Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8727"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
:-)

Toť otázka :-) Asi jak kdy. Ale tvůj přístup napomáhá tomu, že mi nevadí udělat ze sebe občas idiota. Resp. mi to tak nepřijde :-)

Severus to nemá zapotřebí – to mě dostalo :-D :-D

Ahá :-) Díky.

:-))
Dělala jsem si legraci. :)

A já je neméně ráda poslouchám (vlastně je asi poslouchám raději, než mi je sděluješ :)).

:D Taky stoku? :D Ne, Severus to nemá za potřebí. (Využívá znalosti terénu a předpověditelnosti Nebelvírů.)

Nejsi zpožděná. Taky se mi to stává. (NEJSEM zpožděná!)

Hodiny: Jakožto stopky, jak dlouho mi trvalo kapitolu projít.

A - pěkné, na kdy plánuješ odpočinek? Hmmm?
To se tak říct nedá, že nejdůležitější. Spíš mě prostě potěšilo natolik, že jsem chtěla hned poděkovat :-)

Jo, moje teorie :-) Jistě, ráda se o ně s tebou dělím.

:-) To jsem zvědavá.

Ano, vážně krásné – ta stoka. Až si tak říkám, jaké prostředky k tomu vyhýbání se používá zase Severus – když se tak účelně vůbec nikde neobjevuje :-)

Jak by ne. A ta podobnost v tomto se Severem je docela na místě. Zkrátka – Protiva zabodoval.

To víš, jsem zpožděná. I když bych až tak úplně netvrdila, že až teď. Každé zvlášť jsem si uvědomovala a uvědomuju stále – ovšem to porovnání mě opravdu napadlo až v souvislosti s Když. No – lepší pozdě, než vůbec :-)

Já mám taky chuť psát – komentáře a odpovědi na odpovědi... i když se musím učit na písemku, dělat referát a vypracovávat otázky... a spát. Ach jo.

Nevím, na koho to bylo (nebo jen tak všeobecně?), ale proč škoda? S těmi hodinami.
Hele, nelichoť. Nejni všem dnům konec.

Ano, to sentiment, to já ne, byl vyjádřen Protivou.

Tak – ty karty Ti vyjevím. Mají svoje karty, nepoužívají ty, které studenti.

(A další sentiment: dýchalo na mě z toho, že Krvavý baron svých činů lituje. Což mi připomíná… to je spoiler! No nic. :D)

Děkuji!
Nevím čím to je, ale jak obyčejně nemám Pottera ráda, tak ten Tvůj se mi doopravdy líbí. Možná je to tím, že dospěl a chová se jako dospělý racionální člověk a ne jako idiot (i když to se nevylučuje s dospělými lidmi, že? *smirking*). Líbilo se mi, jak se snažil Severuse obhájit, i když ho Protivova slova šokovala. Ale ještě víc se mi líbil Protiva – podle mě postava s obrovským potenciálem, která dostala v originále neskutečně málo prostoru (ale která kvalitní postava ho tam dostala dostatek?), takže jsem ráda, že jsi ho takhle víc rozepsala a umožnila mu, aby se pořádně projevil.

A jeho spojení s Krvavým baronem. Upřímně, před touhle kapitolou jsem si nedokázala představit, že by spolu s Protivou mohli někde sedět a hrát karty (může hrát duch karty, když je nehmotný?), ale teď už mi to nepřijde nemožný.

A opět se mu věnuješ víc, než v originále, ze kterého vlastně víme jen to, že je to vychrtlé nemluvné strašidlo se stříbřitými stříkanci krve, které na sobě má okovy, které je kolejním duchem Zmijozelu, který jako jediný něco s Protivou svede, protože ten se ho bojí, a že zabil Šedou dámu. Ne příliš pozitivní obraz. A ty nám ho ukazuješ z úplně jiné strany – hrajícího karty a pod stolem kopajícího Protivu. Díky.
Ah do háje. Škoda, že jsem se nepodívala, kolik bylo doopravdy. Těmto hodinám se nedá věřit.
Předsevzetí: odpovídat krátce a jednoduše. (Taky slyšíte ten výsměch?)

