Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3547"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Mnohokrát vám všem děkuji a doufám, že jsem něco málo zase vysvětlila v následující. Pokud ne, neočekávejte vysvětlení už vůbec. :D
Assezko, já tu povídku zbožňuju! Jen ji, ke své značné nevoli (a tvé smůle), nedokážu pořádně komentovat. Ono to s vyždímaným mozkem a náběhem na emocionální kolaps jde vážně dost špatně. Kolikrát skutečně odkládám čtení kapitoly, protože se na ni v té chvíli necítím. Jedno ti ale napíšu. Problémy s komentáři mívám ve dvou případech. V tom prvním bych musela hanit, což já nerada, tak raději mlčím. A druhý - pocity, které ve mě dílo po přečtení probudí jsou natolik... řekněme osobní a silné, že si netroufám je ventilovat. A to je tvůj případ. Nejsi jednoduchá autorka. Máš cit a pozorovací talent. Přála bych ti, aby tě v životě potkalo hodně dobrého. :-)

Děkuji za další příděl!
Zase jsem brzda, ach jo...

Já tyhle dlouhé kapitoly úplně zbožňuju.

Jé, přemýšlela jsem, koho si Harry najde za Hagrida... Nakonec jsem k žádnému jménu nedošla. Jsem ráda, že Neville dostal zase víc prostoru, je mi u tebe hodně sympatický.

Minie! :-) Ta byla taky poslední dobou opomíjená – ovšem je mi jasné, že o ní ta povídka není. Takže bych to vyjádřila takhle – potěšilo mě, že se zase na chviličku dostala na scénu.

/podívala se na židli, v níž seděl Snape a zarytě jedl polévku./ - *rofl* Já netuším, co přesně mě na tom tak rozesmálo, ale smála jsem se dost :-D Korunu tomu dal svým trefným prohlášením :-D

K celé té snídaňové konverzaci do Popletalova příchodu – krásné vtipné odlehčení atmosféry (snad aby pak ještě víc vyniklo následné ministerské dusno – povedlo se).

/Mezitím sebejistý Popletal.../ - Náš starý známý! :-) Někde tady jsem začala očekávat velké věci. A přišly! Teda ass, kam ty na ty zvraty chodíš? (Nevyžaduje se odpověď, takto jsem se už divila mnohokrát, pouze vyjadřuji údiv nad autorčinou fantazií.) Bezvadné je, že na tom vlastně není nic příliš překvapivého – ministerstvo se odjakživa tak rádo pletlo do věcí Bradavic... Brumbál i Harry leželi především Popletalovi v žaludku už tehdy. A ty volby... :-) Dostalo mě, jak si to Harry i Severus vydedukovali :-)

Příbuzný Yaxleyho? *zapisuje si do bločku s názvem „zajímavé novinky ze světa HP“*

Dolores! Ta má ale drzost! A tak mě ale napadá...

„Dolores Jane Umbridgeová bude mít doživotní zákaz vstupu na ministerstvo v jakékoli podobě a formě. Nepřeji si, aby se lidé jako ona víckrát pohybovali v této budově.“ – Takže Kingsley asi nebyl všemocný, aby to svedl zařídit... od té doby už přeci jen taky uplynulo dost let...

/Kdo si Umbridgeovou pamatoval, nemohl ji cítit, a kdo si ji nepamatoval, alespoň o ní slyšel, a co o ní slyšel, nemohl jí prominout. Proto kdokoli ji sem přivedl, nemohl plánovat nic dobrého. – Úplně senzačně shrnuto, moc se mi to líbilo :-)

/a vražedně se zadíval na Umbridgeovou, která se tvářila být doma. - *lol* Úplně ji vidím, ta si musela příjemně zavzpomínat...

Jsem na Harryho MOC pyšná, že se tak striktně postavil proti dosazení Dolores do Bradavic. Tady mi přišel nechci říct jako Brumbál, ale prostě jako silný ředitel své školy.

To bylo tak... krásné a povznášející... jak stáli profesoři za Harrym a jak Harry oslovil Minervu jménem *rozplývá se*

„Minerva, profesor Snape, studenti…“ – Myslela jsem, že Popletala minimálně raní mrtvice :-D Ne, to přeháním. Ale dobře se toho chytil :-) A vůbec – moc se ti povedl, ass.

Na téhle situaci bylo naprosto nejlepší to, že se v Severusovi projevily ochranitelské pudy :-) (Mám slabost pro Severuse s ochranitelskými pudy.)

„Pane řediteli.“- Teda! Já jsem snad doopravdy slyšela, jak to vyslovil. Vážně, díky tvému úchvatnému popisu jsem ho slyšela ten dodatek pronášet. A poslouchalo se to úžasně. Ten význam... to bylo něco tak povzbuzujícího a uklidňujícího zároveň... Vlastně mi celá ta chvíle připadala skoro jako sen... taková vzácná chvíle souznění, spojení se proti nepříteli.

