Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Doufám, že s tímhle udělám některým radost...? Dobře, slíbila jsem vám to, pusinky, že ano? Pomaloučku se začínám rozjíždět i tady, protože ten Život - viz. článek na mých stránkách - mám už víceméně opravený - sebou - takže tam stačí kapitoly vkládat. Děti na mých stránkách: víte, jak jsem mluvila o „opravování“ - tak mám 1-. :) Tudíž - tramtadadá - konec pozastavení DLSL. Táč... teď to asi ještě půjde ztuha, ale o prázdninách a ostatně i před nimi, jakmile mě k tomu pustijů, se do toho plánuji opřít (ne, ne jako do Podivín, ale přece...). Dobře, nechám vás číst s tím... že doufám, že se vám bude líbit. Ehm - pište. Další komentáře a názory - plně vítány a přijímány s otevřenou náručí, stejně jako čtenáři. :)

Miláčkům, na jejichž komentáře se těším a komu všemu touhle kapitolu tímto věnuji: Witherell, Barbrozinka, Mak z ff.ph.netu a Jimmi, Sisi, Terka, Šárka, Jiki, Drahokámek - ze svých stránek.  (+ drahouškovi Kys za-tamto...)

„Pro mudly znamená manželství papír, možná prsteny... Lásku, snad. Touhu založit si rodinu. Takže ne, Pane Goyle, žádné kouzla, žádné výhružky smrtí a žádný postih za nevěru, nezblázní-li se mudla a neudělá-li nepředloženost. A ne, pane Crabbe, žádné podřízení družky,“ Snape se díval z jednoho svého studenta na dalšího.
Crabbe a Goyle nasadili svorně zklamané obličeje.
„Mudlové se nemusí ženit ani vdávat, nikdo je k tomu v dnešní době nesmí nutit...“
„A přesto takové svazky existují,“ poznamenala Hermiona. Snape se na ni podíval s prázdným výrazem, zato ostatní na ni civěli a hltali, co by jim mohla říct. Tedy - ryze kouzelnická část místnosti.
„Pokud žena otěhotní, nebo pokud někdo potřebuje dostat povolení žít v cizím státě... jsou to situace, ne kouzla, která mudly nutí brát se, i když třeba nechtějí.“
Na místnost padlo zamyšlené ticho, které nečekaně prolomil Snape: „Kouzelníci...“ řekl, „mají také manželství, které ovšem nestojí na stejných základech jako mudlovské. Nejčasněji se berou bohaté rody, které potřebují spojit majetek. Nebo blázni, kteří jsou příliš mladí a hloupí. Zatímco v mudlovském světě propojujete majetek a sdílíte životy, v kouzelnickém je to složitější. Pojďme ale od začátku. Existuje něco jako druh a družka - v mudlovském světě. To samé existuje v kouzelnickém světě. Dva kouzelníci, kteří se - dejme tomu - chtějí propojit jen do určité míry. Neobnáší to nic víc než společnou střechu nad hlavou a možnost předat svému druhovi majetek po své smrti. Je to asi nejmenší závazek ze všech. Následuje ceremoniál, ve kterém se propojí duše nebo magie. Další úroveň je propojení tří magických sil a poslední je svatba.“
„Co jsou tři magické síly?“ zeptal se Harry se zvednutým obočím.
„To je,“ ozval se Draco uštěpačně, ale okamžitě zkrotl a dořekl to přijatelným, slušným tónem, „magie, duše a těla - propojené. Stačí dvě věci, které jsou jisté a třetí přichází sama - většinou. Ale i dvě stačí.“
„To jako...?“
„Merline!“ Draco protočil oči. „Přesně to, co by bylo vulgární - říct to na plnou pusu před malými dětmi.“
„Někde mezi,“ přerušil je Snape, „stojí magické předměty a rituály, které násilně či dobrovolně spojí jednu, dvě nebo tři ze tří magických sil. Někde se uvádí další - jako střecha nad hlavou, jídlo... majetek, závěti. Obřady mohou být vyvolány násilně. Magický artefakt si může vybrat dva lidi, kteří se nenávidí, jsou si lhostejní či se prostě jen nesnesou a dát je dohromady. Nebo dva lidi k něčemu podobnému může donutit prostředník. Další možnost je nevědomé nebo uvědomělé a přesto nijak nevynucené a ani nijak vítané, náhodné spojení. Které není časté. V dnešní době tyto extrémní případy stávají zřídka, ale nejsou nemožné. Pravděpodobnější je ovšem sňatek. V kouzelnickém světě je ten pojem záludný - lidé v něm jsou si buď lhostejní, nebo se nade vše milují. Většinou je v tom i spousta intrik. Ze strany rodiny, magicky silnějších kouzelníků... je to složitý obor, který se vyučuje jako předmět, ale... nemyslím, že by kdokoli z vás plánoval stát se ministerským soudcem, že ne?“ podíval se skrz místnost na všechny ostatní. Nikdo nejevil ochotu zaprotestovat.
