Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1909"
Sice to tak z 1. dílu nevypadá, ale doufám že se tu rýsuje moje vysněné snarry s dloouhým rodokmenem, šlechtickými zábavami, rytířským chováním, historickými výrazy, řečmi plnými archaismů, hrady a tajnými chodbami, tajemnými bylinkami a lektvary, a nejdůležitějším prvkem - romantickými vztahy. Jen mám pocit, že jsem to četla někdy ve svém předešlém životě, nebo ještě předtím, je to zvláštní, mám pocit, že vím, co bude následovat v další větě, odstavci, kapitole, ale určitě to celé přečtu, protože se třeba mýlím. kdo ví? Jenom se obávám, že u dalších dílů budu stručně komentovat Ď. omlouvám se dopředu, moc se těším, jak to dopadne. Minulé životy se uzavírají a mé vnitřní oko se mlží...:D Nechám se překvapit.
Miluju Snarry. Ráda si přečtu další povídku. Začátek téhle je sice trochu absurdní, ale dám jí šanci. Třeba se mi bude líbit.
Dosti zajímavé, jsem zvědavá na další :-)
Děkuji! :)
Jsem zvědavá jak se bude dál povídka vyvíjet. Snad jsem zas po dlouhé době našla snarry povídku u které se budu moct těšit na pokračování. Poslední dobou je to se snarry povídkama bída. :( No, ale to tu všichni asi vědí. Ale zpět k povídce. Souhlasím s děvčaty. Bylo by příjemné kdyby byly kapitoly delší, ale to nechám na autorce. Zajímavý námět. Kámen mám přečtený snad už desetkrát a stejně tak Klíč a pevně doufám, že jsem tu dnes našla povídku která u mě zaboduje stejně. Co dál říct. Snad jen že se moc těším na pokračování a doufám že bude brzy. :)
Ahoj Baruško, je skvělé, že jsi mi řekla i názor na dnešní stav FF, o tom se taky bavím ráda. Mmm, neřekla bych, že je to se snarry povídkami dneska bída, spíš (jsem :)) monotematicky nastavila překládání poměrně přísných povídek s přísnými Severusy v drsných podmínkách. Nejsou to žádní princové jako v Kameni, no. Ale ať si vezmeš Unwell nebo trilogii Kayly/kibatsu, jsou to skvělé povídky s hlubokými tématy uvnitř velice nehostinných podmínek. Co se týká českých autorek, asi to bude horší, ale věřím, že přes veškeré mé výhrady projekt Veritas je skvělý projekt a já se velice těším, co bude dál. A i když povídku/y TruTru nečtu, slyšela jsem na ni taky pozitivní ohlasy. A TruTru, myslím, v protivnosti Severuse taky nebude tolik přísná jako Lanevra (upozorňuji - nevím to, jen si to myslím). No, pokud je pravda, že Alice vymýšlí pokračování, tak se taky máme na co těšit a POPO... *povzdech* NEBO GrayLady a Odstíny šedi NEBO Cory... Co jsem tady, tak zjišťuji, že nemáme problém začít dobrou povídku, jako ji dokončit. (A že těch nedokončených je. Ale - to nejen v české FF.) Proč to povídám? Nechci, abys to - aby to - čtenářky viděly tak černě. S délkou kapitol - ach, já vím... Beru na vědomí, zaznamenávám a zpracovávám. Velmi mě těší, že jsi napsala komentář, a budu se těšit u další kapitoly.
Začiatok netradičný, ale zaujímavý. Lev sa cíti vinný, že neochránil všetkých a pocit viny ho ubíja. Som zvedavá na pokračovanie.
A já jsem zvědavá, jak se Ti povídka bude líbit dál. Děkuji. :)
No po tvém úvodu (dlouhém) jsem očekávala trochu delší díl, který mne navnadí. Ale třeba to bude díl od dílu lepší. Musím říct, že z fanfiction párů mám nejraději snarry. Vlastně, když už nějaký čtu - tak jenom tento. Tak prosím piš další kapitolku
Délka - pokusím se. Prozatím jsme se s Mari rozhodly spojit některé díly dohromady. Taky jsem výlučně čtenářka snarry, těší mě mít tady taky takovou čtenářku. Děkuji!
Upřímně musím říct, že se mi to četlo trochu ztěžka, ale jsem zvědavá, co z toho bude. Kámen je jeden z mých kultovních FF, takže jsem docela napnutá, jak se s tím popasuješ. Budu čekat na další díl a doufat, že bude trochu delší a méně "šroubovaný". ;-)
"Šroubovaný" asi ještě chvíli bude, což se časem snad spraví. :) Děkuji za ohlas.
Ano, rozumím, co je myšleno "šroubovaností". Je to teď vlastně úmyslně, resp. jako vedlejší jev stylu psaní, který sedí aktuální situaci v povídce.
PODPIS POD REAKCI: Pokud chcete reagovat podepsaní, píšete jméno tam, kde byste ho napsali, kdybyste přidávali nový komentář, a reagujete potom v tom novém okně.
zatial z toho moze byt vselico, ale tesim sa na dalsiu.
Děkuji. :)
Srdečně zdravím všechny čtenáře (především ty, kteří byli tak hodní a zanechali + budou tak hodní a zanechají, komentář). Za sebe bych chtěla říct, že jsem se na první kapitolu (a několik za ní následujících – jí podobných) zpočátku taky dívala s opatrností. Ano, tohle bude nejen dlouhá, ale taky místy skutečně originální, netradiční povídka. Zejména tedy prvních několik stran je opravdu jiných, než co je kdokoliv z nás zvyklý vídat ve snarry povídkách. Já říkám – tím lépe. Není snadné dnes v těchto vodách ještě něčím překvapit. Opět za sebe říkám, že si stojí za to počkat. Upřímně doufám, že si, stejně jako já, vychutnáte i ty netradiční části. (Nemyslela bych si, že mi bude líto, že povídka není taková celá.) Ale snad nebude moc na škodu, když vyjádřím své přesvědčení, že se dočkáte toho, co v povídce očekáváte. Včetně kouzel, školních lavic, vtipných momentů a důkazů, že zmiňovat v předmluvě ony věhlasné povídky nebyl jen reklamní trik. I delší kapitoly přijdou, časem :) Užijme si to.
