Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5610"
Chuhák Harry.
Assez, taky ses dala na tu módní vlnu kraťoučkých kapitol, aby tvoji čtenáři žebrali o nové kapitoly?
To není módní vlna - to je tady tak dlouho, jak dlouho existuje HP FF. :D Žebrání snad ani není třeba. Říká se tomu podpora autora.
Ptám se Tě v komentářích, protože jsem moc líná si cokoliv hledat:)
Harry je tu hezky dospělý a bere to s nadhledem, ač je jasné, že by se to nikomu nelíbilo. Severus dělá čest svému jménu, že ho není ani vidět a špehuje z povzdálí.
Ty jo, Ronovu učící metodu chci umět, minutu se učit a dvě hodiny spát a znát to, co se mám naučit. Nice. I když on tam výslovně neříká, jestli to bylo všechno, co se měl naučit. Stejně bych ji chtěla umět;)
Harry je naštvaný, že neviděl Snapea. No, já se mu nedivím, taky bych chtěla vědět, jak mě sleduje, a jestli si tudíž musím před ním dávat pozor i ve sprše apod.
Díky moc za kapitolu. Ale máš podle všeho ještě skoro 90 kapitol náskok, to Tě fakt tak lehce nedoženeme. Takže další kapitola by nebyla?:D
Ahoj, vsechny kapitoli jsem precetla, tak rychle, jako uz dlouho ne, moc takhle nepisu, ale jelikoz jsi psala, ze to mas rada a urcitym zpusobem te to motivuje, tak doufam, ze taky trochu prispeju k tve motivaci a budeme se tesit na dalsi pokracovani. Povidka se mi moc libi par HP/SS je můj nej., a uz se nemuzu dockat dalsi kapci, doufam, ze bude desli a probehne tam nejaky stret s HP a SS. Moc díky za povidku :) je super :)
wwes - moc děkuji za komentář. Omlouvám se, nevím, jak je možné, že jsem jich tolik zasklila a nereagovala na ně, nicméně Ti za tento moc děkuji, četla jsem ho a povzbudil mě. Rozhodně jsi mě motivovala! Děkuji!
Pochvala, kapitola o něco delší než ta minulá... :-D Jsem frustrovaná s Harrym... po všem tom množství ff, kdy je jeho život znova a znova ovládaný druhými (zejména Brumbálem), mě to štve čím dál víc a přála bych si nějaký pořádný vzdor *pohvizduje si* Scéna s Ronem a Hermionou skvělá, pobavila jsem se :-D
Děkuju!
No, popravdě nevím, kterou scénu myslíš, ale asi chápu, co chceš říct.
Je-li vzdor ve formě ukňouraného suicidního Harryho - ono to je otravné číst, pokud s tím autor neumí zacházet. Tak tomu se říká úzkost - angst. (Ano, je to svým způsobem vzdor.)
Je-li to vzdor ve formě umanutého: "Já to neudělám," s nosem navrch a překříženýma rukama na hrudi - je to otravné číst, protože bys mu nejraději dala do zubů, aby pochopil, v jaké situaci se ocitl. Chová se jako infantilní spratek. A tomu se někdy říká parodie. (Ano, je to svým způsobem vzdor.)
Pokud mluvíš o vzdoru, vybavuje se mi právě Harry, který na vše bez ohledu na následky odpovídá "ne", a své přesvědčení dotáhne do konce - nevezme si, nepovolí, nepřijde, nepomůže, neudělá. Všichni mají smůlu.
Nedovedu si představit uvěřitelný příběh, kde by takového Harryho Snape snesl. Rovněž je pro mě už obtížné uvěřit, že by Severus nenakopal ubrečeného Harryho do pozadí.
A taková postava Harryho - ubrečená nebo dětinsky sveřepá, pro mě nejsou uvěřitelní.
Něco mezi je všední, je to lehčí napsat tak, aby se to líbilo široké škále čtenářů. A zároveň je to nezhroucený Harry, kterého známe z předlohy, který je zároveň schopen zmobilizovat síly a bojovat, nebo se smířit se situací (dokonce s důstojností).
