Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Den dvacátý druhý – Návrat do normálu.

Na ff.ph.netu Den dvacátý druhý.

Aby se předešlo spekulacím – Harry byl upřímně rád, že toho praštěného netopýra neotrávil.
Že ho předávkoval – to byla jiná. Dále – Snape VĚDĚL, že Harry ví jen máloco z jeho hodin (a Harry přece za to, že Snape učí špatně, NEMOHL…).
Krajně odporné od něj tedy bylo, že když se příštího dne v poledne vzbudil, seřval ho.
Naštěstí pro Harryho – neměl Snape po té dávce jedu a po té dávce kytky, o níž tvrdil mu Snape, že se její název Harry učil ve druhém ročníku (přičemž si Harry byl STOPROCENTNĚ jistý, že se ten název neučil…), takovou výdrž jako dřív. (Smím-li být upřímná – Harry se vážně ten název té kytky neučil. Ani tu kytku si nepamatoval. To jen Hermiona a pár dalších, pro něž nebyly lektvary jen neprozřetelným přívažkem v jejich budoucí kariéře, kterou jim lektvary nepopiratelně kazily, si nauku o této květině pamatovaly.)
Zkrátka pro dobrotu na hanbu díky Snapeovi.
Bastard! Netopýr! Zrůda! Mstivý! Zákeřný! Podlý! Ničemný! Zlotřilý bídák Snape…
Příště ho Harry raději hodí do kotlíku s olejem, než aby mu ještě kdy pomohl.
Copak mohl Harry za to, že před tím hadem neuhnul? Nemohl!
Kde je spravedlnost?
Nikde! (Tedy, ve skutečnosti je u mě, ale já jim ji nedopřeji…)
Čím víc byl Snape zmoženější z přestálého dne, tím protivnější byl.
Zkrátka pochutnáníčko s ním spolunažívat.

Na druhou stanu – mělo to i výhody.
Harry Snapea už nezpovídal z toho, proč mu neřekl o něčem pro bídáka-netopýra-Snapea tak zjevném, jako byla Hopkinsova náklonnost.
Snape už parchantovi-nevděčnému-Potterovi nevyčítal ty vodopády, o nich se mu Harry zdráhal říct. (Ale řekl! Nakonec. To se taky počítá!)
Tak spolu žili ve vzájemné harmonii – Snape velitel s právem veta, Harry jako otrok, sluha, který si nezaslouží úctu.
Vegetovali spolu obstojně, jen Harrymu to šlo tak na nervy, že když si Snape naporučil pátou rybu toho dne – a pokaždé vyžadoval jiný druh, Harry mu místo ryby vylil slanou mořskou vodu na hlavu.
Snad byla i studená. Možná ho štípala do očí. Čím víc, tím lépe.
No Harry to moc nezjišťoval. Vzal nohy na ramena. Jen co viděl, jak prudce Snapeova silueta v dáli vstává, zrychlil ještě víc.

Po dost dlouhé chvíli sebral odvahu a vrátil se, ale… Možná se neměl obtěžovat – co z nenávistných pohledů?
Z všudypřítomné touhy po pomstě?
Ale byl to zase Snape, kdo mu málem přerazil prsty, když mu ukázal, jakéže to vlastně byliny posbíral – konkrétně se zhrozil nad těmi s nádechem krémové barvy. Byl to on, kdo mu málem zaživa a bez anestezie odtrhl ruce z těla, když zjistil, kolik vlastně léku podal jeho tělu.
Ano ano, starý dobrý netopýr Snape, který ho div nezabil za způsob podávání léčiv.
To on jej seřval jako Alíka (toho psa z domnělého sousedního ostrova, viďžeano, Kys?), když se dozvěděl, že Harry netuší, že ten lektvar vařil ve druhém, opakuje – DRUHÉM – ročníku.
Že ani nevěděl, jestli ho povařit, vylouhovat, podusit či podávat přímo na kůži.
Jaká to byla romantika, když se vždy bílému Snapeovi zjevily – z ničeho nic – rudofialové fleky na tváři, z očí blesky, dojem brzkého příchodu mrákot Severuse Snapea.
Mělo to svůj šarm, ne? Byl živý. Zdravý. Normální.
Harry ho ani nezabil – díky svému umu, co se lektvarů týkalo.
Měl co oslavovat, jen co je pravda.
Takže ho nějaký nabroušený Snape nemohl rozházet, říkal si s nepřetržitým úsměvem na rtech po tom, co vše mohl ztratit, jak nenávratně mohl Snapea poškodit…
Vše se v dobré obrátilo, vše dobře skončilo.

16.03.2013 22:32:32
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one