Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2606"
Harry spí na lektvarech? Aj, to je nepříjemné. Pročpak pořád usíná?
yellow, jestli Tě to nějak utěší, tak myslím, že ten pocit nás má víc, ne-li všichni. A assez se tomu stopro někde ve stínech směje;)
Ke kapitole: Och ano, známá realita. Harry, to se fakt nedělá (hurá, trest, jen ať trpí!:D), ale! Zmiňuje tam, že poslední dobou usíná až moc často, to asi nebude jen tak. Nezdá se mu o jiné realitě téhle povídky? Třeba jako příprava na budoucí povolání, až si vezme Severuse a bude jeho královna?
Ok, přestávám plácat blbosti, jsem zvědavá na pokračování.
Ty jo, je skvělé moct si přečíst víc kapitol najednou, takže assez, nebyla by další? *nevinný pohled*
Děkuji za povídku
Ještě by to chtělo nemít na sebe příliš velké nároky a bylo by to nejlepší.
A pokud by k tomu byla i ta kapitola... paradise :) 0:)
Každý den nemůže být posvícení. *pokrčí ramenem*
*připadá si jak na ZŠ a přitom se blbě pochechtává*
*pak se začne houpat sem a tam*
*pak si začne spílat*
*a pak si začne zpívat, neboť pískat se nikdy pořádně nenaučila, a protože ani zpívat ne, odstěhují se všichni sousedé na dlouhý výlet*
Sit: Vlastně míň než sto, protože s Mari jedeme podle starého číslování, kdy se první kapitoly spojily, abyste nenadávaly tak moc, že si za celý den ani nestihnete skočit na kávu, jak je kapitola dlouhá. Kdybys Ty byla můj hacker, bylo by mi ctí. :) Pak bych si Tě půjčila - mohla by ses vloupat do computeru JD a vyhrabat odtamtud ten text, co ho už nikdy neuveřejnila. Nebo mám v zásobě dalších asi padesát autorů... *zasněný povzdech* No nic.
:D Jsem ráda, že sis popravdě přiznala, že se Ti trestání Harryho líbí. Spoj se s tímto svým duchovním naladěním, neb něco mí říká, že to ještě budeš potřebovat.
Očička máš pěkná, ale jak jsem řekla - do "staré" 107 (nebo kolikátku teď Mari opravovala) za nic neručím, od 108 se budu snažit. Každopádně - když bude krátká, máte u mě slíbeno brzké pokračování. *a pak si povzdechne: Co bych občas já dala za aspoň krátkou kapitolu, abych věděla, že autorka žije*
Vděčná autorka.
yellow! Zdravím, *odšoupne zdvořilost nohou, aby nepřekážela* slibuju, že tohle se dozvíš brzy. Opravdu. Fakt. *horečně přikyvuje* Omlouvám se za zničenou teorii, ale! Třeba se s ní ještě něco vzkřísit dá, tak ji nezahazuj, jo? Teorie jsou křehká věc! A nesmírně cenná.
P.S. Kdo je John? *švidrá na text a dostává tik, něco jako WTF?! Co jsem zasklila?*
John je můj... ehm... jak to říct... je to trochu komplikovaný, trochu hodně komplikovaný... Je to jeden můj známý. *uznale se poplácává po rameni, jak pěkně to vymyslela* Máme spolu takový trochu zvláštní vztah. Každopádně když mi něco vysvětluje, tak to dělá tak, abych to nepochopila, aby mě tím naštval. :) Zmetek.
Jinak koukám, že přibyly další dvě kapitoly, tak na ně zkusím kouknout, jakmile budu mít trochu času.
:D Promiň, nechtěla jsem z Tebe páčit definici vztahu Tebe a Johna. Prostě John, ok. :D No jo, chlapi. Ale třeba to nedělá naschvál. Třeba jako já neumí vysvětlovat...? *nadějný úsměv a v pozadí svítá svatozář*
Klídek, žádný spěch, pokud jsem se dívala správně, tak další kapitola má tak deset řádků. *poplácá kastrol po své pravici po dně=po prdelce a zašišlá - ty se mi budeš hodit - * Takže nás doženeš. V klidu. Hlavně v klidu. (No a až se doženu, tak to nás doženeš úplně perfektně, to mě vlastně kopneš, že zdržuju. ;))
Mnoho zdaru!
asseeeeeeeez! *tluče hlavou do stolu* Proč já si u si vždycky u čtení tvých povídek přijdu jak absolutní, nic nechápající d*bil? Jak tohle zase souvisí s tím předtím??? Po prologu jsem měla teorii, další kapitola mi ji zase zadupala do země... To je jako když mi John něco vysvětluje, a dělá to schválně tak, abych to nepochopila.
