Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7626"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Není zač, jsem ráda. :)
Aha...smiley

Určitě, rozhodně se o to už víceméně pokouším a budu se tedy pokoušet více - dát jasně najevo, na co si odpověď přeju :-) /Promiň mi tu nejasnost, prosím.

Děkuji za objasnění! A vidíš - vlastně jsi mi odpověděla na to, na co jsem potřebovala :-)

Jů, tak to jsem vážně ráda, děkuji!

Ach ták! :-) Už se mi rozsvítilo. Jistě. Díky!
Belldandy: Ano, to byla ona dohoda.

yellow: To nebyla výhružka.

Mari: …děkuji za Tvé pochopení. Děkuji za opravy – provedeny. Co do té věty – Severus byl slizký Zmijozel; přeformulovala jsem ji. A víš… bude snazší, když označíš jen otázky, na které odpovědět chceš. U odposlouchávání byla řeč o něčem dalším, ne o studentech. Ano, jak nechává stát H. přede dveřmi. Ten nápad je velice zajímavá myšlenka. Byla by to bomba… ale můj Harry by nabídku odmítl. Vymýšlíš a domýšlíš dobře, moc správně.

…je nezbytné slučovat tyto dvě entity ubližování do jednoho bytí?

Narážela jsem na to, že sis takovou otázku o nucení Severuse do odpovědí položila před několika kapitolami. :)
2) Má na to právo?/ - Další z mnoha výborných otázek, další podnět k přemýšlení. (V této kapitole jich bylo neobyčejně mnoho – na jednu kapitolu :-) Na co člověk má a nemá právo... uff.

Pfrgh... co že jsem zmiňovala? Našla jsem jen jednu hvězdičku v textu a ta se týkala toho pátého filmu... Moje nechápavost mi trhá srdce, ale fakt nevím.
Fíha... Tak já jenom doufám, že až se dostanu k 57, nezjistím, že je to kapitola poslední. (Já mám mimochodem stresy z toho, že ta povídka skončí, už asi od páté kapitoly, takže neřešit.) Trochu mi přijde, jako bys to už chtěla dokončit, dovkládat... mít to za sebou. Ne, že by to bylo úplně nepochopitelné, ale... prosím řekni, že nemám pravdu.

:-) A kdo říká, že Brumbál taky neposlouchal za rohem cizí rozhovory? :-)

Seymour Nroman – prohodila se ti písmenka.

/slizký Zmijozel jako Severus by neměl fandit Harrymu Potterovi/ - Wildteer tedy fandil Harrymu? Nebo Severus fandil Harrymu? (Tohle je docela absurdní interpretace, ale...)

O co těm děckám jde? Co přesně slyšeli? Čeho se bojí? PROČ se rozdělili na ty skupiny? Potíž je asi v tom, že mě nikdy nenapadlo podívat se na věc z pohledu studentů. Ne, nemusíš mi odpovídat, ass. Zatím určitě ne.

/Morgano – kdybych tušil, že zrovna ty se svou už tak mizernou inteligencí klesneš ještě pod studentskou, ostře bych se ohradil dávat ti funkci ředitele,“ a práskl dveřmi./ - Phineas neskutečně bodoval! *rofl* Žeru ho.

„Měl byste vědět, že jsem vás tehdy neodposlouchával.“ - Á, výborně, tady vím, o čem se mluví :-) Aspoň tak. Nicméně ještě pořád mi nedocvaklo, jak na to přišla řeč. Co o tomhle mohli vědět studenti? Nebo už je řeč zase o něčem jiném?

/Uvědomil si, odkud ještě studenti brali podklady pro rozdělení se do táborů./ - A odkud? Z toho, jak Severus nechává Harryho stát před svými dveřmi?

/Snape bude vědět víc, nebude-li přímo znát předmětem sváru/ -Tady mi to moc nedává smysl. Nejspíš tam má být jen „předmět“?

Docela nezvyk – číst Harryho ve třetí osobě.

