Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5420"
Jsem ráda, že se ledy konečně takhle hnuly. Mám kamaráda, který žije v Anglii, a protože si toužil vzít muže, kterého miluje, ženil se v jiné zemi. I když to, že se na to chystají i členové duchovenstva, se určitě stane třecí plochou a bude to působit problémy. Ale na druhou stranu, proč ne? Když se duchovní anglikánské církve mohou ženit s partnery opačného pohlaví, tak proč by nemohli s partnery stejného? Ano, ano, Bible, brojení církví proti homosexualitě, ale hej, lidi! probuďte se. Žijeme v roce 2012, ne ve středověku.
Výpovědní hodnota roku, v němž žijeme, je právě to - rok, v němž žijeme. To není argument pro nic, ani proti ničemu, a za pár let bude všem připadat stejně směšný, jako ty, které pronášeli soudruzi před padesáti lety, a které pronese kdokoli za sto let těm, kteří budou živi za let dvě stě.
Podobně, pokud mluvíš o současné situaci, bych neřekla, že církev jako instituce brojí proti homosexualitě. Jediné větší aféry, které si já pamatuji, jsou křižácké války a pálení čarodějnic; vychází to patrně z toho, že homosexuálové církev nijak neohrožují, a proto ani nemohou být nejpodstatnější téma, které v současnosti řeší. Nejsou hrozba a nejsou konkurence, takže co s nimi?
A když tedy pominu ten poslední demagogický odstavec - to je jedna z věcí, kterých se obávám - jaké problémy může toto rozhodnutí vyvolat. Snad ani ne to v řadách duchovenstva, mnohem spíš v řadách bigotních věřících. V každém případě souhlasím, že je to začátek.
28.03.2014 16:17:36
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one