*buší hlavou do stolu* Kolik že to máš už sepsaných kapitol celkem? Přes 100? Chtěla bych být hacker a umět se ti tak nabourat do PC... :-D Naneštěstí jsem jenom obyčejný běžný uživatel... Ale je tu konečně něco známého! Bradavice, lektvary... Harry spící v hodině?! To musí být omyl :-D Nebo to vůbec nebyl spánek...? A jak jako že trest bude horší, než by si zasloužil?! Nemám ráda, když mi trestají Harryho! (*schlíple* - co si to nalhávám?) Když on je Harry takovej ňuchňací :-D
Díky a prosím - budou se kapitoly prodlužovat? Prosííííííííím *štěněčí oči*
Vděčná čtenářka ;-)
no konečně se někam dostáváme... :) Jako četla jsem celej ten úmornej a podle mého i zbytečně nataženej začátek vyloženě čistě jenom ze zvědavosti co z toho vyleze - kdyby před tím byl ten prolog, tak by to aspoň zaujalo :D i když ji mi jasný že prolog je z časové osy do současna než do toho "před" ale podle mého je to zbytečně něco, co ti odradilo čtenáře - já je nepočítala ale četla jsem rozloučení... myslím, že určitě by bylo lepší prokládat obě dějové linky v jedné kapitole - nebo cik cak - minulost / součastnost... bylo by to živější, tolik by to neodrazovalo...
Víš, nechci opětovně znít jako kritik, všeználek nebo někdo kdo tady jenom bručí, jenom ti chci svěřit tajemství které by nemělo být pro spisovatele žádným tajemstvím :D - totiž fakt že žijeme v uspěchané době a lidé raději hned "k jádru pudla" - když vlezeš na web přesycený reklamou kde ani nemůžeš najít informaci nebo to, cos tam hledala, taky hned odcházíš - když vidíš tunu textu a ty hledáš jenom jednu větu - odcházíš a hledáš jinde...takhle to bohužel pracuje a u psaní je tomu tak, že spisovatel co vydá knihu, má dobré nebo špatné recenze a člověk který kouká na knihu u pultu, si raději přečte (nebo v devadesáti případech ze sta) recenzi na obalu nebo na zadní straně, než aby to otevřel a četl jednu kapitolu - protože jenom výběrem knížky by ztratil hodiny kdyby to takhle dělal... A povídky jsou o to více zrádnější, že se vydávají po kapitolách v časové prodlevě. Byť krátké kapitoly, člověk musí zaujmout hned od začátku protože čtenář nezná to "jádro pudla" které by si běžně přečetl v recenzi na hotové dílo. Ta první část není špatná, ale kdyby byla prokládaná současným dějem, lidé by se neunavili tím faktem, že ten úvodní příběh jenom otázky pokládá a nikdy neřeší. Jestli mi nevěříš nebo si myslíš že je to blbost, dovoluji si navrhnout uděla
SuperSnarry sis vyjmenovala sama... jako tahle autorka si potrpí na kombinaci Toma a Harryho - což v jejím podání je naprosto úžasné a jsem ráda že jsem zahodila předsudky a vrhla se na to protože není čeho litovat. Kdyby napsala Snarry, řekla bych že kámen manželství by byl vedle toho povídečka na dobrou noc, lehounké čteníčko... uff, no jako sakra mám pocit že vrchol fan psaní o Potterovi už byl, dříve to bylo samý Snarry, psalo se toho víc, ale lidé od toho nějak odpadli - od fanů na Pottera určitě, začali psát originálky nebo si našli jiné fandomy. Neříkám že je to škoda, naopak jsem stále vděčná že i teď se najde někdo, kdo se od Pottera neodvrátil nadobro, ale pomalu se musím smiřovat s tím, že tenhle boom už byl a znovu už takový nebude - ti co to četli jako studenti a děti, jsou už teď dospělí a ti mladší co dneska otevřou knížku o Potterovi to tolik neprožívají, rozhodně ne natolik aby je to posunulo k napsání něčeho vlastního. Pro ně je už příběh uzavřen, nikdo z nich už nezažije půlnoční čekací fronty ke knihkupectví a rozpolcenost když to během pár hodin přečte a musí si prostě počkat na další díl a netuší jak to skončí :D
Boom v jakém smyslu slova? Víš, nevím, jak dlouho jsi tady Ty, a snarry čteš, ale já začínám mít čím dál tím víc dojem, že nejde o boomy. Ixkrát jsem si myslela, že fandom skončil, abych ixkrát vyhrabala: Kámen manželství... Kaylu... Alici... SocksForDobby... pokud boomem myslíš to, že široká škála autorek píše středně dobře, přičemž je více vynikajících autorek a více špatných, mohly bychom se shodnout. Ano, teď píše spousta špatných autorek - pokud už to musím nějak pojmenovat... ale řekla bych, že to opravdu dobré, univerzálně myšleno = široké čtenářstvo, je výjimečné vždy. A pak jsou drobky, které Ti osobně mohou a nemusí sednout. (Pokud jsi mě odhalila jako tu, která brojí proti "konci fandomu", máš mě.)