Mimochodem – je hezké, jak Harry dokáže rozlišovat tóny v Severově hlasu, jak v nich dovede číst. Přijde mi to takové intimní :-) (A pobavilo mě, jak se měnil Severusův přístup ke konverzaci s Harrym před ostatními profesory :-D)

„Ze smrtijedství,“- Ježiš ti jsou originální *nevěřícně kroutí hlavou*

„A proto zatýkáte ředitele Bradavic?“ – Tahle věta se mi od něj hrozně líbila. Z ní už úplně čišela loajalita, ochranářství a ještě spousta dalšího.

Tím, jak se Severus rozčílil kvůli Harryho rozhodnutí podvolit se, podle
2) ... podle mě hezky doznal, že Harry je pro Bradavice důležitý až nepostradatelný. Pro mě to znamenalo taky to, že Harryho ve funkci ředitele přes všechny ty posměšky uznává. A navíc v tom vidím ještě i ten osobní aspekt – chránit Harryho před ministerstvem. Pokud jsem si to moc nepřikreslila, pak mě to doopravdy potěšilo :-)

Bála jsem se o Harryho? Ano i ne :-) Spíše jsem to viděla tak, že se hned nevrátí. A určitě jsem tajně chtěla, aby byl zachraňován :-) Ale představovala jsem si snad, že Severus zorganizuje takovou mazanou zmijozelskou záchrannou akci? Ani ve snu! A jásám nad tím nápadem! Navíc Lucius na scéně! :-) Blýsknul se. A ten právník byl povedený :-)

A tak jsem nabyla dojmu, že Luciuse to nejspíš mohlo těšit – pomoct Harrymu. Trochu, aspoň ve skrytu duše a minimálně z toho důvodu, že se mu tak mohl maličko i odvděčit (což není zrovna vhodný termín u Malfoye), či spíše... vyrovnat se.

/Snape ve dveřích vstupní síně byl pohled za celý trezor u Gringottů./ - Ó, to mu věřím! :-)

A vlastně... vlastně tím Severus Harrymu dal lekci. Ale ne povýšenou, spíš právě až přátelskou.

Á, tady mám velmi jasně, zřetelně a do puntíku TY důvody. Já věděla, že se dočkám :-) Byly velice zajímavé, ty pasáže o studentech a jejich různých interpretacích těch útržků, co se k nim donesly. Je tu mimo jiné krásně vidět, jak vznikají omyly a nepochopení, které se pak už jen těžce vyvracejí. A líbilo se mi, že byl znát vliv rodičů.

(Přišlápl si dlouhý hábit a málem se přerazil o práh dveří, což se rozhodně neshodovalo s Walterovou představou adorovaného hrdiny.) – Tohle si mě obzvlášť získalo :-) Stejně jako „velký ředitel Snape“ :-)

„alespoň ale není vrah vlastní kamarádky.“ – To byla čistá podpásovka. A uff, zrovna tohle museli oba slyšet...

Ten slovní souboj se ti velmi povedl, ass. Jeden by nevěřil, jak ty děti dovedou být kruté.

Musím říct, že jsem Harrymu doopravdy nezáviděla jeho postavení, a tedy nutnost vyvozovat důsledky. Líbily se mi jeho myšlenky a hodnotím hrozně kladně jeho rozhodnutí jít si promluvit s Nebelvíry.

Děkuji za další kapitolu, ass! Neskutečně si nás rozmazluješ.

A wow... diskuzi si teď nuž nezvládnu přečíst, nicméně se na ni těším :-)
belldandy: Ona je otázka, jestli to, že jsme u vlády neměly "postkomunistickou stranu" výhoda nebo ne. Možná lepší postkomunistická strana, než zamaskovaná komunistická strana. Ehm... radši se se svýma pravičáckýma a anti-ČSSD kecama vracím k makroekonomii.
*neměli
BTW, ještě nikdy mě diskuze pod fanfikcí tak nebavila :).
Jo, to že jsem dojatá je rozhodně pochvala a já jsem ráda dojátá a víš jak je těžké je mě dojmout, když jsem tak racionální. :).
Sorry ... to se hold stává, napřed furt nic - tak jsem zmáčkla enter i podruhé a tohle je výsledek.
yellow - jo ten popletal mě taky v první chvíli zarazil, ale když o tom přemýšlím a zvážím kolik uplynulo let od války (Jestli se nepletu, většina poskomunistických zemí měla do deseti let po revolu u vlády nějakou postkomunitickou stranu - my jsme se soc. dem vlastně vyjímka). Kouzelníci měli dost něčeho jiného (Možná Harry Pottera, který se plete do soudních procesů :))) - nebo jim jen vadilo zdražení materiálu na hůlky :D ) a říkali si, že ten Kornelius Popletal vlastně nebyl tak hrozný - tak to chodí, věřím tomu ...
yellow - jo ten popletal mě taky v první chvíli zarazil, ale když o tom přemýšlím a zvážím kolik uplynulo let od války (Jestli se nepletu, většina poskomunistických zemí měla do deseti let po revolu u vlády nějakou postkomunitickou stranu - my jsme se soc. dem vlastně vyjímka). Kouzelníci měli dost něčeho jiného (Možná Harry Pottera, který se plete do soudních procesů :))) - nebo jim jen vadilo zdražení materiálu na hůlky :D ) a říkali si, že ten Kornelius Popletal vlastně nebyl tak hrozný - tak to chodí, věřím tomu ...
A jé, já věděla, že když zatím neumím nenávidět, není dobré o nenávisti psát. Je to nedůvěryhodné.

