Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Den šedesátý druhý – Kurz sebeovládání, výchova nevychovatelného a další drobné patálie.

Na ff.ph.netu Den šedesátý druhý.

Tak co - vydržíte to se mnou do pozítřka? ;)

,,Dnes, pane Pottere, vyzkoušíme to, jak umíte uzavírat mysl, jak se umíte ovládat. Neboť - nerad bych se pletl, ale myslím, že to nehrozí - zdá se mi že TEN druh magie již ovládáte.“
,,To jako…?“
,,Ano, ,,to jako“,“ odvětil nespokojeně Snape.

Harryho oči se rozšířily. Neměl v úmyslu pokračovat v nitrobraně, když Snapea žádal, aby ho naučil, pořádně naučil kouzla bez hůlky. Snape musel něco z Harryho vnitřní rozepře zachytit; nespokojeně potáhl nosem, zatvářil se kysele a hleděl na Harryho přímo vraždícím pohledem.

,,I toto umění spadá do kouzel a čar bez hůlky, pane Pottere,“ řekl bez zachvění jakékoli emoce.
,,No ale…“ nadechoval se Harry k protestu.

,,Dejte mi dnešní den. Dnešních pár hodin. Nepovede-li se mi alespoň malý posun ve vašich znalostech o tomto druhu magie z této odnože, necháváme toho, já kapituluji a pokud tyto hodiny bude chtít někdy Brumbál obnovit, řeknu mu, aby vás učil sám,“ nabídl Snape velkoryse.
Harrymu se nastolená pravidla zamlouvala.
Jenže…

Jenomže si nemohl nevzpomenout, jak hodiny vždy probíhaly - to v něm nechalo hluboké rány - a ani si nemohl nepamatovat, jak se po tom vždy cítíval.

Snape stále cítil Harryho negativní rozpoložení, právě proto k němu přešel, postavil se před Harryho a hleděl a na něj tak dlouho, dokud Harry nevzhlédl.

,,Nebude to stejné, to vám slibuji,“ hlas náhle jemný, uklidňující, dodávající odvahu a Harry si opět zcela zcestně uvědomil, že až bude válka s Voldemortem, chce, aby ten hlas zůstal na jeho straně, po jeho boku.

Ne po Voldemortově.

A pak si uvědomil, proč to všechno dělá a že to on, Harry, by měl teď přemlouvat Snapea, aby mu ukázal, jak uzavřít svou mysl.

Neznatelně pokýval hlavou na souhlas.
,,Dobrá,“ vydechl Snape úlevně, protože evidentně tohle přemlouvání jemu samotnému nesedělo.
,,Zavřete oči,“ tentokrát Harry prostě jen poslechl.
,,Myslím, že nitrozpyt bude dnes jiný už jen kvůli prostému faktu, že jste dnes dospělejší, že máte víc zkušeností a v neposlední řadě máte zkušenosti s magií bez hůlky,“ Snape se nadechl, chvíli mlčel; pokračoval.

,,To co musíte z mysli vytěsnat, jsou vaše veškeré vzpomínky, emoce, chvilkové stavy. Pokud vám pomůže vzpomínka na temno - viďte před očima temno! Pokud vás zklidní moře, pak…“ Snape si posměšně odfrkl.
,,Víte, co myslím… No. Pak prostě musíte stát za svou nezlomnou vůlí, že svému protivníkovi neukážete nic, oč by mohl stát. Nesmíte na to myslet, nesmíte se kolem toho ani nachomýtnout. Ale především - musíte protivníka ze své mysli dostat předtím, než už bude tak hluboko, že to nezvládnete. Okamžitý vyhazov z mysli je, domnívám se, nejlepší řešení. Připravte se, pane Pottere.“

Harry vycítil - ani tak ne magií, jako spíše po sluchu, že Snape vytahuje hůlku.

,,Raz,“ řekl Snape a byl to, jako by Harrymu za tričko vhodili kostky ledu, ,,dva,“ jako by odpočítávali jeho jistou smrt nebo něco daleko horšího, ,,tři. Legilimens!“ vykřikl Snape a Harry se pohroužil do hluboké tmy.

Jezero, mozkomorové nad ním, Sirius, jeho kmotr. Pláž, moře, chatrč vyhlížející zoufale nešikovně. Zrcadlo z Erisedu, Quierell. Rita Holoubková za ruku ho tahající ho přístěnku. Smrt Cedrica Diggoryho Červíčkovou rukou.

,,Dost!“ zasyčel Harry a svalil se na zem.
,,Necháváte mě zajít příliš daleko!“ řval na něj Snape sklánějící se nad ním a ukazující pravým ukazovákem někam do dáli, za svá záda.
,,VŽDYCKY tomu tak je! Vyciťte mě, řekněte mi, kde jsem a vyhoďte mě odtamtud!“

Snape se narovnal.
,,Legilimens!“

Tajemná komnata, Ginny v ní ležící, meč Godrica Nebelvíra. Hodina nitrobrany v pátém ročníku, Draco vpadající do jejich hodiny, Snapeova nejhorší vzpomínka. Minerva McGonagallová a Dolores Umbridgeová, hádají se, McGonagallová říká Protivovi, že má točit se šroubem v lustru na druhou stranu. Lumpárny dvojčat Weasleyových před odchodem ze školy, Harryho přelíčení o vyloučení ze školy, Harryho první dárky o Vánocích v Bradavicích.

,,Snažte se trochu, Pottere!“ křičel na něj Snape zase.
,,Musíte se soustředit! Musíte vše ze své mysli dostat! Hned! Legilimens!“

Smrt Siriuse Blacka, Albus Brumbál…

Harry zjistil, že kopat a škrábat kolem sebe je bezpředmětné a navíc jej to brzy unaví a tak myslel na to, že musí uchovat Brumbálovo tajemství. Zaměřil se na své schopnosti. Na svou magii. Na své nitro, uvnitř kterého pulzoval jakoby malý, ohnivý fénix - stejně nezdolný, stejně živý, stejně silný.

Odrazil Snapea ze své mysli.

Snape i Harry na zemi, jeden si měří pohledem druhého. Zprudka lapají po dechu.
Severusi Snapeovi se na tváři usadil samolibý, ale i pochvalný úsměv.

Dokázal to.
Oba to dokázali a Severus měl zase pravdu – Harry je schopný zvládnout i tohle.
31.08.2008 18:25:19
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one