Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2606"
Au, tomuhle rozumím čím dál míň. Blýská se na lepší časy nebo král zůstane zazděný?
Nevěděla jsem, jak to chceš:D.
Ok, teď navážno, tak trochu:

Takže mé momentální mentální schopnosti jsou ještě níž než obvykle a nějak se mi to nespojuje, ale mám tam pár chvil, který mě zaujaly, jen nevím, jak s nimi zatím pracovat. Takže:
1) Harry a král jsou svým způsobem dvě osobnosti
2) Mám pocit, že ta koruna je spjatá s hradem a vlastně ho vězní. Severus mu jí chtěl sundat a Harry mu na to řekl: respektujte mé rozhodnutí. Jediné, co Severus chce, je, aby Harry odešel (ok, ne jediné, ale to hlavní)
3) „Byl to náš domov“ – já si tohle vždycky asociovala s Bradavicemi, může ten hrad být Bradavice?
4) Velká spekulace, ale co mě napadlo – Tys říkala, že to odvíjíš od poloviny páté knihy, což znamená, není tato situace nějako spojena s Nitrobranou/Nitrozpytem?
5) A co mě ještě zarazilo, je část věty: Mé jakékoli duše. To vypadá, že jich má Severus víc:), to asi nebude jen tak.
Ok, sečteno a podtrženo, vařím z vody, ale třeba se časem všichni pobavíme, jak jsme těmi teoriemi byly daleko:D
Jinak aaa, kapitola byla uchvancancující, jako vážně, nebudu Ti kopírovat každou větu, ze který mi srdce zaplesalo, protože to bych zkopírovala každou druhou minimálně, ale byla to slast pro oči a pohlazení pro duši. Díky moc
Ade, kurňa, Ade!!!
1) :)
2) :-! a - *důsledný kašel, který znemožňuje vyluštit, co říkala*
3) :) Může.
4) :D :-! :) I tento nápad mě velice těší slyšet. Jako v předchozím bodu - ano, může být.
5) Zvláštní... :) No nic, ano, je to špatně napsáno - Severus měl říct, že ho "nedonutí vzdát se jeho duše, ať je jakákoli". Omlouvám se.
Nemyslím, že se pobavíte, jak jste byly daleko, myslím, že budete překvapeny, jak jste byly blízko.
Krásné slovo, "uchvancancující"; velmi mě těší, že byla uchvancancující. Já děkuji!
P.S. Grrr! Tři tečky jsem řekla. (Ale Tvůj komentář mě potěšil.
Nj, já to psala v den, kdy jsem byla ráda, že vím, jak se jmenuju. Přiznávám, že ne zrovna nejlepší konstelace na čtení Tvé povídky:).
1) Ehm, vesměs jsem tím chtěla říct, že to skoro vypadá, jako kdyby Harry v sobě měl dvě osobnosti, jedna zastupuje povinnost a postavení, osobu propletenou s hradem - král, druhá Harryho. Většinou se shodnou, ale jsou chvíle, kdy nastává rozpor mezi tím, co chce nebo musí král a chce a cítí Harry:). Což možná je ale dobrý znamení, že se král a Harry oddělují:)
5) Ach jo, já už viděla spoustu propletených realit, ve kterých Severus Harryho zachraňuje, jichž si je Severus vědom, ale Harry ne:D
No, tři tečky jsem taky napsala, slovům 'nic víc' jsem se vyhýbala:P
Tři tečky
...
Téma Paláce mě hryže opravdu hodně. A tady v této části jsou k němu velmi zajímavé náznaky. Obzvlášť mě zaujalo, že Harry odpověděl – „náš“ domov (kromě toho, že jsem dlouho bádala nad „domovem“) – namísto „můj“ domov. (Ono i ten minulý čas je pozoruhodný.... ehm :) Zvlášť, když potom použil zase čas přítomný.) Takže je otázka, koho tím myslel. A jistě, mohl prostě myslet jeho rod, rodinu... že. Nebo taky ne :) Aneb když je čtenář tak zblblý, že se chytá všeho :)
Ale Harry mi to svou následnou otázkou pokazil, takže zas nevím :)
„Je mnou živ.“ – Hmmm. Harry mu život dává, palác z Harryho život vysává. To není hezká symbióza... Kde má Harry tu chuť k životu brát?
Jo a zbožňuju Severusovo vysvětlení.
Podle mě jedna z nejdůležitějších otázek – Proč Severus.
Ono to vypadá, jako kdyby Harry určoval, koho tam mít bude, a koho ne. Chvíli. A pak zase ne. Ale teď zrovna jo :)
Akorát teda nesouhlasím s jednou věcí – přítele si ani král neporučí. Má-li to být přítel v pravém smyslu toho slova.
Nevím - kde? 8-D
:D Nebudu provokovat.
Ja sa stále nechytám. Zdá sa mi, že čím ďalej je to zašmodrchanejšie. Tak zasa nabudúce.