Muhaha, díky si nech, až budou na místě. To víš, že si taky řeknu, co k tomu budu mít.
Btw. děti, chyby nejen pouštím, ale taky vytvářím - takže není pravda, že jsou všechny případné assez. Děkuji.
Jistě, výborně. To bylo ode mě. Pomoc, jak se podepisuje pod reakci?!
Mariana
hmmm pro začátek mě to moc nenadchlo ze dvou důvod - samotná varování i předmluva jsou delší (možná dvojnásobně) než samotná úvodní kapitola... pff, jak mám vědět co si o tom myslet, když jsi kolem toho jenom udělala řečnickej humbuk ale děj mi moc neřekl? respektive zatím se mohu maxiímálně přoklonit k názoru že Harry si šňupl nějakého sušeného vílího prachu s Lenkou Střelenkou někde v přístěnku na košťata a tohle se mu zdálo :D :D mě OOC všeobecně nevadí, existuje dokonce jeden výbornej cross HP se Stmíváním (i když je samotný příběh pro milovníky dark romancy, tajk závěr tohohle příběhu je vážně epic a děj má po celou dobu slušný spád). A samozřejmě Kámen manželství je moje bible a Můj pátek jsem si vyžebrala do soukromých souborů abych ho už nikdy neztratila.... :) ovšem v tomhle úryvky vytrženém z kontextu se nedá najít žádná inspirace těmito díly... Takže, vyčkám si na další kapču a uvidím :D všeobecně se nakonec začtu i do toho, co obvykle není můj žánr (a tady jsem se samozřejmě chytla na SS/HP), jenom když je příběh fascinující nebo originální...anebo nemusí být neotřelý ale stačí když tam jsou zajímavé a vtipné situace... :)
Takže, vybal na nás další kapitolu co nejdřív ať vím na čem jsem...
Chápu a děkuji za důvěru i připomínky. :D Ten nápad se šňupnutím, Lenkou a Harrym v přístěnku se mi líbí, ale s ohledem na varování, že je tohle pohádka... (asi časem poněkud temnější)... to asi nebude tak docela ono. Tak jo, mám to napsané v závěru, ale stejně... asi prvních dvacet částí vzniklo v jinou dobu, než v jakou jsem se rozhodla napsat z toho velkou, ne-dvaceti stránkovou povídku (no jo, já a telenovely). I to je důvod toho, proč jsou některé části krátké. A všeobecně - nepíšu podle toho, aby byly kapitoly rovnoměrně dlouhé, spíš podle toho, zda mám co tím kterým oddílem říct, či nikoli.
No, bude to velmi zajímavé, pokračovat... protože moje zásoba oblíbených povídek se vyměnila, tak trochu - z Kamene na trologii Kayly, z Mého pátku na Snape: The Home Fried Nazi... (napsáno mám kolem sta stran)
Mááárí? Jsou v povídce vtipné situace?
Rozkaz, šéfe.
Upozorňuju, že já jsem mizerný čtenář a nedokážu sledovat povídku pravidelně...
Jsem trošku zmatená, já vím, že jsi dala tolik varování, že Ti vesměs nemůžu nic vytknout:D. Ne, jsem zmatená a nevím popravdě, co si mám o tom myslet. Trošku doufám, že to je sen nebo vize nebo něco na ten způsob, protože až takovýhle AU jsem nečekala (zvlášť, když jsi psala, že je to AU oproti 5. knize...) a nejsem si úplně jistá, jestli se mi to líbí:). Myslím to AU, ne povídka. Ta se mi líbí, protože mám trochu slabost pro Tvůj styl psaní, takže se těším. Doufám, že kdyby to nebyl sen nebo co, tak aspoň budou čarovat:). To bych jinak asi vzdala.
Jinak jsem zvědavá a přeju Severusovi dlouhý rodokmen a skvělý původ a lásku k Harrymu, takže se těším a budu, když ne pravidelně, tak aspoň nepravidelně povídku sledovat. Děkuju moc
To byla tehdy jediná možnost, která mě napadla, když jsem to řešila já (je to divné, souhlasím) - gratuluji k vítězství. A csch! Já - oni - umíme cukrovat! 8-) Kolegyně? Co myslíš? Kdy přidáme další kapitolu?
:) My se rádi necháme přesvědčit.
Myslím, že to je dobrá otázka - viz email.
Hups..
Tak to mi prsklo z pusy, když jsem se dočetla na konec první části ... :)
Po tom úvodu s ´Mým pátkem´ (což je jedna z prvních povídek co jsem četla a je prostě nezapomenutelná a pořád se k ní vracím) jsem, přiznám se, čekala něco obdobného na stokrát napsané téma a - jsem překvapená. A po těch letech už mě není lehké překvapit. Takže čekám, jak budeš pokračovat.
A díky za povídku :)
Mnohokrát děkuji za komentář, G., těší mě, že Ti to (zatím) nepřipadá ohrané. :) Máš pravdu, že Můj pátek je nezapomenutelná povídka, a zatímco nepatřila mezi moje první povídky, jsou to už léta, co jsem ji četla poprvé (to byla ještě dobře uveřejněná na Hříších Severuse Snapea, někdy brzy po jejím zveřejnění). Vítej!
22.03.2015 21:29:43
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one