Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Je vztek a je zloba. A existuje výbušná… ne zrovna kombinace. Jen… obojí v jednom.

Nezaměnitelný zvuk kotlíku, když zaduní o desku stolu, předznamenával rozpoložení majitele.

Harry jednou rázně klepl a vstoupil.

„Co si sakra…?“ vyštěkl; otočil se; narovnal se. Plynule jako muzika na CD z jednoho songu na druhý nebo jako zhoupnutí křesla.

„Pracujete,“ konstatoval Harry.

„Snažím se,“ ucedil Snape.

Myslel zase v Bradavicích a neskonalou laskavost a ochotu Minervy McGonagallové, že ho nechala. Ale neřekl nic, prostě vykonal povinnost: „Vaše zpráva,“ natáhl ruku. Snape mu ji vytrhl, začetl se, ušklíbl (pochopitelné – ministerské vyjádření po půl roce od zproštění viny… kdo by se nezasmál?), vzhlédl. „Tohle jsem našel,“ podal Snapeovi druhý papír, tentokrát obálku. Snape pozvedl tázavě obočí a vzal si ji s jen o něco málo menší razancí. „Od Brumbála.“

Otáčel ji v prstech a sevřel rty: „Kde?“

„…jsem ji našel? Mám své tipy na skrýše.“ Vzhlédl, podíval se na hodiny. „Omluvte mě, musím jít.“

Když zavíral dveře, opět zaznamenal neomylný zvuk, tentokrát tříštícího se skla o dveře, kterými odešel. A opět – být jím, není naštvaný ani na to, že za ním přišel on, Harry, ani kvůli tomu, že mu něco nejde uvařit, ale protože dostal obálku od mrtvého přítele – až teď – a možná kvůli tomu, že právě od Harryho. Ale to by se musel stát zázrak, aby Snapea naštvalo něco lidem pochopitelného, nebo aby Snape vůbec byl normální… oprava. Kdyby se stal Snape normálním, všechno by bylo vzhůru nohama. A nikdo by tomu nevěřil.

Takže asi příště.

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Q: Budou další kapitoly? A: Ano.

Q: Co si mám představit pod žánrem faktografie? A: A co si pod ním mám představit já? Pro mě je to recese – neboť žádný z žánrů, které byly na výběr, mi nevyhovoval (a že se na FF žánry vyžadují). Ale jde i o pokus zachytit… nezachytitelné. :)

Q: Co takhle delší kapitoly? A: Je mi líto, asi ne.

Q: Víš, jak dlouhá bude povídka? A: Netuším… Možná skončí v kapitole čtyři (dobře, to neskončí, dnes jsem napsala sedmou), možná ne. Závisí to na nápadech, na konstelaci hvězd, na tom, jestli mě to bude bavit, a jestli čtenáře.

Prosba: Miluji vaše výhrady. Prosím, buďte v nich ale konkrétní jako Lendaber, které děkuji za upozornění.

N: Zjistila jsem, že každou z nás irituje něco jiného. A taky jsem zjistila, že se všemu nevyhnu. Děkuji za pohledy na věc, ale, prosím, nechejte mě se rozhodnout, co do povídky vložím. Druhá věc: O „libo“ mi v této povídce moc nejde. Možná uvidíte.

Všem: Děkuji za komentáře.

06.03.2011 15:37:46
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one