:D Ráda slyším, že na kapitole bylo nejdůležitější věnování. :D :D :D

Tak jsem se děsila… a ona to byla óda nad Harryho zaražením se. OK. Dobré. Dodám jen: Na tu otázku zná odpověď Severus. Autorka… *mávne rukou*

Jsem ráda, že o těch otázkách přemýšlíš. Až na to přijdeš, moc ráda uslyším Tvou teorii. A moc ráda ji zpracuji! :D

Ou – oni se duchové na mapě zobrazují? No to děkuji za včasné upozornění! (Mlhavě přemýšlí, zda-li tam ta kapitola byla, ale usoudí, že když se Mari ptá, tak nebyla. *zákeřně se usměje* Á, vynikajícně. Takže ne, opravdu zde ta kapitola ještě nebyla. Čeká na vás v příštím měsíci.)

*rofl* To mě těší. Stoku jsem… :D *lol*… doplňovala včera. (Když na mě to při opravách tolik zapůsobilo, Harryho snaha se vyhnout netopýrovi. Neodolala jsem.)

Náhodou ale jo, Harrymu to sluší v ředitelském křesle. (Jak doufám, bude přituhovat.)

„Že v době, kdy jsou studenti týráni svými ochránci, se těžko uplatňují zlomyslné žertíky hradního strašidla k tomu sloužícímu, řediteli. - Nádherná věta, moc se mi líbila. Oddychla jsem si. Alespoň jeden člověk ji pochopil. (Protiva je nádherně sobecká postava, jak se tak vyloupl, nadhodí hrozivý stav věcí, aby upozornil na utlačování nikoli studentů, nýbrž duchů. A přitom… nevěřím mu ani tu lhostejnost, ani ten nezájem o studenty, jako je nevěřím Snapeovi.)

A to sis uvědomila až teď? Severusův život jako Smrtijed versus ředitel a co je větší svinstvo? Ale vlastně ano, Protiva byl vhodný odrazový bod pro zamyšlení se.

A máš naprostou pravdu. Vyrovnat se s tím musel Severus.

Hm… Sice si ten Rudův majestát nepamatuji a ekonomii jsem ještě neviděla ani z letadla, ale mám chuť psát. Takže jdu opravovat. *lol*

Zatím!

(A moc děkuji za nádherný komentář. Moc pro mě znamená. Tím spíš, že absence Severuse a přítomnost Protivy. Ale… jo, i o téhle kapitole si myslím, že je povedená. Jen…)
2) Všechny ty Severovy prohřešky, za dobu jeho ředitelování... to mě ještě přivádí k jedné věci. Nejsem si totiž jistá, co je horší – jestli jeho činy jakožto Smrtijeda, od kterého se nic jiného než svinstva nečekají, nebo jeho činy jakožto ředitele Bradavic, od kterého se zase očekává, že bude chránit své studenty. Samozřejmě obojí z donucení a ne ze své vlastní vůle, ale to je teď vedlejší. Myslím tím – pro jeho svědomí, pro jeho duši. Jaké následky ten jeden rok asi mohl mít pro něj? Ono se to řekne – plnit příkazy Brumbála. Ale vyrovnat se s tím musel Severus. A vyrovnal se s tím? Po těch letech? Když i po těch letech mu okolí dává zcela jasně najevo, za co ho považují (bohužel to není jen Protiva, že). Z tohoto pohledu se mi zdá jeho chování čím dál pochopitelnější.

„Tomu Brumbálovi, co poslal na smrt své dva oblíbené chlapce?“ – HM! To je ale hodně dobrá a ne zrovna příjemná otázka. A další dilema. Chudák Harry.

Krvavý baron bodoval :-)

Severus se sice v kapitole objevil jen krátce, ovšem nezklamal :-) To jeho naštvané „co?“ bylo skvělé.

Vážně? Fakt? A ani nejsou Vánoce! :-) Navíc, jsem obzvlášť zvědavá na kapitolu, na kterou se těšíš. To mě těší, že víš, ass. Mé vřelé díky za tak krásnou kapitolu.
1) Předně – vyrazilas mi dech, ass. To věnování je prostě nádherné, hrozně si ho vážím, děkuji!

A páni, taková zpráva se poslouchá neskutečně příjemně – mám radost! (I malá vítězství jsou důležitá.)