Yellow, oh no – Popletal se na ministerstvo vrátil. Jo Jane, to je jiný případ.

Harry a dospět? To je… zajímavá kapitola.

Yeah, duté.

Belldandy: Nechybí kus Tvého komentáře?

Pokud vím, studentstvo mělo druhý apríl z odposlouchávání za dveřmi, takže na zničení školy asi nedošlo.

Hm, nebylo už trochu nudné nechávat Severusův talent zachraňovat upozaděný? Navíc – nerada bych jako autorka populární četby a FF k tomu měla nedůvěryhodného Severuse.

Dojatá – fakt? To je skoro pochvala, ne?

K Pé eSku – jak vážně to myslí? Hmmm. Jako zoufalý poslední pokus dosednout zpátky na ministerské křeslo?

Tohle původně BYLA první kapitola z jiného úhlu pohledu.

Přijde na to, jak moc vážně bereš to, že se tyhle vztahy řeší/řešily v kánonu a ve fanfiction vůbec. Nebo ne v každé. Ale interakce je důležitá. Jo a… kdo říká, že to řeší? Mnoho z nich to vůbec neřeší, mnoho z nich taky vůbec nic neví. (Teda. Teď už jo – vyhrocená situace a nějaký zákon, blabla, co mně je po tom, když musím řešit své malicherné NKÚ/OVCE?)
Popletal je stále na ministerstvu? Toho idiota tam nechali tak dlouho a i po tom všem, co se kvůli němu stalo? A Umbridgeová znovu v Bradavicích?! To o kouzelnickém společenství vypovídá snad ještě víc, než předchozí kapitola.

Musím opět pozměnit svoje přesvědčení. U minulé kapitoly jsem nabyla dojmu, že Harry dospěl. Očividně nedospěl. Btw. když ho Severus označil "obrýlený meloune" narážel tím na to, že jsou melouny duté?

Ale tu poznámku o lidech a lidstvu... Ta zůstává stále stejná.
* Harry vystřelil do stoje. Za ním Minerva. Pak Neville. Harry beze slova vyšel ze svého místa a za ním Minerva a za ním… za ním celý profesorský sbor, který byl v tu chvíli u stolu.

To je docela tak nějak docela legrační představa, jak všichni ti profesoři společně kráčí. :( doufám, že nechali v hlavním cále nějaký dozor, nebo jim za tím žáci zbořili školu. :)*„Je způsobilý hájit se sám,“ vpadl mu do dozajista dlouhého a emocionálního monologu Snape. Harry se k němu otočil. A Snape dodal: „Pane řediteli.“No jo loajalita v období krize - to jsme asi od Severuse tak nějak všichni čekali a stejně jsme rádi, že jsi mu dala příležitost ji projevit, užijem si to minimálně tak jako Harry.* Za to to, jak Harrymu Severus sehnal právníka, to už jsem vůbec nečekala - to bylo tak řečeno nad rámec

To už bylo vyloveně starostlivé a může se to pokoušet zamluvit, jak chce. Byla jsem z toho tady skoro dojatá.PS: Já jsem nějak nedovedla uvěřit, že by Harrymu vážně něco hrozilo. Řečnická otázka: Jak vážně to ten Popletal myslel/myslí?. Odpověď ovšem nejspíš přinese další děj.* Tohle bude rekordní kapitola na počet různých POV. :) V jednu chvíli mě taky napadla myšlenka, jestli by nebylo pravděpodobnější, že jsou žákům jejich učitelé relativně ukradení :) ... no jestli jsem to pochopila střety Harryho a Severuse došly tak daleko, že se z toho na škole stalo prostě nepřehlédnutelné téma .. takový ten typ událostí, že se k tomu každý musí vyjádřit. (Kromě toho Harry, Ron a Hermiona se vždycky o zákulisní dění na škole zajímali,takže minimálně u Nebelvírů je to zřejmě normální :) )Ty různé náhledy se mi líbí, i to že je tam nějak vidět rozdíl mezi těmi maldými naivními školáčky, kteří to přijímají, tak jak jim to řekli rodiče, až po ty starší adolescenty, kteří tak nějak skoro nashcvál mají jiný názor než se od nich očekává (Je v tom taková ta mladická vzpoura a touha všechno si promyslet sám za sebe.)* Pro mám pocit, že když už se tu jednou Umbridgeová zjevila, tohle nemůže být konec její role v příběhu?

Že on ten Popletal ještě něco chystá ...o
17.04.2012 16:22:06
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one