Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Den třicátý osmý – Jak to tedy bylo dál…

Na ff.ph.netu Den třicátý osmý.

Dnes o něco málo dřív, protože ještě pořád plánuji aktualizovat Život. :) Doufám, že nevadí...?

,,Jak to bylo dál?“ zeptal se mladý Potter zcela vážně.
,,Hm?“ řekl Snape polorozespale.
,,Proč je lehčí čarovat beze slov než bez hůlky, pane profesore?“ řekl Harry znova smrtelně vážně.
,,Budu vám muset něco vysvětlit, Pottere,“ zavrčel Snape.
Poslední, co si pamatoval, když si ještě mohl něco uvědomovat, byla poloha, v jaké usnul. Vlastně ve které zaspali oba dva.
Severus se tíhou únavy sesunul do postele, čímž Harry sklouznul níž. Jeho hlava (tvrdá jako dřevo – tím prokazovala své znalosti – vlastně pardon, to byly piliny…) se opřela o Severusovo břicho, jeho rameno se jakýmsi prapodivným způsobem ocitlo kolem Severusova břicha a Severus právě v této oblasti cítil nepohodlný tlak, který povolil, když se jaksi samovolně posunul o něco níž. Takže se Potter neopíral tak moc o jeho bolestivě hladový žaludek, ale pouze o jednu z jeho kostí.
Nyní se na něj dost výrazné, zelené oči upíraly tak neskutečně drzým způsobem, že měl Snape chuť Pottera něčím praštit a vysvětlit mu, že takhle se na profesora neciví. Jenže teplo, které z mladého Nebelvíra sálalo, bylo právě jediný zdrojem tepla a jedině to mu zabránilo říci něco uštěpačně trefného.
Na střechu stále neúprosně dopadaly kapky vody a vítr se stále neochvějně opíral do jejich slabě chráněné chaloupky, skučel a plakal okolo jejich domu a vyzýval je, aby vyšli ven a postavili se mu, jenže takové přání mu nehodlali ani jeden z nich splnit.
,,Spánek, jak většina lidí říká době, kdy bývá noc a většina spí – od toho slovo spánek – může být v té době dusno a nebo jako nyní může lít, ale třeba se tak říká i době, kdy se člověk bezcílně natáhne na pár hodin během dne, že nemá co dělat… ten proces má pár fází. Stejně tak i doba probuzení má pár fází. Nenarušil jste dobu spánku, což máte opravdu velké štěstí, ale dobu probouzení, takže právě o té vám nyní podám výklad,“ žačal Severus a Harry věděl, že to bude na hodně, hodně, hodně dloouho.
,,První fáze je někdy uprostřed spaní. Začínají se vám zdát sny a podobné hlouposti – v této době někoho probudit se rovná sebevraždě stupně Dé. To jest pověšení za palce do průvanu, do pusy se vám nalije voda, všechny otvory, jimiž byste ji mohl vyprsknout, se neprodyšně ucpou. Po pár minutách vás odříznou ze stávajícího stavu, přivedou vás k lanu, pověsí vás a zařídí, abyste v 99,9 desetin procenta přežil, protože vaše konečná smrt náleží gilotině. Druhá fáze probouzení je ta, kdy jsou vaše sny v plném proudu a přestávají dávat smysl, snad začínají být u konce. Začínáte se na posteli ošívat, někteří vidí světlo z oken, proto bývají jejich sny jaksi prozářené. Vzbudit někoho v této fází se rovná sebevraždě stupně Cé, pověšení za kotníky do průvanu, odtrhávání prstů z rukou, depilace nohou a následná smrt ve vaně napuštěné kyselinou. Třetí fáze je ta, ve které se člověk občas probudí z ,,otřesně třeskutě příšerně děsivě nesnesitelného snu“, děsem a šokem se vymršťuje do sedu a volá o pomoc – ne v takovém případě bych vás vážně zachraňovat nešel, Pottere – aby následně po pár minutách utěšování sebe samého nebo jeho přítelem, partnerem, známým či to vše v rodu ženském usnul opět povrchovým spánkem. Od teď už jen povrchovým spánkem. Vzbudit člověka v této fázi se rovná sebevraždě Bé, pověšení do průvanu za vy-víte-co, následné otrhávání nehtů z prstů na rukách i na nohách, posléze nehoda v podobě utonutí ve vaně napuštěné vodou rozcákanou všude kolem, jen ve vaně je jí po dokonání málo. Čtvrtá fáze se vyznačuje tím, že člověku neustále víčka kmitají ve snaze otevřít oči, ale i v této době, JAKO VE VŠECH PŘEDEŠLÝCH, NEUSTÁLE SPÍTE! Házíte sebou na posteli čím dál více, ale stále nejste vzhůru.
Vzbudit člověka v této fázi se rovná zatlučení člověka zaživa do rakve, posléze rychlému pohřbu. Ale pořád je to na zabití. Víte, ve které fázi jste mě vzbudil, pane Pottere?“ zeptal se nakonec přívětivě, tmavé oči se zabodávaly nadějně do těch smaragdových (fuj! Už je to Esmeralda…).
,,Pane?“ zeptal se Harry vyvedený z míry, na chvíli to jeho mysl odvedlo od toho, co chtěl slyšet.
,,Té poslední,“ usmál se Snape dravě.
Potter se na Severuse díval tak ošklivě nechápavě, že Severus znova zatoužil přetáhnout ho židlí.
,,Pane?“ odhodlal se Harry.
,,Fajn, dovykládám to, Pottere, ať už vás mám z krku,“ Severus ani nechtěl slyšet, nač se Potter toužil TEĎ zeptat.
,,Hůlka vám pomáhá vaši potlačenou a zkrocenou magii uvolnit. Je to další magický předmět. Ať už používáte svůj hlas či nikoli - a ten zpočátku používáte proto, abyste si mohl vyvolat to, co po své magii doopravdy chcete; abyste se nespletl, když čarujete - hůlka to, co chcete po své magii, podpoří, což hlas neumí. Je tedy téměř jedno, pokud nemáte hůlku, jestli ke své magii hovoříte vnějškem či nikoli. Používat magii neverbální nebo bez hůlky znamená naučit se mluvit se svou magií vnitřně. Umět jí poručit… do určité míry. Chápete?“ zeptal se nejistě, když se Potter ani nehnul.
I po této otázce mlčel.
,,Pottere?“ znejistěl Severus ještě víc a ve tmě tápal po Harryho siluetě - ruce, ramenu, čemkoli, co by dokazovalo, že tam s ním Potter je, že je v pořádku.
,,Ano, pane?“ zeptal se Harry přiškrceně, jeho hlas zněl Severusovi vzdáleně a cize, ale byl tady…
,,Uff, Pottere, to už mi nedělejte,“ spočinul Severus úlevně na Harryho rameni. ,,Už jsem se obával, že… Pottere? POTTERE!“ vzkřikl, když se Harry zhroutil jemu do náruče.
Severus horečně přemýšlel, co se to vlastně u všech všudy stalo… a jak by měl chlapci v jeho náručí pomoct?!
16.03.2013 22:22:20
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one