Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


„A protože hvězda kouzelnického světa se rozhodla poctít nás svou návštěvou…“ byla první jedovatost, kterou byl Harry počastován toho dne, a na kterou ale fakt neměl náladu. „…nesedejte si, pane Pottere, odložte si věci a pojďte si dopsat písemnou práci,“ ušklíbl se Snape zákeřně.

Harry by to mohl ohrát; praštil věcmi na stůl, vzal si brk a inkoust a sedl si do lavice, ke které právě doplul Snape s pergamenem v ruce a úsečným: „Dvacet minut.“

Jakmile Harry uviděl dvacet otázek, rovnou se podržel svého přesvědčení vykašlat se na to. Sklonil hlavu a začal malovat nesouvislé obrázky na pergamen, kam patřily odpovědi.

Byla to jeho vina? Stál snad o to? Ne. Ale to Snape nepochopí. Stejně jako nesleví jen proto, že se dnes Harrymu zdál obzvlášť zlý sen a že ho nikdo nemohl probudit, že proto přišel dnes pozdě do hodiny a že test psát nemůže, protože včera při učení usnul. Dobrá – to bylo úsměvné a situaci odpovídající. Nikdy nedokázal pochopit, jak se na to Hermiona dokázala naučit. Některé věci, které po nich profesoři chtěli, šly mimo něj. No… ale co, Hermiona zase neholdovala famfrpálu.

Co je prachamounek, výskyt, využití, reakce za světla, reakce v mrazu – detailně.

K tomu se Harrymu pojily dvě vzpomínky. Á – prachamounek byl na řadě ve chvíli, kdy usnul. Bé – v poznámce pod čarou měl být výskyt a reakce za různých extrémních podmínek. Už včera si říkal, že by to do testu žádný jiný profesor nedal, ale že kdyby se učil u Snapea jen poznámky pod čarou, měl by o stupeň lepší známku.

S poznámkami pod čarou byl ale jeden zásadní problém – bylo třeba znát kontext. Ten zase v lektvarech málokdy stačil na M.

Harry si povzdechl. Znechuceně propaloval díru do pergamenu. Přál by si, aby mu Snape ten test nedával, aby rovnou řekl, že to neumí, a aby mu dal T. Ten prázdný pergamen ho zbytečně rozčiloval. Neodpovědět na jedinou otázku byla sice kýžená provokace, ale zakořeněná tendence aspoň se o odpovědi pokusit neminula ani Harryho a Harry dost pochyboval, že minula Rona. (Dokonce i Crabbovi a Goylovi dával tak vysoký kredit.)

Třasnička malá – reakce s vodou.

Harry si brkem přejel po rtu a naškrábal pod otázku.

Vyšumí (?).

Zamračil se na své tvrzení; něco mu vadilo. Pak mu to došlo. Má smysl ho provokovat? Co kdyby to náhodou bylo dobře?

Všechna písmena i diakritiku přeškrtal a pod to napsal:

Vyšumí.

Rozdíly mezi řeslešníkem a polštářem.

Zamračil se. Snape vážně nemohl napsat počet, že? No a, stejně neví ani jeden. A to se to, prosím pěkně, snažil včera před usnutím takovou dobu zapamatovat. Měl pocit, jako by mu v hlavě všechny informace pojídal červ. Nebo líp – Snape mu dával takové otázky naschvál.

„Hotovo?“ přerušil jeho rozjímání stín a Harry sebou škubl; probral se přesně v okamžiku, kdy mu Snape bez ptaní vyškubl pergamen z prstů. „Jděte si pro ingredience. Dnes připravíte lektvar sám,“ oznámil a odešel.

Hermiona na Harryho vrhla soucitný pohled; Ron zbledl.

A Harry zuřil – tak tohle byla schválnost. Odplata za to, že si šel za McGonagallovou stěžovat. Ale no prosím, když chce Snape řešit do příštích Vánoc učebnu vyhozenou do povětří, má to mít.

09.03.2014 18:32:16
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one