Dobre, tak ja sa teda odvážim...huh som si zrazu po prečítaní deviatky /neviem prečo, proste taký pocit/ uvedomila, že to vidím celkom opačne. Čo keď je Severus mŕtvy a Harry je niekde na pomedzí života a smrti a Severus sa ho snaží vrátiť medzi živých. Vojnu s Voldym už má za sebou a keďže nevieme aký bol vlastne vzťah medzi nimi, tak je možné, že Harryho mohla Severova smrť dostať tam, kde sa práve nachádza. A viem si živo predstaviť, že Severus by v takom prípade bol dosť opovážlivý vo svojich slovách aj činnoch priviesť ho k rozumu. Kriste, máš úplnú pravdu. Chcela by som vedieť asi viac ako je vhodné.
Děkuji moc, že ses odvážila. Je to jiný, zajímavý a neméně přesný úhel pohledu. Myslím, že naši diskusi obohatil. Já jsem Ti rozhodně moc vděčná, že jsi tuto možnost nadnesla.
A ne, ne, ne - nechceš vědět víc, než je vhodné, to jsem ani neřekla - jen chceš být v bodu Cé a my jsme opravdu teprve u Áčka. Tohle bude opravdu dlouhá, dloouhá povídka, aby pojala všechny mé nápady a plány do budoucna. Bojím se, protože jsem si téměř jistá, že bude delší než Život jde dál, a už ten má nějakých - kolik? 300 stran? Pokud musím, označila bych všechny tyto dosavadní díly jako prolog, ale pravda je, že tento "prolog" je spíš samostatná povídka, celek fungující sám o sobě... pojímající všechny vaše nápady. Časem vám řeknu, proč tomu tak je. Zatím se propracováváme. :) Děkuji, děkuji, děkuji - ani nevíš, jak jsem Ti za tento komentář vděčná.
assez
Kráľ rytierovi nedovolil putovať rukami hore po vlasoch... žeby ho svoju korunu nechcel nechať zobrať? Ako bolo povedané: dieťaťu dali korunu a meč...
Bol tam s ním Draco, ale bolo to málo. Prišiel na pomoc Severus a stále je to málo? Šach - mat. Kráľ nechce vyjsť a nájsť si niekoho alebo niečo (iné? držiace ho pri vedomí? držiace ho pri živote? pomáhajúce mu proti nepriateľom? Nešpecifikoval to rytier.) Rytier nechce dať svoju dušu. Ale ako už kráľa varoval: má skúsenosti. A kráľ mu priznal aj skúsenosti aj múdrosť. Tak možno začne nová hra.
Ano, Mononoke, hned v prvním odstavci se Ti podařilo narazit na dva pro mě velice důležité momenty, a na jeden pro vás, do budoucna. Vidím, že to tady skládáte dohromady velice dobře; upřímně řečeno já nejsem zdaleka tak dobrý čtenář, jako vy všichni tady, protože by mi ani omylem nedošlo tolik věcí, na které jste vy všichni poukázali od začátku uveřejňování povídky.
Děkuji za to zdůraznění "dítěti dali korunu a meč". Mám Severuse velmi ráda, když ta slova Harrymu říká.
Děkuji Ti za krásný komentář, Mononoke.
Kráľ rytierovi nedovolil putovať rukami hore po vlasoch... žeby ho svoju korunu nechcel nechať zobrať? Ako bolo povedané: dieťaťu dali korunu a meč...
Bol tam s ním Draco, ale bolo to málo. Prišiel na pomoc Severus a stále je to málo? Šach - mat. Kráľ nechce vyjsť a nájsť si niekoho alebo niečo (iné? držiace ho pri vedomí? držiace ho pri živote? pomáhajúce mu proti nepriateľom? Nešpecifikoval to rytier.) Rytier nechce dať svoju dušu. Ale ako už kráľa varoval: má skúsenosti. A kráľ mu priznal aj skúsenosti aj múdrosť. Tak možno začne nová hra.
Ó, taková četnost přidávání kapitol se mi moc líbí :-D
Sakra, takový pěkný začátek to byl... oba v objetí na posteli, Severusova hlava na Harryho hrudi, zdvihající se v rytmu dýchání a konec nás zase vrací zpátky... Zdá se, že Severusovi pomalu dochází trpělivost :-D Proč je Harry takovej trvrdohlavej beran...vlastně oba. Já si vážně nedokážu představit, co ho z toho stavu vytáhne, protože ani jeden nechce dát to, co žádá ten druhý, tož to jsem zvědavá, jak je z toho dostaneš, protože já bych si nevěděla rady :-D
Díky tak brzy za další díl!!!
Ehm... ano. Už jsem říkala, že mám komentáře ráda? Mám. A že mám slabost a pochopení pro čtenáře? Mám. Zneužívejte mě - jí -, dokud to jde. :)
- A tady děkuji Mari ještě jednou, že se udržela a neřekla, co ví, aneb - Myslím, že máš teď VELIKOU výhodu, že jsi nečetla mé jiné povídky. I když tato je z pohledu čtenářů, kteří ví, jak píšu normálně, taky... zvláštní. (A teď si nedělám reklamu, vlastně Tě prosím - ani se nepokoušej jiné mé povídky číst, alespoň ne příštích několik dílů ještě ne.)
Děkuji za komentář!
:D Někdy (často) to dá práci, neprozradit něco. A těžko nevymýšlet teorie a nebrat v úvahu věci budoucí.
Muhaha, "jak píšeš normálně" - hezky řečeno :)
09.05.2014 14:10:16
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one