Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


39) Když se musím rozhodnout

Je těžké věřit ve slunce za rohem. Je důležité vědět, že tam je. A že se jednou ukáže i nám.

Pohřeb manželky Harryho Pottera, bývalé hráčky Holyheadských harpyjí a slavné odborné komentátorky Famfrpálu, se konal v rodinném kruhu. Odešla náhle v necelých 43 letech na dračí spalničky.

Přijměte, prosím, upřímnou soustrast celé redakce, která je směřována především manželovi, jejím třem dětem, bratrům, rodičům a přátelům. Nám, čtenářům i posluchačům, bude chybět. Protože vaše ztráta je naší ztrátou.

Vzpomínáme…

„S vámi je kříž,“ podotkl Harry a prsty si pohrával s něčím na stole, mluvil pomalu a vážil každé slovíčko, „kdybyste byl prchlivý, což by pro vás bylo nejvýhodnější, dalo by se omluvit, že jste se mě ve dvanácti pokusil zavraždit. Ostatně – rozčilil jsem vás. Jenže to dost dobře nesedí k bravurnímu sebeovládání před „Temným pánem“ a k perfektnímu vykonávání jeho rozmarů. Bál jste se ho, jako se teď bojíte mě,“ a odhodil, co měl v ruce, pohled upřel do Malfoyova.

„Prosím. Jsem dobrý služebník, budu vám věrný. Udělám, oč si řeknete. Jen mi dovolte vrátit se.“

„Vrátit se,“ zopakoval Harry cize. „Proč myslíte, že máte kam?“ Malfoy bolestivě polkl. „A co se týká vaší věrnosti – nestojím o ni. Vím, jak je prodejná. A nestojím o vaše lži, pane Malfoyi, stojím o to věřit, že pokud vám dovolím vrátit se – a ne že by to zrovna záleželo na mně, ačkoli si asi myslíte něco jiného – nikomu neublížíte. Tu jistotu já naneštěstí nemám…“

Malfoy sípavě vydechl: „Kdybych řekl, že si můžete být jistý, že nejsem nebezpečný – nebudete mi věřit, že?“

Harrymu se příčilo přikývnout okamžitě – proto váhal. První tři vteřiny. Pak pomalounku přikývl.

Lucius Malfoy také přikývl – na srozuměnou. Otočil se ke dveřím. „Pokud vím,“ zastavil ho příkrým tónem Harry a začal se řádně proklínat, „nemohu si být o nic víc jistý, že něco neprovedete, když budete v zahraničí jako doposud. Z čehož vyplývá,“ sledoval, jak se k němu Malfoy nevěřícně obrací, „že na vás navíc nebudu moci dohlédnout.“

„To znamená,“ zaskřehotal Malfoy, polkl a téměř s úžasem se k Harrymu začal přibližovat, „znamená to…?“

„Jděte se zeptat rodiny,“ zastavil ho Harry a konečně na něj upřel pozorný pohled. Pro jednou klidný. Rozhodný. Malfoy se podlézavě uklonil.

Vaše ztráta je naší ztrátou – jak Harry ty kecy nenáviděl. Sebral noviny a mrštil jimi do krbu. Potěšeně sledoval, jak si plameny braly všechny ty žvásty, jak je polykají a dáví se jimi.

Och, Ginny… pověz – co bys mi poradila, kdybys tady byla? Co s ním? Co s nimi všemi? Mohu jim po těch letech, kdy nic neprovedli, začít důvěřovat? Naprosto? Ne, to stěží.

Ještě dlouhou chvíli strávil Harry v křesle svého domova, do čehosi zahloubán, než konečně vstal, se značnými obtížemi nabral letaxový prášek do pravé ruky, vhodil ho do krbu a zavolal: „Paní ředitelko?“

„Pane Pottere?“ přišla záhy reakce.

Harry se zhluboka nadechl, sklopil zrak k zemi, ještě okamžik, sekunda svobody, než z jeho úst splynulo k ředitelčiným nohám: „Přijímám vaši nabídku.“

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

A/N:

Moc ráda bych ji věnovala Salazaret.

Všem dík za komentáře.

11.08.2011 20:12:49
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one