/A Snape udělal tři kroky vzad./ - Vážně ho pustil dovnitř! Á, čekala jsem, že se aspoň otřese zem... :-) Udělalo mi to radost.

/Merline, jak by bylo snadné, kdyby jeho nabídku Snape přijal. Kdyby se vpil a četl a nepřestal číst, dokud by neviděl a nechápal všechno./ - No právě, tohle mi skoro přijde jako odpověď, proč to nejde – bylo by to moc jednoduché. I když ta prostá řešení jsou většinou nejlepší, že. A mně přijde, že nic jiného Severuse k té důvěře přimět nemůže. Chtěla bych se mýlit a zjistit, že se něco takového našlo...

Ale pak je tu ještě ta věc s chtěním. Severus prostě odmítá spolupracovat, odmítá vědět, odmítá věřit. A jak si má Harry s tímhle poradit?

A tak mě napadlo, co by se stalo, kdyby Severus dovolil použít Harrymu Legilimens nebo to Veritasérum (ale Legilimens mi z jakéhosi důvodu připadá vhodnější). Místo odpovědí.

„Vy pořád věříte, že vám nemám jak víc ublížit.“ – Tahle věta mě hrozně moc zaujala. To zní, jako by Severus uznával, že Harrymu ublížil (jako by si to uvědomoval) – možná i jako by si myslel, že mu ublížil víc, než mu skutečně ublížil... (ale to už si hodně domýšlím a vymýšlím). A taky tím Severus najednou poukazuje na Harryho – ne na sebe. Takže si myslí, že by on mohl Harrymu něčím ublížit? Nepoukazuje už na to, že by to „něco“ mohlo ublížit jemu samotnému? Že jde o jeho soukromí, které Harry narušuje? Možná v tom hledám cosi, co v tom vůbec není, ale... je to velmi inspirativní. Takže to určitě ber s rezervou:)

„Třeba se jen nudím očividností otázek,“ – Taky zajímavé! Že by skoro něco jako návod? :-)

„Zabralo by příliš času vysvětlit…“- To od něj nebylo fér. VÍ, že Harry by si ten čas našel. Spíš bych řekla, že by si přál, aby Harry chápal bez toho, aby se musel ptát a Severus musel odpovídat. Pokud připustíme, že mu není absolutně šumák, co si Potter myslí.

/Zamyslel se nad tím, co dělá, když Severuse Snapea nutí mluvit, nutí rozvíjet… co mu svými otázkami působí? Má na
Teda assez, ty to bereš hopem. :D Měsíce ubíhají jeden za druhým! Já si pořád říkám, že ten čas letí, ale že by až takhle rychle? ;) Ne, jsem moc ráda, že nedodržuješ svoji výhružku jedné kapitoly za měsíc.

Na týhle kapitole mě fakt hodně zaujalo "člověk nebezpečný svou nejistotou". Tam jsem se v textu zarazila a dost dlouho nad tím přemýšlela a máš pravdu, je to tak.
Napřed - radost nad novou kapitolou. To tě asi nezajímá, ale ona je!První půlka mě moc bavila. Brumbál, co chce být pořád vševědoucí a škola rozdělená na dva tábory. Doufám, že tě to baví psát, stejně jako mě číst. :)Druhá půlka. Nu ... zase klasický Severus a Harry, jak je tu píšeš a my je máme rádi, ale moc jim nerozumíme .. a oni si taky nerozumí .. :).Jsem si myslela, že Harry slibuje, že se v kabinetu budou bavit jen o studentech? To znamená, že porušil dohodu. Byla to ta dohoda, o které se bavili?Ještě jsem si z toho něco odnesla? Severus Harrymu naznačuje, že nějaké tajemství o něm by mu mohlo hodně ublížit? Je to možná důvod, proč o sobě nechce mluvit?Uvidíme ...Těším se na pokračování....A taky na Marianinu reakci, protože je obvykle preciznější než já při rozebírání textu.
09.04.2012 00:14:41
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one