Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jako nestrannou pozorovatelku mě baví zapisovat dějiny. Tohle může kdokoli, kdo zabloudí a začte se, považovat za poznámku pod čarou k oněm Dějinám.

Věděli to Keltové, věděli to Jung, Pareto a Freud, víme to všichni. Ale stejně je roztomilé sledovat, jak se vzory opakují. Jako správná a dlouholetá snarry fanynka mám samozřejmě největší přehled o vzorech ve slashi. Proč? Obdivuji je, závidím jim, vzhlížím k nim.

Bez ohledu na jejich místo bydliště, stav a (ne)aktivitu se o nich totiž ví a vědět bude. Jako zástupce mohu vybrat třeba: Mozkomorky, Bystrozorky, Fantasmagorium a Řád, Daily Slash, Rok jako žádný jiný, Pán smrti, Nápoj lásky, FF deník, Sosaci, anebo osoby jako Blanch, Potterak, Garry, Taťána Orlovská/D.J., Lamar, Vrony, Lilithka… Vsadím svoje nové boty, že pokud nevíte přesně, o koho kráčí, alespoň jste o tom všem slyšeli a máte bez nápovědy tušení.

Vzor (jako prvopočátek) je stejný: přečetli Harryho Pottera, řekli si, že jim to nestačí, a vrhli se na vlastní tvorbu/pomoc tvorbě/„pomoc“ tvorbě/pomoc „tvorbě“. (Každý s trochu jinou představou, každý jinak a svébytně, každý s jinou intenzitou.) Jejich výjimečnost spočívá v tom, že na rozdíl od jiných fanynek a začínajících autorek/ů… nezapadli.

Čím to? Jsou to tak výjimečné osobnosti? Přišli s něčím novým? Byli první? Byli dost vytrvalí?

Nejspíš vše dohromady.

Zavětřila jsem další novátorku v oboru, proto vznikají tyto řádky. Nezanedbatelným přírůstkem do mého soukromého Obludária se stala belldandy s jejím osobním deníkem. Přišla s něčím novým (píše reference o povídkách, nebojí se psát je několikrát na jednu, radí, zkoumá a přitom sama nepíše) a dělá to zatraceně dobře (profesionální nadhled, vložený čas, úsilí, odpovědnost). Nevím, kde bude za rok či za dva, nicméně jsem pevně přesvědčená o tom, že si ji ti, kteří zůstanou/přibudou, budou pamatovat, odkazovat se na ni a číst její poznámky k povídkám ještě… no, dokud tenhle svět bude existovat a dokud se po internetu budou šířit povídky dávno stažené. A dokud lidi bude zajímat názor jiných lidí. (Na to aby ne jsme příliš zvědaví.)

Bell, chci Ti říct: jen tak dál.

27.12.2012 22:15:21
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one