Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Na ff.ph.netu Den třináctý.
Vstal už jen z nutnosti.
Snape se opět tvářil nad míru příjemně. Neskutečné však bylo, že měli postavený přístřešek a tudíž neměli co dělat. Harry chtěl trochu víc prozkoumat možnosti úniku z ostrova, ale Snape ho odbyl.
Vlastě se sobě navzájem klidili z cesty. V Harrym vrtal pocit, že je to špatné; pokud se nezačnou bavit navzájem nebo se jinak nezabaví, brzy se zblázní.
Prováděla je apatie. Harrymu se občas stalo, že chodil pár hodin v kruzích nebo po ostrově mašíroval sem a zase tam a nebyl s to říct, co dělal, kde byl před minutou. Netušil, jak je na tom Snape, za normálních okolností by mu to bylo jedno. Jenže…
Tohle nebyly normální okolnosti. Oni se vzájemnou neustupující averzí posílali hlouběji do deprese, do stavu, kdy jim bylo všechno jedno.
Vážně nechápal, proč ho Snape odbyl.
Proto, když obcházel třetí kolečko kolem páté hodiny, řekl si – nemínil si připustit nic méně – že je tady vlastně krásně, že ať se Snape tváří sebeodporněji, netopýr jeden, jsou tady jediní. Tudíž spolu budou muset začít mluvit. I kdyby nechtěl. Vzpírat se mu klidně mohl, ale Harry se nevzdá!
Sebral se a rozběhl se, aby někde toho zalezlého netopýra našel.
Uznával - bylo by to něco jiného, kdyby pracovali. Kdyby tady byli s více lidmi. Kdyby bylo cokoli jinak. Ale není, takže jediné, co může udělat pro dobro všech, alespoň všech na ostrově, je, že spolu začnou na nějakou dobu vycházet. Nebo se hádat. Vlastně obojí, kdyby to bylo třeba.
Konečně ho našel u jejich domku.
Obcházel stejné chaotické kruhy, jaké do teď Harry.
Ten musel uznat pár věcí – do teď se se Snape tak náramně míjeli, že si myslel, že to ani není možné na jednom ostrově s jediným člověkem.
Pak uznal, že nehorázně ignoroval ve své omezenosti přenádhernou přírodu kolem. Nabízely se mu obrázky, které s největší pravděpodobností už nikdy neuvidí. On je ale nevnímal.
Další věc – do teď neviděl Snapeovi kruhy pod očima; nechtěl vidět, že se za celou tu dobu před ním neukázal… ani o píď méně oblečený než v tom, co na sobě míval vždy mínus to, co z něj násilím servaly vlny.
Zadíval se na něj, zauvažoval. Mohl si to dovolit, Snape jej nezaregistroval. On sám byl pak za úkrytem.

Plášť Snape neměl. Kalhoty byly na dvou místech protrhány. Bledá kůže, ze které bylo vidět jen málo, přece dírami prosvítala. Kontrastovala tak s tmavou látkou. Taky měl pocit, jako by zahlédl na skrz jednu nohavici - respektive její díru – jizvu.
Pohledem zajel výš. Otrhané knoflíčky, uškubnutý rukáv – tedy jeho část – sem tam díra, skrze kterou se Harrymu před očima již jasně rýsovaly jizvy. Někdy rudé, občas jen bílé, ale podle toho mála, co mohl zahlédnout, jich měl Snape víc než požehnaně. Tedy měl jizev tolik, až na to Harry ani nechtěl myslet.
Stále mastná hlava, nyní se k tomu však ještě přidaly rozcuchané vlasy, propadlý obličej, prázdný výraz v očích, ústa zkřivená v bolest… Merline!
Jen rychlým pohledem přejel své vlastní oblečení – aby se přesvědčil, protože potřeboval důkaz, nevyvratitelnou jistotu…
Utrhlá nohavice, děravé triko, všude možně škrábance. Tak nesympatický vzhled, jaký si jen Harry dovedl představit.
Rozcuchané vlasy. Právě teď šokovaný výraz plný nechápání, následného pochopení.
Ruce sedrané do krve.
Kdy se tohle všechno stalo?
Rozběhl se, strnulý výraz, v očích strach.
,,Snape!“ to je podruhé, co mu ta drzost prošla…
Snape ještě chvíli setrvačností chodil, než na něj upřel nechápavý výraz. To už ho Harry doběhl.
,,Co je?“ podíval se mu do očí, Harry jen tak tak vyrovnal svou rychlost, následné zastavení se.
,,Co máte na sobě?“ zeptal se Harry tím nejklidnějším hlasem, jaký uměl v dané chvíli zahrát.
,,Prosím?“ podíval se Snape nechápavě, ale nevypadalo to, že by mu na tom, co Harry říkal, skutečně záleželo. Bylo mu vše lhostejné.
,,Co máte na sobě?“ zuřil již Harry, proto kladl na každé slovo důraz.
Snape zvedl obočí; ve snaze podívat se na sebe sklopil hlavu. To mu ale nedovolil Harry, který se přikrčil, aby sledoval jeho pohled – donutil ho zase vzhlédnout.
,,Co to má znamenat, o co jde, Pottere?!“ začal se nevýrazně dostávat do varu i Snape; znovu shlédl, načež ho zastavil Harryho prst na bradě. Vztáhl k jeho ruce tu svou, aby ji odstranil z osobního prostoru Severuse Snapea, vtom ale Harry sykl bolestí.
Snape na Pottera překvapeně zaostřil – nečekal usyknutí...
Harry se Snapeovi nejdřív podíval do očí, Severus jeho pohled opětoval. Pak si všiml tenkého škrábanečku, z kterého Harrymu vytékala krev; přesně z místa, kde se Severus Harryho dotkl rukou. Zmateně se na Potterovu ruku díval.
Harry, s povzdechem, vzal Snapeovu ruku do svých, nastavil mu jeho vlastní ruku před očima, aby viděl, že v ní má třísku ze střechy.
Pak si ji Harry přiblížil ke svým očím; třísku okamžitě vytáhl, na co Snapeovi vhrklo pár slz do očí. Ne proto, že by nebyl navyklý na bolest, ale proto, že se na ni nepřipravil.
Dá se říci, že tohle ho vytáhlo z dlouhé doby letargie. Zavrčel: ,,Pottere, co to děláte?“
Odešel od něj, co nejdál mohl. To však ještě netušil, že od té chvíle se mladého Nebelvíra nezbaví.
Sečteno a podtrženo – od té chvíle bylo Harrymu stoprocentně jasné, že ze srážky s bouřkou, následným přistáním na ostrově nevyšli tak bez zranění, jak se Harry prve domníval.

___

Assézákova nota: Co dodat? Snad… Ano, chození kolem sebe po špičkách – opravdové chození – ještě nezažili. A i když byl Harry dezorientovaný, co se data týkalo, ještě to nemělo nic společného s tím, co přijde. Ani s dezorientací, ani s šokem, kterým musí projít. Musí, jelikož a protože jsou na ostrově sami a bezprizorní. Harry… toho už jsme pořešila. Ale co byste tak hádali Sevovi?

16.03.2013 22:40:48
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one