Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Den padesátý druhý – Jak se ze sekání trávníku nezbláznit? Nemyslet na to…

Na ff.ph.netu Den padesátý druhý.
Dnes vstával v pět hodin, aby stihl udělat úkoly, kterými jej zaúkolovali Dursleyovi včerejšího dne.
Klasické natírání plotu – to měl udělat hned zrána, aby to do večera zaschlo a běda mu, jestli nátěr smyje déšť nebo se mu na to něco přilepí.

Především to měl dělat ráno proto, aby Dursleyovi nevzbudil. Čtvrteční ráno…Vernon Dursley musel do práce. Takže ještě jednou běda mu, jestli strýčka vzbudí.

Poté měl umýt auto – jak jinak?! – než se Vernon vydá do práce. Potom měl zalít všechny květiny – ten přístroj na postřik se jim už zase ucpal! – a zkontrolovat, jestli nemají květiny uschlé listy a pokud ano – vytrhat je. Pak další kolečko s hnojivy – nová, vylepšená deluxe verze hnojiv dovezená z Francie.

Nakoupit suroviny na oběd, Dudlánkovi na svačinku ranní a odpolední, sobě koupit rohlík na oběd. Vytřít podlaho v celém domě, vydrhnout podlahu venku, vylovit rybičky z nově pořízené fontány na zahradě, vyčistit vodu, nakrmit rybičky, vrátit je zpět do vody – Harry nevěděl, proč, když je Dudleyho kumpáni stejně střílí, loví a dávají kočkám.

,Nejspíš proto,‘ okřikl se Harry nakonec, ,aby ho měli zač trestat, protože vina vždy ležela na něm.‘

Poté vyčistit nově vybudovaný bazén od… listí, bakterií, rybiček a rybenek, které tam někdo naházel.
Pak měl připravit oběd.
Poobědvat – svůj suchý rohlík.

Vylézt na střechu. Vyčistit okapy. Vydrhnout a vyleštit střechu, aby se v celé Zobí leskla a nejvíce na sebe poutala pozornost náhodných kolemjdoucích (zjevně sousedi věděli, co jsou Dursleyovi za sebranku).

Při dvacátém úkolu toho dne se už nesoustředil. Myslel na to, jak lhostejné mu je, že se vrátili zpět do školy a do všedního života, když ho to ani omylem nezachránilo před zkázou jménem Dursleyovi.

Vesele si sekal, když se mu náhle zdálo, že něco vidí v dálce. Nějakou postavu. Postavu muže, asi.
Měla na sobě dlouhý plášť. Klobouk. Pokud to byl ON, byl vysoký, ale protože stál směrem, kterým zapadalo ten den slunce, velký kotouč tepla se mu opíral do zad a oslňoval jej, Harry si ani nemohl být jistý, co, kdo či jestli vůbec tam někdo je, i když jasně viděl jeho klobouk na hlavě.

Náhle však, to když se Harry zamyslel, bradu podepřel rukou a jel dál se sekačkou na trávník, něco jako by zajiskřilo a Harry tak tak uskočil, když se ozvala rána jako z děla. Vyhodilo to pojistky v domě a sekačka se s chmurným, táhlým a chlupy ježícím zvukem ozvala naposledy. Oranžový kabel byl z poloviny úplně přeseknutý a ta druhá půlka Harrymu zlověstně připomínala Skoro bezhlavého Nicka.
Ještě se modlil, aby…

,,Pottere!“ zařvalo to hřmotně z domu a dusalo po schodech dolů a pak přes zahradu k němu.

,Tak asi ne,‘ říkal si Harry se svěšenou hlavou. Jak tohle omluví neměl ani potuchy. Ale jak to přežije… do konce prázdnin! Ne… na to myslet nechtěl.

,,Netrpíme tě tady proto, abys nám demoloval náš majetek, na který si ani nevyděláš, ale proto, abys nám splatil, co jsme si kvůli tobě od úst odtrhli a ty šaty, co máš na sobě! Víš, kolik ty stály?! A já se…“
21.08.2008 17:08:38
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one