Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Tato by vám směr mohla naznačit.

Přišel. Prostě zaklepal na dveře a stál tam. Kolem sebe černý plášť, v očích výraz vraha, nad ním vše vysvětlující dešťové kapky. Ustoupil jsem. Prošel kolem mě, a aniž se zeptal, zamířil na důvěrně známé místo konání schůzek Řádu.

Být jím, honí se mi toho hlavou spousta. Byl tady, když nebyl zván (ne že by ho někdo zval teď); zastavil Moodyho spravedlivý trest lehčeji, než kdyby se proti němu řítilo vší rychlostí pírko; prolezl dům, poničil fotku a ukradl její polovinu i dopis; pohádal se s odvěkým rivalem Siriusem, díky čemuž ho odstranil z cesty jako všechny ostatní; započal lekce, které mě spíš než cokoli (Pomoc? Posílení? Minimálně splnění účelu? Pche.) jiného srazily na kolena.

A to ani nenauvažuji o sobě. Být jím a podívat se na mě, volky nevolky a zapomenuty všechny roky, kdy mě učil a musel se na mě dívat, připomnělo by mi to jeho největší hřích – Lily.

A druhý největší hřích… protože já bych si byť pod slibem, že to udělám, něco takového odpustit nedokázal – Brumbála.

Ale ne… Snape se rozhlédl lehce blazeovaným pohledem, sjel mě od palců na noze po konečky vlasů a neochotně protáhl: „Děkuji.“

Nejraději bych po něm něco hodil: „Není zač.“

Snape kývl. Ve tváři se mu nehnul jediný sval, neudělal vůbec nic navíc, jako by děkoval za čaj a koláče a ne za záchranu svobody a jistě i života. Nic. Jen o dvě milisekundy déle, než bylo nezbytné, prodlel pohledem na mých očích a pak byl ten tam. Merlin ví kde. Čert ho vem!

05.03.2011 19:22:34
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one