Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Dveře do Velké síně byly pootevřené a Harry nedovedl odvrátit od toho výjevu zrak, ať se snažil sebevíc. Nešlo to. Bylo to bizarní. Bylo to neuvěřitelné. Bylo to šílené. Hnulo to Harryho světem jako nic předtím.

Žena klečící na kolenou před Severusem Snapem, vzpínající k němu ruce, žena líbající jeho hábit. Ne jako Voldemortovi Smrtijedi – mnohdy falešně, s hnusem, pokrytecky nebo kvůli šílenství, které jim pokřivilo vnímání. Ne. Jednala, jako by jí na mysl nic jiného nepřišlo, jako by to bylo přirozené. Jako by chtěla. Jako by věřila, že Kornelius Popletal byl větší zlo, než kdy může být Severus Snape. Jako by tak nečinila jen pro sebe.

Ne – ta žena to, co dělala, udělat chtěla. Velmi pravděpodobně předtím nikdy neklečela u něčích nohou, ale pod tíhou pohledů všech okolo, pod tíhou svých šatů a svého břímě, s nejvyšší úctou, s nejvyšší prosbou obrátila se na člověka, který by Harryho nenapadl; na muže, který ho tak strašně nenáviděl, který jím pohrdal a který ho bez mrknutí oka a s nejvyšším potěšením zesměšňoval.

Který mu nesčetněkrát zachránil život.

Vážně se nepřeceňuje zesměšňování? A proč vlastně – jaký byl cíl a jaký byl smysl toho všeho hašteření? To Harry nevěděl. Věděl jen, že vidí nanejvýš zoufalou ženu, která se nebojí a neostýchá pokořit před tím člověkem, jenž mu právě dnes zase zachránil život.

Kdo jsi, Severusi Snape? Co nám ještě zatajuješ a pro co vlastně? Pro co?

Kolikrát se satan ptá? Kolikrát klepe kladivem na svou soudní stolici?

„Koho?“ zeptal se Popletal. Harrymu vyschlo v ústech. Žena už dávno neklečela, a přece se krčila blízko Snapea. Snapea, který proti svým zásadám chránil McGonagallovou, Snapea, který chránil Bradavice, toho Snapea, který chránil jej, ačkoli Harry netušil, proč přesně to dělá. Ale byl odhodlaný to zjistit. Takže…? Klepe satan třikrát? To nevěděl, ale když ministr udeřil podruhé: „Koho?“, vystoupil Harry ze stínů, úplně sám, s matným ponětím všeho, co mu říkalo: nedělej to. Marně. Udělal dva rychlé kroky a vraceje ministrovi výsměšnost, hrdě prohlásil jediné slůvko, které mohl, slůvko, po němž se nelze vrátit zpět: „Mě.“

Všichni se na Harryho otočili, takže měl dokonalý přehled o tom, jak vypadá konzervované překvapení.

19.03.2014 16:37:16
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one