Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8136"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Pfff… jasně. Nebudeš náhodou na ICQ?
Za to, že ti nepomůžu, protože na to není (nebo já ji neznám) žádná jednoduchá poučka.
blond... jsem blond
Vidíš? To je možná tím, že až na vyjmenovaná slova tento postup kategoricky odmítám. A zač se omlouváš? smiley
Promiň, nosmiley Jsou věci, které si prostě budeš muset pamatovat...
blond... jsem blond
Merline… jako bych je za poslední rok neměla otevřené víc než mockrát… a ve 3/4 jsem stejně ten princip nepochopila. OK, jdu to opravit. A děkuju.
Cesty, které svádějí - určitě s čárkou, shodli se na tom úplně všichni, které jsem včera večer zapojila do diskuze. Včetně češtináře. Přívlastek bych do toho nemíchala, tam je dost individuální pojetí jeho těsnosti/volnosti (věčná třecí plocha mezi mnou a češtinářkou na ZŠ...), navíc stejně myslím, že je to "které svádějí" vedlejší věta přívlastková, když už...

I infinitiv se v určitých případech odděluje čárkou, ale teď z hlavy to nevím přesně. Doporučuji otevřít Pravidla nebo něco na ten způsob. I v těch nejstručnějších pravidlech pravopisu jsou základní informace o použití čárek.
blond... jsem blond
…což mě přivádí - jak je to s infinitivem? Dává se tam čárka nebo ne? A poslední - jak je to s nebo. Kdy se dává a kdy ne?
Měla by tam být čárka vždy, protože každé sloveso jedna věta, tedy pokud není v infinitivu...

A u těch cest, myslím, že se jedná o přístavek ne... tím pádem by tam ta čárka měla být.smiley
Doufám v žití, ale jsem připraven umřít. [Shakespeare William]
Uvozuje větu vedlejší… tomu rozumím. A poradila ses ještě, než to budu opravovat? Takže to mě přivádí ještě k jedné věci - když jsou tedy dvě slovesa oddělené jako a než, je tam ta čárka vždy nebo alespoň zpravidla?
Ty případy, kdy se čárka dává podle toho, zda tam sloveso je nebo není, jsou jako a než (rok jako žádný jiný; lepší než já). Slovo "který" uvozuje vedlejší větu a nevybavuji si žádný případ, kdy by tomu bylo jinak. Proto bych tam tu čárku dala - i když je to vytržené z nějakého souvětí, pořád zůstává to, že jsou to cesty, které svádějí. Asi to nevysvětluji zrovna nejjasněji...smiley
blond... jsem blond
Barčo, děkuji.

Šárko, fajn, v tom případě nechápu absolutně kladení čárek, tím spíš, že jsem to ve škole celý rok neřešili. Uznávám že přívlastky, přístavky, doplňky, PU času, místa, příčiny, účelu, podmínky, způsobu, předměty… a takové to, kde se v jednom případě dává a kdy se ve druhém nedává čárka mi nikdy nešlo. Ještě ji tak dám u „protože“, ale ani u a, i, ani, nebo, ani u ničeho jiného… absolutně nerozumím tomu, kam se dávají.
Páni tak to je síla. Teď by to asi zachránil už jen zázrak, teda ale musí se nechat to je nápad jen mě to vážně vytočilo jak s chudákem zametla. smiley Moc mě zajímá jak tohle zkončí.
No, já bych tam tu čárku dala. Zítra se zeptám jednoho spoluposluchače, jak by to mělo být. Zrovna dneska jsem se o něm dozvěděla, že je nejen tělocvikář a dějepisář (to už vím dávno), ale že učí i češtinusmiley
blond... jsem blond
smiley Díky, Jiki.Cesty které svádějí by mělo být bez čárky, jelikož se tam vyskytuje jen jedno sloveso. Jinak děkuji za poklonu s city. :) O:-)
Ach jo. Slzy mi tekly... Ještě jsem asi pořád mimo smiley
Přijela jsem po týdnu domů a těšila se na pokráčko této povídky a epilogi od asisi. Nejdřív jsem četla epilog - ten byl očekávaně krásnej a sladkej, pak se tu objevilo tvé pokračovaní - Cesty, které svádějí. A úplně jsem zamrzla. Tekli mi slzy a nebyla jsem už schopná ničeho. Tak jsem si lehla na gauč, tupě zírala po obýváku a pak šla spát. Je pravda, že jsem byla z tábora děsně utahaná, vlastně jsem poslední noc vůbec nespala, takže to asi mělo vliv na moje city... Pravda je ale taková, že tohle se mnou děláš assezko skoro jenom TY!!! Za kapitolku díky, doufám ale, že příště mi alespoň trochu vylepšíš náladu. Nějak si ty tvoje povídky moc beru a to nejsem v jiném stavu smileysmiley
Sis, spíš se divím, že jsem to napsala gramaticky dobře. A neznělo – jsou to popěvky, i když jsem se té knížky ještě, pravda, nedotkla, takže nevím, jak se jmenuje. Jen že jsou tam nějaké popěvky.

Tef, díky. :D Beru to jako poklonu.