Snažím se přijít na to, proč bychom měli utíkat. Ta kapitola byla... (zapisuju si do deníčku – už proboha obohatit svou slovní zásobu, začíná se jevit jako zoufale nedostatečná)... nejtrefnější bude asi působivá. Velmi zdařilá. Krom toho se četla tak příjemně! A přišla mi hodně důležitá. Zase jednou jsem po jejím dočtení zůstala s prstem na rtu a výrazem přemýšlivého zaujetí. Ass, ty tedy umíš postavy dostat do situací! Do situací, ve kterých jsou nuceny podat obdivuhodný výkon. Rozhovor Harryho a Protivy mě totálně dostal a okamžitě jsem si ho oblíbila. Exkluzivní dialog.

Ale teda... Severus ti to neulehčuje, jen co je pravda. Mě prostě fascinuje (tohle slovo je fajn – v souvislosti s Když ho používám prakticky v každém komentáři), jak on se s věcmi vyrovnává. Tahle protivnost, zákeřnost, umanutost, otrávenost... to všechno je mnohem lepší, než kdyby zůstal pasivní, netečný. Člověk aspoň vidí, že mu ta informace není lhostejná, za což jsem opravdu ráda. (Pokud si to nevysvětluju špatně. Protože na otázku „Byla to neadekvátní reakce na jméno mého syna, nebo v tom bylo něco jiného?“ zná spolehlivou odpověď on sám a snad ještě autorka :-)

/Učil své hodiny, ovšem víc dobra by spáchal, kdyby ležel na posteli a zíral do stropu, nebo kdyby nebyl ve společnosti lidí./ - Takhle věta se mi ohromně líbila :-) Povedené!

Mám slabost pro Harryho, kterak se snaží Severuse zastávat. Obzvlášť mě baví sledovat, jak se vyrovnává s těmi šoky, které mu okolí tak nečekaně připravuje. Mučírna, jedy... To, co Snape skutečně dělal po dobu, kdy byl ředitelem, považuju za velmi dobré téma pro zpracování do povídky – a jsem moc ráda, že se toho v Když tak dotýkáš. Líbí se mi tvoje teorie, připadají mi velmi pravděpodobné. Ptám se sama sebe, co bych mu ještě povolila a čím už by přestřelil. Čemu mohl zabránit? Ale jak na to vlastně pohlížet? Jde to vůbec soudit? To jsou pro mě otázky, o kterých mi stojí za to přemýšlet.

A ty se vůbec ve svých povídkách věnuješ věcem, které byly v knize třeba jen tak na okraj zmíněny a nebylo jim věnováno víc pozornosti – například duchové – líbí se mi, jak s nimi pracuješ a jak zapracováváš poznatky z knih a rozvíjíš je.

Snape a Krvavý baron – dvě respektující se entity – ten obrat mě nadchnul :-)

Teď mě napadla taková blbost – zobrazují se na Pobertově plánku duchové? Mám pocit, že ano – Protivu to Harrymu někdy ukázalo, pokud si tak mlhavě vybavuju z knihy... Takže kdyby Harry plánek ještě měl, hledání by se mu usnadnilo :-) Ale nevím, jak je tomu v Když. Nicméně ředitel prolézající hradní stokou stál za to :-) (Hm, vlastně... díky Když už bych v Bradavicích nechtěla jako ředitele nikoho jiného, než Harryho. Jemu ta funkce tak sluší!) /„Že v době, kdy jsou studenti týráni svými ochránci, se těžko uplatňují zlomyslné žertíky hradního strašidla k tomu sloužícímu, řediteli./ - Nádherná věta, moc se mi líbila.

Zaujalo mě, že zrovna Protiva, který si ze studentů dennodenně utahuje, se tolik naštve na Severuse a dokáže tak rázně odsoudit jeho chování ke studentům. Je to tak kontrastní, až se mi to hodně zalíbilo :-) Vlastně jsem asi ráda, že někdo ukázal, že je schopný studentů se i zastat. Ale pěkně to Severovi nandal, to teda jo. Vždycky jsem si jenom říkala – no, Harry, co teď vymyslíš na jeho obhajobu. (A doufala jsem, že Severus je někde za rohem a poslouchá.)

A Harry se držel skvěle.

/není ten typ „pro každou legraci“/ - :-D :-D

Všechny ty Severovy proh
29.02.2012 13:51:23
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one