Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Musím se omluvit.

Promiň, Severusi Snape. Když tyto řádky píšu, nemůžu si pomoct – vím, že takhle nějak jsi to myslel. Takhle nějak jsi cítil. Takhle je to upřímné, protože i kdyby ne, a že si tu možnost nepřipouštím, to, co sis myslel, co jsi cítil a dělal, by nebylo víc ani méně než druhá polovina této mince. A za to se mám velkou potřebu omluvit.

Tobě.

Protože my víme. Protože je to tak.

Promiň.

Promiň, že jsem tomu už víc času nevěnovala a nevěnuji.

Promiň.

Odpusť, můžeš-li. A pokud ne…

Promiň.

 

A jen mezi námi… ale ne, za ten slash se Ti omlouvat nebudu. Myslím – i to máme my dva vyřešeno.

 

Dále pak mým velectěným, upřímným, statečným, neochvějně podporujícím čtenářkám: Píšu to a uvědomuji si, že vás to může mást. Snažila jsem se, aby se takových vyskytlo minimálně, proto jsem později ustoupila trochu z oho, o čem tady mluvím… přesto po vás četba může vyžadovat koncentraci. Převážně píšu „on“ a myslím Severuse.

Nebylo mým úmyslem ztěžovat četbu, jak by se mohlo zdát. Z polohy „já jsem“, která tam zpočátku byla, jsem se vracela do polohy „on je“. Způsob, který jsem vybrala, mi přijde intimnější než hovořit o něm výhradně jako o postavě, a přece ne tak vlezlý jako stavět se do jeho role.

Stane se občas, že to situace vyžaduje, a napíšu „on“ o jiné vystupující postavě (převážně Harrym, případně Brumbálovi). V takových případech je potřeba se zamyslet, s kým/o kom Severus mluví a referuje-li o sobě či o druhém. Doufám, že se to bude dát pochopit. Nehovořit o někom jako o „něm“ (:)), ale používat jeho jméno: „Kdo on? Nevíme, kdo!“ byl vrchol mého slohového poznání na 1. Stupni základní školy. Takže v tom chyba nebude.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one