Záleží na autorce a na čtenářích, nicméně já věřím ve vydobývání si Harryho pozice. Pokud totiž uhne Snape, stane se automaticky OOC, pokud uhne Harry, stane se okamžitě poddajným. Jak z toho chceš vybruslit? (Když opomineme fakt, že dávat ty dva dohromady JE nebezpečné samo o sobě, a že oni NIKDY v klidu být nemohou. A pokud už, je to vzácnost, které si mají všimnou i ti nejzabedněnější.)
Poddání je součástí autorské zkratky, a ano, někdy vzdor markantně chybí; na druhou stranu někdy si na něj stačí počkat (opožděná/dodatečná reakce na otřes a psychický mechanismus jeho zvládá
mechanismus jeho zvládání).
Věc se má tak - pokud autor reaguje na vše v okolí, což Tvůj přístup víceméně žádá, je to extrémně náročné napsat, a někdy nevděčné z té perspektivy, že čtenářů v průběhu povídky ubývá, zatímco se autor na dlouho zaváže psát jednu věc. Navíc autora takový přístup mnohdy zavede jinam, než by chtěl, a vrátit se už buď nelze, anebo ho to stojí značné úsilí.
Chtěla jsem Ti něco ukázat a ověřit si, jestli jsi tím myslela tohle a jak to vnímáš, ale ono to asi není potřeba. Řekla jsem k tomu, co jsem chtěla, a momentálně mě víc nenapadá.
Pokud bych psala něco, kde by se vyskytoval jeden nebo druhý vzdor, asi by to byla výjimečně (u mě) krátká povídka. Pro dlouhé bych vždy volila cestu mezi - takže vzdor ano, ale je otázka, kde a jak se projeví.
Ano, štěkání bude. :) Občas se i oženou nebo po sobě chňapnou. To si sedne. Časem. Nebo nikdy. 8-)
eh? jak drahoty? :D čéče tímhle tempem to určitě nezveřejníš tak rychle jak tvrdíš, vždyť takovýhle text nechám jenom na skypu za den tak aspoň no třicetkrát minimálně :D nepočítám psaní do jiných fór, komentování nebo korespondenci v emailech :D jestli se bojíš abys nám tu povídku nakonec skutečně nemusela naservírovat celou, tak už to sem posílej jenom po jedné větě :D budeš mít do roku 3035 co dělat... ;)
Nemyslela bych si, že mě ty komické momenty budou tolik bavit. Ale baví mě velmi hodně. A nemůžu neoceňovat trio, když je kompletní. No, v téhle povídce Harrymu Rona s Mionou až závidím. A to se mi stalo už jenom v kánonu.
Já se těším na Siriaaaaaa! Moc :)
Hmm, to stojí za úvahu. Jestli bych tě roztrhla. Ono záleží, jestli bys tak rychle uveřejňovala, nebo tak pomalu psala. V tom druhém případě bych tě skutečně přizabila, ale jen pro uklidnění prasklých nervů – samozřejmě bych si nepomohla – kdo by to dopsal?! – tak bych tě zase slepila dohromady 8-)
Hlavne nenápadne. Si myslím, že je krédo Severusa, vynikajúceho špeha a ochrancu v jednom.
Docela dost Harryho lituju, nikdy nebýt sám, to musí být hrozné. Když Sevieho nevidí, to neznamená, že tam není :D
Všeobecně řečeno - ano, neznamená. :D Děkuji za komentář.
Harry vie, že ho stráži aj Severus, ale nevidí ho a je preto mrzutý. Ale ako by mohol vidieť tento Tieň, majstra špehov?
Možno ho má za chrbtom stále a nevie o tom. A to vo dne, v noci... hm, aj v sprche? V posteli? Kde všade má Majster prístup, bez toho aby ho Harry videl?
Ron sa 1 minútu učil a dve spal a vedel odpoveď. Tak tomu sa povie efektívny prístup k štúdiu - nebol by od autorky podrobnejší manuál, ako to zvládol?
18.03.2016 23:50:21
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one