Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


 

Kolik práce dát si dvě a dvě dohromady je vlastně třeba?

„Co zítra, když dnes nemůžu?“

„Zítra absolutně ne. Je mi líto… už máme sestavený tým.“

„Sestavený? Od kdy?“

„To bude… počkej… asi měsíc,“ přesvědčivé modré oči pohlédly na Harryho.

„Fajn, fajn,“ opřel se zmiňovaný do křesla a až napočítal deset, rozhodně se nadechl. „Ale na tu přepadovku v pátek půjdu. A příští týden se chci zúčastnit odjezdu do Francie. A k Brodwayům s vámi taky hodlám jít. To říkám předem pro případ, že byste mě chtěli zase vystrnadit z dění…“

Harry se zasmál, MacGway se zasmál a úsměv zbledl a vytratil se, falešnost nahradila strohost a věcnost: „Tak to taky nepůjde. Na pátek pro tebe přichystali něco jiného a místa pro Francii byla fuč už před dvěma měsíci. Co se týká té poslední akce, tam vysloveně nesmíš – nechtějí nováčky.“

Harry stáhl úsměv zpátky do sebe a probodl asistenta pohledem: „Kam jdu v pátek? Do lékárny pro obvaz a kapky na kašel?“

„Harry…“

„A co se týká zelenáčství… to jsem po těch letech opravdu nepochopil.“

„Necelý rok!“ varoval ho MacGway vším – pohledem, výrazem, tónem i postojem.

„To sis spletl s minulým,“ odvětil Harry chladně. „Máte pro mě vůbec nějakou práci?“ Vstal. Rukou zarazil příval obhajoby. Urovnal si hábit, vznešeně přehlédl ministerskou sekretářku i zbloudilou Umbridgeovou a jasně a ostře zaklepal, než bez vyzvání vpadl k Pastorkovi. Změřil si ho chladným pohledem. Pak zabouchl dveře sekretářce před nosem a zabezpečil kancelář proti odposlouchávání.

Při tom všem si ho Kingsley prohlížel. Klidně. Pokorně.

Harry se posadil před minstra a zašeptal: „Dobře,“ přičemž kývl hlavou.

Pastorek mlčel dál, ruce měl složené na stole před sebou. Nehnutě Harryho sledoval a v jeho očích se odrazilo něco jako vina. Ne, Harry nikdy nelitoval, že Pastorka podpořil. Ani nikdy nebude. Byl totiž dobrý ministr a skvělý člověk.

„Dobře tedy,“ zopakoval Harry, „ale mám podmínku.“

Pastorek se ostře nadechl: „A to?“

Do jaké hry ses to zapletl, Pastorku? A lze vůbec zůstat stranou? V pozici, kterou zastáváš?

Jde to? Vyžadovat od tebe nestrannost, pokud tě chci udržet na tvém postu?

Já vím…

„Dolores Jane Umbridgeová bude mít doživotní zákaz vstupu na ministerstvo v jakékoli podobě a formě. Nepřeji si, aby se lidé jako ona víckrát pohybovali v této budově. A neboj se, nezeptám se tě, proč to děláš. Ona mi bude stačit.“ Prstem ukázal na zavřené dveře.

Když Kingsley vyrovnaně přikývl, Harry vstal a důstojně odcházel. Vtom jeho mozkem proplul rušivý element. Naposledy se na ministra otočil. Vyhlížel podivně unaveně, vítězně poražen: „Bylo by tu ještě něco…“

„Ano, Harry?“ a zrada přítele, známého, velitele, důvěrníka, naděje zní přesně takhle. Směs smutků a radostí, ve kterých se proplétá úleva a nezměrná vina bez soudců. Zdrcená, poražená a lakomě, prázdně nadějná. S kořením čítajícím prvky lidské nevysvětlitelnosti.

„Dejte pokoj Snapeovi, prosím. On… jen ho nechte být.“ Napůl nebyl v místnosti, když o toto žádal, proběhl mu hlavou život, který nezažil, otisk minulosti. Ta druhá půlka si ale byla zcela vědomá toho, kde se nachází a co žádá.

Ministr chvíli mlčel, aby vyšlo z jeho úst nezúčastněné, mrtvolné: „Jistě, jak si přeješ.“

Někde pro truchlení zkrátka nezbyl cit. Kvůli žalu. Přirozeně.

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

N: Pro Šárku a POPO a Salazaret a yellow a ASISI a larkinh a Alexis, ale speciálně a především pro Mari za dotaz, kdy kapitola bude. A jelikož jsem začula, že je reálná hrozba, že by nemusela být ani další týden, tak jsem ji raději… no a máte ji tu.

Q: …dostanu odpovědi? (Přišla mi tak úžasná… musela jsem, POPO, ještě jednou. :)) A: Já nevím…

10.04.2011 17:47:37
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one