Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Info ke dni 9.8.2015

Všechny vás zdravím,
nestojí tady sice hlučná fronta na další kapitolu, ale i tak byste měli vědět, co a jak. Asi proto, že jsou věci, které psát musím, a nejsem v nich dobrá, anebo díky změně stravy, anebo díky změně životního stylu, anebo díky změně klimatu, mám v povídce Meč a koruna blok jako Brno.
Sice to řeším svérázně (X1: "Harry - máš na sobě maskovací kouzlo?" (...) "Co ti udělal tentokrát?" zeptala se.
"Nic," (...)
"Ráda bych to nic viděla." Její přítel teď dokonce ztuhl. "Harry Pottere, co mi tajíš?" zatlačila na něj přísně a předklonila se v bezděčné nápodobě paní Weasleyové.
"Co se stalo?" zeptala se a hlas jí ujel o oktávu výš, než si přála.
"Nestalo se nic, na co bych nebyl zvyklý," odbyl ji jednoduše Harry.
"Jak to myslíš - na co bys nebyl zvyklý? Co se děje?" vykřikla rozčileně.
(...) odvětil Harry a z jeho obličeje sklouzl obličej Harryho Pottera, aby jej nahradil obličej...
...flák zkrvaveného různobarevného masa s oteklým okem.
"Takže to nezabírá," vydechla prostě a ohromeně, proti své vůli je nutno dodat, sledovala výjev před ní.), nebo svérázně (X2: Do sborovny vletěla sova a upustila na Harryho klín obálku. Harry se na ni díval, obličej jako vylitou masku. Vectorová, která seděla na sedačce vedle Harryho a okusovala sušenku, upírala zrak tímtéž směrem; zničehonic se narovnala a drapla po obálce na klíně.
„To jsem nevěděla, Severusi,“ zasmála se žena, „že máš nezletilého příbuzného, který se jmenuje Harry tak jako tady náš drahoušek, a bydlí pod tvou střechou. Harry Snape. Není divu, že je ta hloupá sova pomatená. Na,“ podala obálku Snapeovi, „kolik je tomu hochovi let? Určitě ne moc, když jeho pošta chodí tobě.“
Severus se mlčky po obálce natáhl, zrovna v tu chvíli udělal Harry něco nepředloženého. Pro obálku se natáhl taky. A vzal si ji.
Polovina sborovny ztuhla.
„Ale –,“ kvákla Vectorová, Harry ji však zarazil pasivně agresivním pohledem.
„Je to dopis pro mě,“ řekl Harry a sbíral se, že vstane. Ministerská obálka byla už trochu pomuchlaná.
„Cože?“ zasmála se Vectorová. „Chlapče, vaše příjmení je Potter! Neuhodil vás Potlouk do hlavy při posledním tréninku?“
„Kéž by,“ zamumlal Harry.
„Co jste to řekl?“ dělala nahluchlou.
Harry zavrtěl hlavou a otevřel obálku.
„Severusi, řekni mu něco – on otevírá tvou obálku!“
Když se od něj reakce nedomohla, začala nanovo dotírat na Pottera: „Ale co je to za nesmysl? Nemůžete mít jeho příjmení. To byste se vy dva nejdřív museli –,“ bezradně se otočila ke Snapeovi; kterému jediné potěšení přinášela tahle zmatená slepice. Zmlkla. Ztuhla. I nechápavý zbytek osazenstva ztuhl. Oči Vectorové se nemožně rozšířily. Vypadala jako panenka se dvěma zlatonkami místo očí.
Polkla.
„Gratuluju,“ vykoktala ze sebe, když všichni zbylí profesoři jen stáli a seděli a mlčky přihlíželi. „Jak dlouho?“ zeptala se přiškrceným hlasem.
„Pět let,“ ušklíbl se Severus.
„Gratuluju,“ zopakovala ještě otřesenější Vectorová.
„Není k čemu,“ utrousil Harry od dopisu. „Rozvádíme se,“ řekl, složil obálku a vykročil ke dveřím.
Těžké nepochopení rychlých změn situace a prudkého přísunu informací se jí s ošklivou průzračností odrazilo ve tváři: „Jak dlouho?“ houkla Vectorová.
„Pět let,“ utrousil Severus a vydal se za Potterem.), žel ani jeden z těchto počinů není zatím hotov.
Tudíž - přijměte, prosím, mou omluvu.
assez
09.08.2015 09:31:25
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one