Proč je k němu tak hnusná – nobody knows až na jeden jistý článek, o kterém už řeč byla.

Modlitbu? … Asi Tě zklamu, ale nejsem světec. :)
Já vím, je vážně trapné vymlouvat se na rozhozené hormony, když už mám po porodu nějakou tu dobu, ale pořád je lepší tvrdit tohle něž otevřeně říct, že mi tečou nudle z nosu a moje kvalitní, "zaručeně vodě odolná" jak řekla prodavačka v dorgerii, řasenka se poněkud rozmatlavá víc než bych si kdy řekla, že se "zaručeně vodě odolná" řasenka slzami rozmatlat může. To bylo táááááák smutnýýýýýýý... smiley Tohle bylo hodně infantilní, ale já to obvykle nedělám. K ději, cha cha cha... mám až masochistickou radost z toho, že se to tak hezky vyvíjí, i když teda moc jsem nepochopila, ¨proč je k němu tak hnusná, když z toho ta baba snad nic nemá, kromě potěšení, teď se teda možná pletu a ta pointa mi utekla, tak mě s tím kdyžtak obeznamte, abych tu nebyla za ještě většího de*ila, než za kterého jistě již jsem... Už se těším až ji nakopou zadek a ten strááášnej chudák slaďouš Potter se vrátí za ohromného potlesku zpět a Severus Snape mu padne kolem krku, to přeháním jse trochu zblbá z neustále čtení slashe... možná bych s tím měla přestat... smiley Jen tak dál mladá dámo, další kvanta takových kapitol a já vymyslím modlitbu, ktde tě budu opěvovat až do aleluja...smiley
Slezské popěvky? Písně by znělo líp, ne? smiley Ano, Raul a žaloba paní Paroubkové, místy mají dokonalé díly. smiley
Já fim.
Raoul je komiks, to jde rychlesmiley Ale nemusíš to číst, nikdo tě nenutísmiley
blond... jsem blond
– Jak si myslí, že jí to budu věřit, když tam dá tři vykřičníky. –

Tůdle, až na mě dýchneš.

No právě – celý týden, toho se taky děsím, nevím, jak Tě budu zvládat. :)

Jo tak proč jsem ho zmiňovala. Tak jednu dobrou poznámku měla Angie – že totiž končit by měli maximálně v roce 2000. Já to celé posunula do teď. A zmiňovala jsem ho, abyste si skutečně uvědomili, že jsem Vánoce v této povídce ignorovala. :D A taky abyste se orientovaly v čase. Občas je to užitečné.

Nečtu. A bože, tři díly? A kdo, ptám se, madam, za mě dočte tu Rudou jízdu? A ty Slezské popěvky, nebo jak se to jmenuje. A vůbec… tu tunu knih, kterou jsem si půjčila, ale čas číst je nemám? I když i to se změní…
To nebylo alkoholem!!! Já jsem byla na koncertě, kde se sedí na židlích a všichni se chovají slušně. Přišla jsem sice až ve dvě ráno, ale nikde jsem nepařila. Su mimo psychicky (z Wilsona - viz. Radosti i smutky...), ne z chlastu (i když hlava mě bolí, jenže ta mě bolela už včera cestou z Brna). A připrav se na to, že to bude trvat celý týden, ty moje stavy.

Ale aspoň už jsem se chytla s tím názvem kapitolysmiley

Datum - zeptám se jinak: Proč jsi ho zmiňovala?

Jan Tleskač - asi nečteš Zeleného Raoula, že? Stačily by dva tři díly a byla bys v obrazesmiley
blond... jsem blond
Sisi, máš pravdu. Nechtěla-li jsem dojít tak daleko a napsat taky něco extra „sexuálního“, ale aby přitom bylo jasné, oč běží… musela jsem chvilku hledat kompromis, který jemně naznačí, což mi přesně to slovíčko zajistilo. :)

Za poklonu děkuji… dynamika… inu, co říct? „Muhaha.“

Terko, upřímně doufám, že sis moc nezacintala klávesnici. TO by MĚ skutečně MRZELO. :)

A jak jsem to napsala? (Obličej plný údivu.)

Jsou a budou slabší, proč myslíš, že se na Harryho na konci všichni čuměli? :D Á propos… Brumbál už se nevrátil. A Bradavice se oslabily. Výsledek? Parazitická karotka.

Kam se poděje? Fakt se nech překvapit. :D

Já děkuji za komentář. A… on si Severus všímal, jen si nepřipouštěl.

Drahokame, nemáš? Jauwajs, to bolelo… Takže představy a očekávání realita předčila? To je moc dobře. :D Zase další pláč? Merline, děvčice, co blbnete? Dyk Harry eště ani nevomřel… (:D) No vidíš! Ty mi budeš něco vyčítat! Ještě jsem mohla vyhodit Severuse, ale to byste se všichni definitivně vydlabli na to to číst! Takže o čem se vlastně bavíme…?

Ano, druhá BA. :) Dokonce Druhá BA. DBa. :D

Bradavice… no ano. Jenže… Freda a Geroga taky tehdy pustily, vzpomínáš?

