkem prstu přejel od žíly na zápěstí - kam až se žíla ztrácela, a skončil u rukávu.
,,Je součást vašich tepen,“ přejel konečkem prstu po tepně pravého zápěstí, ,,a pouze její zlomek bublá pod povrchem kůže. Hůlka vám umožní uvolnit zlomek z vašeho středu, vašeho zdroje magie – pravda, o něco větší zlomek než máte pod povrchem kůže a než byste dokázal uvolnit sám. Jen málokomu se podaří uvolnit ze sebe veškerou svou sílu, jen málokomu se podaří uvolnit byť i celou polovinu moci své magie za svůj celý dlouhý život. Existují prý dvě splynutí. Splynutí těl a splynutí magie,“ při tom Harry cítil, jak se jeden ze Snapeových palců uvolnil z jeho zápěstí, tam, kde se mu skrze kůži rozlévalo teplo po celém těle a Snapeův ukazovák se dotkl jeho brady a vyrovnal mu – z pro Harryho neznámých důvodů – hlavu, kterou do teď nakláněl. I odtud – z bodu dotyku – Harry cítil rozlévání tepla.
,,To, co vás budu učit, není žádná hračka, pane Pottere. Je jen na vás, jak to zvládnete. Já si teď s vaším dovolením něco ověřím.“
Snape vstal.
Všechna – někdy až nepříjemně a bolestivě – teplá místa polevila jakoby svou křečovitou existenci.
Na moment Harry nic neslyšel.
Najednou cítil. Něco. Jako by mu konečky cizích a přece důvěrně známých prstů tancovaly po těle. Cítil je na zápěstí – znova. Na zátylku. Na vnitřní straně stehen. Na kotníku, na temeni hlavy. Na krku – téměř se bál, aby se prsty kolem krku nesevřely. Vždy mírně uhl a pak se přiblížil k tomu zdroji – k těm domnělým konečkům prstů. Prsty se ale vždy jenom dotkly a hned se zase odtáhly y přemístily se na jiné místo. Ke konci už nemohl ten pocit snést, byl téměř na vrcholu něčeho, co ani nemohl popsat. Bylo to absurdní a báječné a skvělé a nevýslovně zvláštní a nakonec cítil, jako by mu celá dlaň sklouzla z krku přes hruď a blížila se k břichu. To už ten pocit nevydržel a prohnul se směrem k ruce. Najednou jako by ho polily studenou vodou, když ho silná mužská ruka na břiše zatlačila a donutila ho si zase sednout.
Nebylo to nepříjemné probuzení, ale oproti předchozím pocitům doteku motýla nebyla realita tak skvělá.
,,Když vám řeknu, abyste nechal zavřené oči – poslechnete mě?“
Harry, neschopen slova, jen přikyvoval.
Ucítil, jak mu prsty precizně sundávají z očí látku. Tak precizně ty prsty pracovaly jen na svých lektvarech. Snapeův hlas zněl kupodivu hluboce a zamyšleně, když na něj promluvil.
Pak, Harry oči pevně sevřené snad ze strachu, něco se dotklo jeho rtů a Harry trhal svou vůli na část, kdy by důvěřivě ústa otevřel a nechal si podat klidně i jed a na tu, která na něj přímo neodbytně ječela, aby se sebral a utíkal, jak nejdál mohl. Zvítězila první varianta. Harry se poddal a pootevřel ústa. Něco mu do nich vklouzlo, aby to Harry za setinu sekundy vyplivl a kuckavě prohlásil: ,,No fuj! To je mořská voda,“ samým odporem se svezl na kolena a kašlal zbytky soli a pachuti po ní v ústech z pusy.
,,Musíte se naučit ochutnávat, pane Pottere. Ne vše, co je nechutné, vám ublíží, ne vše, co je dobré, vám pomůže,“ apeloval Harrymu do pravého ušního bubínku Snapeův naléhavý hlas.
16.03.2013 22:13:15
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one