„Dobrá - tedy pohlaví. Jak že je to v mudlovském světě, slečno Grangerová?“ otázal se Snape s nádechem ironie a Harry pochopil, že si Snape uvědomoval, že by ho Hermiona zase jen doplňovala, proto nemělo smysl s tím začínat, zato bylo velmi moudré nechat to čistě a jen na ní.
„No...“ nadechla se a pokračovala, „ve spoustě zemí jsou sňatky stejného pohlaví povoleny. Ale zdaleka ne ve všech. Spousta lidí je homofobních a má vůči takovým vztahům předsudky. I když, jak se zdá, poslední dobou se s homosexuálními páry roztrhl pytel. Nechci říct, že je to nepochopitelné - to není. Jen je to násilně extremistické. Dřív se o tom nesmělo pomalu ani mluvit, dnes jsou náznaky všude. Je to jako vlna povstání oproti uplynulým rokům. Jako reklama, kdo si co může a nemůže dovolit, jako... snaha násilného vynucení lidských práv. A módní hit - vše se musí vyzkoušet. Málo lidí si dovolí veřejně projevit svůj odpor. Bylo by to omezování osobní svobody. Většinou lidí zase jen odsouzené omezování, protože proč by si každý nemohl dělat, co chce? Myslím, že správný obrázek o tom, co se děje, budou mít lidé až za pár desítek let, až budeme oproštěni od opojného pocitu, že smíme. Nicméně - ne, není to zakázané, ale ani to není něco, co by bylo nejobvyklejší. Převládají stále heterosexuální páry, které chtějí mít děti.“
Snape jako by udělal pomlčku za Hermioniným obsáhlým výlevným monologem - pauza byla zřetelná a apřesto nebyla nijak extrémně dlouhá, přesto dost rozdělující, aby si Snape mohl být jistý, že to, nač se chystá zeptat, Hermiona pochopí. A pak se zeptal jediným prostým slovem, které snad Harry ani nechtěl pochopit: „Zvířata?“
„Ne!“ vyděsila se Hermiona po setině sekundy, která všem přišla delší, protože Hermiona vždy reagovala ihned. Dnes jí to ale nejprve muselo dojít - a to samo o sobě přišlo divné jak čistokrevným kouzelníkům, tak těm u mudlů narozených. „To je trestné!“
„V kouzelnickém světě,“ navázal Snape plynule, „také. Ale...“ Snape se odmlčel; všichni čekali, co z něj vyleze a Harry si pomyslel, že si Snape tu situaci výjimečně užívá.
„Problém je v definici zvířete od tvora. Rozeznejte je od sebe - zvláště v našem světě. Samozřejmě - není to obvyklé a každý, kdo je podezřelý z takových pletek nebo je nařčen z poměru s tvorem, na toho se společnost dívá skrz prsty. Ve skutečnosti je to ale tak, že kdo chce, vymluví se - neexistuje zákon, který by skutečně takového člověka zavřel, i když to teoreticky nemožné není. Ale narozdíl od zvířete - mít poměr s tvorem není zakázané ani protizákonné. Co se stejného pohlaví týká - ano, u nás se to blíží definici slova běžné.“
„A co děti?“ vypadlo z Longbottoma a všichni se na něj podívali. Dokonce Lenka vypadala vytřeštěněji než obvykle. Neville! Neville, který se Snapea bál víc než čehokoli jiného na světě, se ho zeptá na takovou věc!