Ale ano - lidé odpadli, našli si jiné fandomy a začali psát originální slash. (Mimochodem - proto nenávidím yaoi nebo jak se to jmenuje, a je to další věc, na kterou nesáhnu.)
Další věc, s níž absolutně souhlasím, a proč mám ráda povídky rozepsané, je právě to čekání. Podle mě je to to nejplodnější pro fantazii a múzu, to nejkrásnější na rozepsaném díle. Proto k takovým povídkám mám daleko větší (vřelejší) vztah než k sebelepší ukončené povídce. Takže i když je čekání na knížku zhovadilost, máš pravdu, že v té společné atmosféře napjetí a čekání a TEORIÍ, slavných to teorií a dohadů dnešní děti nejsou a nebudou. A právě tu atmosféru nahrazují povídky na pokračování. A je to ještě lepší - máš šanci autora přesvědčit, aby "přidal" dřív. Máš možnost to přímo ovlivnit.
No do...tak toto si mi pekne pomotala teraz :D v hlave sa mi vyrojili ďalšie teórie, ale mám taký nepríjemný dojem, že ani jedna nebude správna :D tak sa teším na pokračovanie :)
ja by som ich rada spísala, ale jak to chcem napísať, tak neviem čo. Proste je to zmotané ako moje sluchátka...nechám sa prekvapiť :D
Jéééje, tak to znám, to je nemilý stav. Pěkně k vzteku, ne? Mě zamotaná sluchátka vždycky příšerně rozčílí, když potřebuju rychle drogu.
Harry sa nemohol prebudiť a stáva sa mu to často? Jeho duša nie je s jeho telom... kdeže blúdi?
Hm, predstavujem si chemický kabinet plný teenegerov. Ja Severusa chápem, že keď ho každú hodinu niekto chce neúmyselne (a niekedy aj úmyselne) vyhodiť do vzduchu, rozleptať či zoškvariť, tak je dosť mrzutý. A čo keď dotyčný nie je ani pri sebe... Školský trest - to znie sľubne.
Čtu tohle povídku po kusech, takže na komentář jsem si vždy vzpomněla, když jsem byla mimo. Tahle povídka mi ze začátku připadala hodně zvláštní, chvilku jsem uvažovala, že ji přestanu i číst. Ale to bych nesměla být já a Snarry :D musím říct, že o první části jsem si myslela, že je to prostě alternativní realita, kde Harry prostě je králem a tečka :D Prolog mi to ještě víc zamotal a takhle kapitola tomu dodala třešničku na dortu. Rozhodně jsem zvědavá kam to dále směřuješ a co se s toho vlastně vyklube :) Už teď se těším na další kapitolu. (A v hloubi duše věřím, že bude zase v naši milované škole :D)
Už se těším na Harryho trest, doufám, že si to Sevík pořádně vychutná :D :D
Díky :) tuhle přezdívku používám v ff světě, už nějaký ten pátek.
Melodye: dobře, dobře. :)
On si dovolil zdriemnuť /snívať?/ na hodine elixírov?! Fúha, som zvedavá čo za trest to bude.
Horší než si zasloužil. Muhah. Hahaha. XD No nic. Doufám, že nikdo nepřehlédne prolog, když jsem ho tak hezky a významně nečíslovala.
Díky, grid, za komentář!
09.05.2014 17:24:00
trelawney
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one