Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7495"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Tak jo – měla bych to nějak rozseknout, i když se mi nechce.

Bod jedna – ano, souvislosti s Šedou dámou a Krvavým baronem chybí.

Bell, řekla bych, že dé je správně. Harry mu nic takového zrovna tehdy výslovně nepředhazoval, ale pokud budeš ve čtení pokračovat, třeba spolu přijdeme na to, že se tak celou dobu choval, že to celou dobu čekal (viz. kontaktní čočky). Přesto je tady důležitější moment Snapea, který problém formuloval a posléze ho tím jakýmsi způsobem sám v sobě vyřešil. I když bolelo to říct, neumím si představit, že by to, co Severus řekl, nemyslel vážně.

Ááá… dobře, ne, nebudu rozsekávat, nechám na každé jedné z Vás posoudit, jak to je, až uvidíte Severusův úhel. Jen… a že se mi to soudí zatraceně špatně… Severus je o kapku věrnější, než bývá v běžném životě zvykem.
Líbilo se mi to - „Neexistuje smutnější příběh než ten Šedé dámy a Krvavého barona,“ – jak to Harry zmínil jakoby jen tak... A ještě víc se mi líbilo, co z toho vzešlo. I když myslím, že mi asi uniklo něco skrytého mezi řádky...

Jejich konverzace mi moc chyběla!

„Musíte na ni často myslet,“ – To bylo od Harryho docela odvážné. Pf... ale ta odpověď stála za to.
yellow: Reagovala jsi naprosto v pohodě. To jen já mám často obavy, jestli nepůsobím nepřátelsky a umanutě. Mám totiž takové sklony.
Samozřejmě že to beru jako přátelkou debatu. :) Jestli jsem někde reagovala nepřítelsky, tak se omlouvám a na svou obranu dodávám, že mě dneska od oběda bolí žaludek, takže můžu být trochu podrážděnější. Už si nikdy nedám nic, o čem bych přesně nevěděla, co je.

Asi máš pravdu. Nebo možná spíš ji máme tak nějak obě dvě. Vida, princův příběh mě vůbec nenapadl. Ale řekněme 20 let a 50 let... No, i když... Každopádně mu to Potter moc neulehčuje.
A ještě k dotyčnému tématu: Co takhle Princův příběh a Severus na Albusovu trochu překvapenou otázku, zda je za tím, co si myslí a dělá ještě pořád Lily, trochu pateticky cedí skrz zuby: Navždy.Nicméně, aby bylo jasno - já naprosto souhlasím s tou myšlenkou, že "na někoho nezapomenout neznamená vidět ho za každým rohem".Jen asi zároveň věřím, že motivace k tomu, co Severus dělá, jak se chová, jaký je ... je stále stejná ... jako byla za Harryho studií (a nejspíš i dřív) a že je stejná až do teď ( do doby, kdy se odehrává tahle kapitola).
yellow: Doufám, že tohle bereš jako přátelskou debatu. :) Myslím, že na tom, co říkáš určitě hodně je. Harry to pořád zkouší. Co mu taky zbývá :).Já zas zkouším jiné hledisko: Co třeba kánon - vztah Severuse a Pobertů. Jeden by řekl, že i nějakých těch dvacet let, co muselo utéct od jejich pobytu ve škole do časů Harryho a spol. (možná ten čas nadsazuji, nechci tady kvůli tomu googlovat) by mělo stačit na to, aby se všichni povznesli nad minulost a začali se chovat jako dospělí lidé, kteří už na některých věcech z minulosti nevisí ... a ejhle, jak se vidí, chovaj se často zas jak kluci. Bylo jim možná autorkou dáno do vínku, že lescos přejít prostě nedokážou.
belldandy: Ano, to je sice možný, že prvních 25 let je zcela určujících, a ani nepopírám možnost, že se si pak staří lidí pamatují jen své dětství a mládí, ale na druhou stranu mi nepřijde, že by Severus byl až tak starý (assez zmiňovala něco o dlouhověkosti kouzelníků) nebo měl pár let do smrti (assez, doufám, že něco takového neplánuješ!smiley). Každopádně kdyby to byl ten případ, tak by se asi choval trochu jinak, než se chová. A asi by těžko učil. Já si spíš myslím, že Potter prostě neví, tak všechno dává do souvislosti se svou matkou, doufaje, že když to bude pravda, tak mu Severus ve slabé chvilce třeba něco prozradí, nebo když to pravda nebude, tak mu Severus něco vzteky (případně zoufalstvím z toho, jakej je Potter tupec) prozradí.
pro yellow: Ty souvislosti tu zřejmě chybí, protože zřejmě předchází ději této kapitoly a jsou tak řečeno mimo scénu.A ještě yellow: Na tom, co říkáš o těch padesáti letech něco je, ale na druhou stranu bych ráda připomněla svou stoletou babičku, která si poslední roky před smrtí pamatovala jen okamžiky ze svého dětství a mládí. Posledních šedesát let svého života se z jejího vědomí vytratilo (včetně mne :)). Zážitky tak do pětadvaceti let bývají v našem životě nejintezivnější. Potom je už těžké zažívat něco opravdu nového a silného ... :) A asi jsou nějakým způsobem pro náš život určující. Určující proto, kým jsme nebo kým se cítíme být.Zaujala mě věta: "Tím méně to znamená vidět ho ve vás." Totiž, nic takového mu Harry výslovně nepředhazoval. Teď jde o to, kdo se tu plete:

* Harry,který si to možná myslí a Severus to odhalil.

* Anebo Severus, když si myslí, že si to Harry myslí a odhalil tak něco na sebe.

* Anebo obojí. :)PS: To byb bylo fajn, kdyby se Harry naučil dávat své myšlenky do souvislých vět tázacích ... Nám čtenářům by to pomohlo.:) ale zas už by to asi nebyl ten správný Harry :).
Přes jaké asociace se Harry dostal ke Krvamému baronovi a Šedé dámě? Nějak ho nestíhám sledovat. Každopádně mi přijde, že ve všem, co Severus řekne nebo udělá hledá nějakou souvislost se svou matkou. Vždyť od její smrti už uplynulo řekněme nějaký padesát let, to už by "zapomněl" každý. No, zapomněl... Prostě vzpomínal by, ale jak říkal Severus, neviděl ji za každým rohem.
28.06.2012 10:57:05
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one