Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


„Pane Pottere?“ Harry měl pocit, že ho jeho kolejní ředitelka nevolá poprvé. Co měl ale dělat, když se v něm vztek stále točil jako v mixéru? Ron s Hermionou udělali jen dobře, že zůstali vzadu.

„Ne,“ řekl rezolutně, a ačkoli viděl, že je vedoucí jeho koleje zmatená nejen z jeho odporu, ale i z jeho nenadálé přítomnosti v její kanceláři, nedokázal se přimět další minutu říct víc.

„Týká se vaše zamítnutí něčeho konkrétního, nebo ho mám brát všeobecně?“ zeptala se netrpělivě, když se Harry pořád neměl k dokončení věty.

„Nemůžu chodit na lektvary,“ řekl a zuby nehty se držel, aby nevyskočil z kůže.

McGonagallová rozhodila rukama: „Co se zase stalo?“ protože tu stížnost neslyšela poprvé, obralo ji to o vstřícnost.

A protože nevstřícnost byla to poslední, co Harry potřeboval, zbělel vzteky ještě víc. Za to, co se dneska na lektvarech stalo, si zasloužil lepší zacházení.

„Když dovolíte,“ vstoupila nakonec Hermiona se svým vysvětlením do ticha, „Harry je naštvaný, protože se profesor Snape nelichotivě vyjádřil o Harryho doprovodu.“

„Zesměšňuje mě,“ vykřikl Harry, čímž přerušil proud Hermioniných eufemismů, „to si nemusím nechat líbit. A zvlášť si nemusím nechat líbit, že zesměšňuje i členy Řádu a mé přátele, paní profesorko.“

McGonagallová si promnula čelo: „Znáte ho, pane Pottere,“ řekla o poznání více chápavým tónem.

„To ho neopravňuje,“ zuřil Harry dál.

„Prosím, pane Pottere…“

„Nepochodíte,“ přerušil McGonagallovou jiný hlas a Harrymu se jako na povel zježily chlupy na hřbetu, když uslyšel to spokojené zavrčení. Otočil se. S ušklíbnutím na vysvětlenou Snape dodal: „Nařízení seshora.“

Jeden nehet. To ho dělilo od vyjádření se, co si o Snapeovi pro slova, která padla na dnešní hodině lektvarů, myslí.

„Prosím, Severusi, co potřebuješ?“ obrátila McGonagallová Snapeovu pozornost na sebe.

Snape se neochotně nechal přesvědčit: „Ředitel svolal schůzi,“ odkrojil lakonicky a zavířil pláštěm na rozloučenou.

Hermiona Harryho raději odtáhla pryč.

09.03.2014 18:30:42
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one