„Co tím myslíš?“ zeptal se Harry, což asi neměl, když se na něj všichni podívali jako na idiota. Harry zvedl tázavě obočí nejprve ke dvěma svým přátelům a posléze ke Snapeovi, jehož výraz se také blížil k vyjádření pochybnosti o jeho rozumu.
„Myslel tím, jestli mohou mít páry stejného pohlaví děti... spolu,“ odvětil Snape.
„Aha,“ vypadlo z Harryho, jako by pořád nevěděl, oč jde. Draco v popisu situace tak shovívavý nebyl.
„Prostě jestli byste ty a Weasley mohli mít malé Pottero-Weasleyátkam,“ odvětil uštěpačně. „Bez pomoci Weasleyové... mladší,“ dodal trochu méně sebejistě.
Harry zbledl, zrudl a zesinal. Zadíval se na Snapea vyčkávavě a s jakousi bázní.
Snape se milosrdně ujal slova: „Pověry praví, pane Longbottome, že ano, mohou,“ na chudáka Nevilla se podíval svým ostřížím pohledem, pohledem dravce, který si hraje s kořistí. „Na druhou stranu lektvary, o nichž čítáme, jsem nikdy nevařil a dá-li Merlin, nebudu. Nesetkal jsem se s člověkem, který by takový lektvar využil a podařilo se mu to. Na třetí stranu... vždycky se to dá vyzkoušet,“ nadhodil nevinně a Harry měl pocit, že chce Neville utéct z místnosti. Zato že Snape se nepěkně posmívá.
„A nejen lektvary,“ ušklíbl se Draco, „prý i rituály a když je kouzelník dost silný a magie se propojí...“ Neville podstatně zbledl a Draco dodal něco, zač by ho Harry nejraděj uškrtil a když se podíval na Snapea, měl pocit, že není sám. „Neboj, Longbottome, tak silný ty nikdy nebudeš.“
Než si to Harry uvědomil, vstal a namířil na Draca hůlku a znova ještě dřív, než si to uvědomil, stáli všichni až na Snapea a mířili na sebe navzájem různě dlouhými hůlkami z různého dřeva a s různým jádrem.
„Tys nikdy neměl ani setinu odvahy, jakou prokázal Neville, tak se mě nesnaž naštvat, Malfoyi,“ vyprskl Harry hněvivě.
„Já měl pocit, že zadek jsem ti zachránil já a ne Longbottom, Pottere,“ odvětil Draco s důstojností sobě vlastní.
„A já mám pocit, že byste všichni měli dát hůlky dolů,“ v takovém duchu, v jakém to Snape pronesl, se ho neodvážil kdokoli z nich nerespektovat. Až na Draca a Harryho, kteří zůstali stát jako jediní s hůlkami stále namířenými proti sobě.
„Odvolej to,“ vyzval ho Harry.
„Nemám důvod,“ oznámil Draco.
„Něco jsem řekl,“ prohlásil Snape důrazněji než prve a vstal.
„Odvolej to, Malfoyi, jinak tě nechám, ať si máš život sebepoděla...“
„Nikdo o tvou péči nestojí, Pottere,“ oznámil Draco stroze a jasně.
Hádka skončila v momentě, kdy si Snape obě hůlky studentů přivolal k sobě. Za hlasitých protestů Harryho i Draca vyvedl oba za dveře. Stačilo pár minut, aby se oba poslušně vrátili a schlíple si sedli na své místo.
„Kde jsme to skončili? Samozřejmě,“ Snape ani nečekal na odpověď, „pravda je, pane Longbottome, že teoreticky to není nemožné, ale nikdy jsem nikoho neviděl aplikovat lektvar či rituál. Nyní... domnívám se, že pro dnešek to stačilo. Rozchod,“ téměř štěkl k Mrzimoru a Havraspáru a významně se na ně podíval. Příslušníci kolejí se poslušně rozprchnuli.
„Lenko, můžu s tebou mluvit?“ zarazil Harry dívku ještě před odchodem.
„Jistě,“ usmála se Lenka a oba vyšli za všeobecného zmatku způsobeného přesunem kolejí na chodbu.

18.05.2009 15:25:08
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one