Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9966"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Mari, jo, tahle scénka existuje dlouho. Hodně dlouho.

A taky jsem ráda, že tu větu bereš jako „moc velký eufemismus“.

Díky! :)

Grid, a taky jsem ráda, že už jsi v obraze. :) Děkuji, že se Severusem tak soucítíš. I já to tak vnímám – že Harry měl vše a Severus nic. Na druhou stranu… Severus kdysi volil, ale Harry na výběr neměl. I Brumbál svého času volil, ale harry na výběr neměl. Jeho jiný výběr – druhá volba – by znamenala smrt jeho přátel. Je tohle volba?

Charli, pokud vím, o čem mluvíš, tak to je jasně dané, jak se tam dostalo ono kouzlo. Byl to Moodyho počin. To je v knize napsané dostatečně jasně (nebo v jejím rozhovoru, ale myslím, že i v knize). Ale máš pravdu – taky tím trpím, obzvlášť když vím, že postavy chtějí být jinde, než být musí, aby to dávalo smysl celkově. To pak vznikají takové „nehody“.
Trvalo mi, než jsem si připustila, že se vážně bavili o jeho vlasech :-D Dobře to vzal ale. *rofl* Daleko lépe, než když se ho Harry ptá na nějakou vážnou otázku.

A ta jejich náznaková konverzace je něco neskutečného. Zbožňuju, když si taky dotvořím. Ovšem ne zřídka mi to dělá potíže – což bude asi tím, že moje a Severova kapacita mozku se jaksi nedá porovnávat :-)

„Já se vám nelíbím celý.“ – Nevím proč, ale tomuhle jsem se musela hloupě tlemit :-)

Jů, opět návštěva ve sklepení!

„Mám jednu otázku,“ ukousl Snape. – No vážně, z toho bych taky málem dostala infarkt.

Zbožňuju, když se najednou, a ještě s takovou samozřejmostí, vytáhnou na světlo věci dávno minulé. Na ten dopis si živě pamatuju.

Severus ho doopravdy vybídl k otázce? A pak doopravdy začal mluvit sám? Já snad sním!

„Poté co jsem zavraždil Brumbála,“ – Ten se teda nešetří. Zní to příšerně, z jeho úst.

Ale pak... téda! Mluvil, protože sám chtěl. Chtěl tohle Harrymu říct... A to je ale moc dobře, že? K tomu měli dospět – aby nebylo otázek třeba.... Wow... Nebo ať už to bylo prostě jen „něco za něco“, stejně mu to říkat nemusel, takže... Vidím to pozitivně :-) Vážně mi z několika posledních kapitol přijde, že se zase posunuli o značný kus vpřed.

Naprosto miluju, když Severus jakoby zapomene, že je s ním Harry, a zamyšleně vypráví. Z toho pak jsou nejzajímavější informace.

A tenhle rozhovor u Severuse v bytě (jako by se tady cítil daleko víc uvolněněji – což je vlastně pochopitelné – z čehož plyne, že by Harryho mohl zvát častěji :-) mě hodně nadchnul.

„A kdybyste měl druhou šanci?“ – Líbila se mi ta otázka. Jsem ráda, že byla položena.

Je příjemné vědět, že Severus má taky své otázky, na které by chtěl znát odpověď. Pokud mu Harry aspoň něco neosvětlil v tom svém dechberoucím monologu, pak už nevím, jak lépe by to mohl zvládnout.

/A jestli to nestačí k návratu do ráje, potom spolu půjdeme do pekla anebo kamkoli, kde se potom skrývá./ - Miluju tuhle větu.

/Udělal jste šťastným tolik lidí. Je nefér, že vy být nemůžete./ - Harry to vystihl krutě trefně. Akorát to „nefér“ mi přijde jako moc velký eufemismus.
No do kotla! To je chýb. Sorry.smiley
po dlhšom čase sa hlási ku komentu tvoja nadšená fanúšička, ktorá sa snaží po úspešnom dopísaní bakalárskej práce a prípravách na máové štátnice ukradúť si aspoň trochu času len pre seba a svoje potešenie. Aby som bola presná útokom a na jeden záťah 11 kapitol/ toľko som zameškala!/ a zrazu mám pocit, že som v obraze..., že rozumiem o čom sa snažíš písať a spokojne sa usmievam popod fúzy. Som už písala,že tvoje texty sa nedajú len tak prebehnúť jedným okom t.j. potrebuem sa sústrediť a to chce svoj čas a najmä pokoj a kľud. Chápeš, že pri vyššie spomínaných činnostiach sa to dá len ťažko. Zdá sa mi to alebo Severus predsa len trošku ustupuje Harryho aktívnemu a nezlomnému úsiliu o srdce a rešpekt tohto zložitého muža? Mňa najviac dostalo to Harryho vyznanie ako mu je ľúto, že Sev zostal sám, že mu nebolo dopriané poznať lásku svojich detí, partnera...všetko to, čo naopak Harry zažil a má. To podľa mňa bolo veľmi silné. A je v tom veľká pravda. Týmto totiž človek rastie, rozvíja sa a dáva svojmu životu zmysel. Myslím, že sa k tek poslednej kapči ešte raz vrátim... ďakujem, že píšeš, že píšeš tak pútavo a dokonca v poslednej dobe aj celkom často, čo nás všetkých istotne veľmi teší. Tak ja len toľko a idem sa zas drviť. Nech sa ťa aj naďalej múza drží a teším sa na novú kapitolku. smileysmiley
Vynikajácí dvě kapitolky, ostatně, jako všechny... :D Co se týče té chronologičnosti, poslední dobou, kdy jsem si četla hezky ve sledu za sebou věech 7HP, tak tam Row má až překvapivě dost nesrovnalostí... Občas píše že byl James tam a tam, zatímco ovšem dal profesor Jamesovi trest, a i jiné.. No, ono to ale není nejspíš tak lehké mít přehled o těch cca 100 víceméně hlavních postavách, kde kdo kdy byl.

Řekla bych, že to není zase tak důležité, jestli SS byl na G náměstí těsně potom nebo ne, protože ani vlastně nevíme, jak se tam to kouzlo přesně dostalo, on za to třeba mohl mít "vinu" i samotný dům a jeho ochranná kouzla.
28.06.2012 11:49:29
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one