Krásná a zároveň pěkně hnusná – inu, děkuji. :)

:D Fůrt další… klídek. Vydrž.

Sis, ještě s tím řvaním… jako klid. :D Ty víš, že to ještě nekončí. A to cos ořvala. To bylo tím, že to už fakt končilo. A Terko? I tím to může být. :D

Jimmi, ne. Ale na druhou stranu – nemáš za co. :D

A jéje, Š árka. (Promnu si ruce a jdu číst.)

No jo, já Ti to dnes už jednou říkala… nemáš pařit. Pak se ani neznáš. :D Ale ne, TY bys to neobrečela ani tak.

Další věc – hele, já se s Tebou fakt přestanu vadit, jestli se budeš tak kazit – mnou. Ale nic si z toho nedělej. Někdo taky jen ZDÚRAZŇUJE, napsáno capslockem, podtrženo, zvýrazněno tučně a obarveno namodro. (Tak fajn, jen ta barva, ten capslock a to účko. :D Abych nebyla moc nespravedlivá.)

Tak a teď přemýšlím, za kterou ze scén se Sevem mě chválíš Ty. TO nic, neřešíme, jedeme.

Miláčku, vážně, nemáš třeba kocovinu? Spala jsi vůbec? A neměl by ses do té postele vrátit? (Odpovím si sama – měla jsem.) To bylo to, jak ses ptala sestry a dívaly jste se do moudrých knih. A jak jsi posléze odhodlaně pronesla, že kniha píše jak „svádí“, tak „svádějí“.

Co znamená to datum? Orientaci v čase. :)

A cože? Jaký Jan Tleskač? Teď jsem opět mimo… hele. Víš, že nemožeš chlastat, alespoň jedna z nás musí být – VZBUĎ SE! – v bdělém a uvědomělém stavu – PROBUĎ SE, POVIDÁM – což MNĚ ale opravdu nejde. :D Taky Ty jsi tady ta dospělá… VSTÁVAT!… tak se zkonsoliduj a… (usla…)

Vidíte? Nikdy nepožívejte alkohol při čtení Dury a mých komentářů, má to neblahé následky.
Sisi, já také kvůli Harryho odchodu nebrečím. Ale nemůžu posoudit, jestli je to jen okolnostmi nebo jestli bych zůstávala tak klidná i jindy. Su po včerejším koncertu... vedle sebe. Hodně vedle sebe.

Každopádně jsem se kochala - tak skvěle napsaná scéna se Severusem se jen tak nenajdesmiley Assezko, díkysmiley

Co nechápu - miláčku, jak jsem ti pomohla s názvem? Jsi si jistá, že jsem se něčeho takového zúčastnila? (ach jo, právě jsem napsala "zůčastnila", měla bych někam zalézt a léčit se...) A co znamená to datum?

(A vůbec - co na to Jan Tleskač?smiley)
blond... jsem blond
Tak túto kapitolu som po tej predchádzajúcej čítať nemala, ble... Že ho za rohom niekto zastaví? A vráti sa? Chudák HArry. Ale aj tak díky.
Nemáš ráda Harryho, to je jasný... Jsi zaujatá..smileysmileysmiley
Doufám v žití, ale jsem připraven umřít. [Shakespeare William]
Merline, já zase tapetuju, ale tohle mi nedá... Angie, děvče jedno všímavé, ti na fanu předhodila ten rok - tedy 15.3.2008. A já tupá se na to ani nezeptala. Ach jo, je to se mnou marné.
Zajímavé... kapitolu, kterou já přešla s relativním klidem (ohledě emocí), "všichni: obrečí. A tam, kde já řvu, jsou všichni v klidu. smiley Hm... zvláštní.
Teda opravdu Tě dneska nemám ráda, jsem na Tebe hodně naštvaná.

Po Tvém úvodu jsem se čtení obávala, ale všechny mé představy, to bylo nic s realitou.

Od poloviny kapitolky jsem řvala jak malá holka, kapitolka je plná emocí a dokázala jsi je opravdu nádherně popsat. Ještě teď při psaní komentíku mám plné oči slz. Jak to mohl udělat, já vlastně vím jak to mohl udělat, chtěl je všechny zachránit. Jsem ráda, že Sevíka zachránil, ale za jakou cenu.

Tak druhá DA to se povedlo, škoda, že ho nedokázali ochránit.

Sevík bohužel vše prokoukl příliš pozdě.

Mám jen jednu věc k pousmání, od toho co se rozhodl, že odejde, jsem tajně doufala, že ho právě Bradavice zadrží, že před ním zavřou bránu a nepustí ho ven a ono je to přesně naopak, je to vlastně k pláči.

Je to svým způsobem krásná a zároveň pěkně hnusná kapitolka.

Jen škoda, že se Harry přepočítal, myslel si, že jeho odchodem to bude konec, ale ta oranžovka teď půjde po jiných, její největší nepřítel je z cesty. Doufám, že se vrátí, třeba tajně a pěkně jí znepříjemní život.

Je to síla, teď prosím rychle další, toto není na mé poničené nervíky.

smileysmileysmileysmileysmiley
22.07.2009 11:04:48
Tereznik
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one