Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7049"
Takže přátelé mluví ke králi a on občas i poslouchá. Začíná si uvědomovat, že se může ze svého stavu dostat. Prima.
Dnes je dvanáctého... to by chtělo dvanáctku. Je někdo stejného názoru? (za dvanáct souhlasů bych se nezlobila :D)
Tak pardon... 12. to už nestihnu, tak aspoň šťastného 13.
Děkuji za podporu, Adelaine.
Děkuji za kapitolu, assez.
Už o tomhle příběhu dumám i při každodenních běžných činnostech (mytí nádobí, číštění zubů...), ale sakra, dneska nepřijdu se žádnou novou teorií :-D Když jsem četla Marianin komentář, jen jsem jí prostě musela kývat na její závěry, protože co je u mě ve fázi pocitu, ona převedla do slov :-D Třeba že se Harry vězní sám, že se tak chrání od bolesti, že Severus provedl něco hroznýho, co možná zapříčinilo Harryho stav... Joo, mám taky takový dojem. Sama jsem se po téhle kapitole jen "utvrdila" v tom, že Harry a král jsou nějakým způsobem zvlášť a přitom jeden a ten samý. Sakra, to je tak těžký!!! :-D
Děkuju ;-)
Mari je hlavně nebezpečná tím, že umí strašit ve spaní, ale pššt.
muhaha
Citácie a teórie z nich vyplývajúce sa každou časťou tohto príbehu prebíjajú rôznymi verziami: "král i Harry se zděšeně podívali na Severuse" - dve postavy v jednom tele či skôr mysli? Severus hovorí o kráľovi, kde sa stratil pri tom Harry?
"Oba jsme si moc dobře vědomi toho, že kdybych byl skutečný král, za vaše drzosti a nepokryté výzvy bych vás musel potrestat. " Dali dieťaťu korunu a meč, aby vybojovalo ich vojnu, ale nedali mu právomoci umožňujúce trestať. Trestať drzosť, výzvy? A čo zradu? Zradil Severus už Harryho a nechce, aby si spomenul práve na tento fakt? Severus predsa prezradil veštbu a to viedlo k zabitiu Harryho rodičov. Je to táto zrada? Či zabitie Albusa? Alebo sa v príbehu nedotkneme týchto udalostí...
Na to mám teorii - žádná dobrá autorka, která přečetla 7 knih a tvrdí, že je její příběh AU, se nevyhne tématům z kánonu... anebo se jim důsledně vyhne opravdu dobrá autorka. Kdybych byla na místě čtenáře, tato otázka by mě taky trápila. A protože jsem na místě autora, navíc strašně zlého, nechám vás najít si odpověď samotné.
Trošičku mě ničí, že nemůžu odpovědět na některé dotazy, protože nevím, jestli bych vám tím nepokazila překvapení. U některých dotazů mě to mrzí zvlášť, protože je mi tak trochu zřejmé, že se víc nezeptáte.
*zavčas se chytne za pusu* Dobrá, chtěla jsem říct, že ten citát není v tomto případě myšlen doslovně. A neřeknu to. Byla by to polopravda. Takže jsem nic neřekla. (Jen že to v této souvislosti není myšleno jako "absence pravomocí trestat".)
*a jinak se spokojeně culí, jaké má geniální čtenáře*
Děkuji za komentář, mě tak těší vidět, že tomu rozumíte!
„Já jen vím, můj králi, že přátelé tady nejsou od toho, aby vám řekli, co chcete slyšet,“ hluboká úklona. – Památná věta, díky za ni.
Mám hodně ráda mluvení v náznacích. A ty jsi v tom tak dobrá.
„Nemožné,“ odvětil král, „nikdy neodejdu. Myslím ne tím způsobem… i kdyby se mu podařilo přimět mě odejít, vždy tu zůstanu ve vzpomínkách a srdci… a… a…“ – Pozoruhodné.
A velmi pravděpodobně spoléhá, že to, co uvidíte za zdmi, vás přiměje zůstat venku. = Harry se vězní sám, z vlastní vůle. (moje logika)
Někdy vzpomínky zatloukáme do zapomnění, ale jak ze zapomnění ven? – Tohle (mj.) mě přimělo myslet si, že se Harry uzavírá, aby se uchránil od bolesti.
Teď mi tak prolétlo hlavou... že je tady Severus vlastně jistým způsobem spoutaný. Nesvobodný. Připoutaný k Harrymu... A přitom ne úplně poddaný. Což mi něco připomíná :)
Tady z toho Severusova proslovu jsem měla husí kůži.
Oba jsme si moc dobře vědomi toho, že kdybych byl skutečný král, za vaše drzosti a nepokryté výzvy bych vás musel potrestat. – Harry není skutečný král a Severus není skutečný rytíř... Jak tohle asi myslel?
Ahá! To by sedělo... (konečně něco – v mých teoriích). Severus vážně udělal předtím nějakou děsivou věc – což by mohla být jedna z příčin Harryho stavu nyní.
„Třeba nechci, abyste si vzpomněl na tohle…“ – Mmmm! Nová teorie, jupí! Je mi fuk, že to nebude ono, ale sedí mi to.
:D O tom nepochybuju. Jako... zrovna tady se moje logika líbí i mně. Ale nelze to prostě zobecnit, tečka. Mívám velké výkyvy. Navíc... MOJE logika znamená, že nemá s LOGIKOU moc společného. Chápeme se. Děkuji.
Co je neohrabaně napsané?
Super :) Budu na to pamatovat při dalším čtení :))
Věřím, lehce. Jaké nic? Ven s tím!
:)
Chápeme, jen moc nesouhlasíme. :)
Neohrabaně napsaná je ta část, o níž tvrdíš, že jsi ji tak často procházela.
ROFL
To říkají oni - Skeeto: "Což mi připomíná, ach, že čas letí." (Nechtělo se mi to dokončovat.)
*Slastné zamručení*
Díky Ti, ó veliká
LOL, zamručet je tak krásné slovo!
Ó díky Ti, velká komentátorko.
09.05.2014 14:19:08
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one