Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4234"
Předpokládám, že Harry nechápe spoustu věcí. Ale taky si myslím, že ani Severus nechápe všechno, co ze situace plyne.
Musím přiznat, že se mi ten motiv, že se Harry nabídl sám, strašně líbí. Do určité míry jsem s tím tak trochu měla problém, protože (ne, nevyjadřuj se k tomu:)) kánonicky se prostě nesnáší a přes veškerý Harryho záchranářský komplex, je svatba na věčnost trochu hodně... Nicméně do určité míry mi to jasně dává najevo, jaké jsou mezi nimi vztahy, že jsou díky všemu, co se stalo odlišně od knihy, prostě mírně jinde a přihlédnu-li k tomu, že možná si Harry myslel, že stačí jen tohle prohlásit a dobrý, svatba nebude, pak už mu divný pocit nedovolil couvnout, nemluvě o vděčnosti Davida a Elvíry, vědomosti, že je to PROTI Popletalovi, že je to nejen pro Severuse, ale celou zemi... apod; a když jsi mi tohle všechno tak pěkně podala, tak říkám - velmi dobrý tah, gratulace, tohle se Ti vážně povedlo a ve výsledku se tu tetelím nadšením:). Taky se mi líbí Severusem projevená starost o Harryho. Achich, já jsem prostě romantik:D
Jop a bodík k dobru za nastínění politické manipulace Harrym. A Brumbál se mi zdál nějako nadšený:)
Btw. syna? To jako jak? Mpreg nebo budeš řešit jinak (vzhledem k Marianě asi čekám že jo) nebo řešit nebudeš?
A Brumbál je tím nějak podezřele nadšený. Ach jo. Nebo je to prostě Brumbál - jé, všichni se mají rádi a navíc svatba a navíc spolu moji chlapci budou vycházet. Hurá!
Jo a ještě, už jsem se zmiňovala, že tu mám moc ráda Harryho?
A nakonec snad jen děkuji, za delší kapitolu, za pěkný příběh a za to, že píšeš a pravidelně nám přidáváš:)
Tak teda dejme tomu, že mluvíš na mě *šklebí se*
To jo, vysvětlily, ale stejně... Chtěla jsem si myslet, že to není tak, že bys ty plány změnila vážně... kvůli mně. Že bys stejně nakonec dospěla k závěru, že to neuděláš.
No ano, přesně - jsou i jiné cesty, možnosti, způsoby... uznávám, že i horší, Merline, o dost horší. Ááá, takže se nemůžu přestat bát, stejně. Fajn. *nahodila útrpně statečný výraz*
Mariano, to ani tak nebyl odkaz na Tvůj vliv (i když myslím, že asi nějaký mít určitě budeš), jako na víru, že assez není tak poťouchlá, jak se snaží vypadat:)

Assez, to opravdu nechci mít Tebe na svědomí, takže na mě a můj názor hezky kašli, ať Tě netrefí šlak dřív, než dopíšeš a dovydáváš povídku, dobře?:)
Tak to jsem zvědavá, jak a co z toho nakonec bude. Nechám se překvapit:)
P.S: Já mám Harryho obecně ráda a Ty mi ho neprzníš, ba právě naopak. Velice mě to těší.
Zbožňuju a zbožňovala jsem pohotovou reakci Elvíry a Davida na Harryho prohlášení. Takové jakoby podtržení Harryho slov. A dojemné vyjádření jejich úlevy, že se ten zázrak stal, když už to vypadalo tak mizerně. Navíc – jakoby obejití Severuse, což prostě ale... vypadalo dobře :) Jo, vážně si mě ti dva získali hned zpočátku.
Není to bezva? JE to bezva. Kdyby se ta situace neodehrávala před ministrem, třeba by to celé dopadlo úplně jinak. Ale takhle... Severus musí hrát. Všichni musejí improvizovat. Ale Severus... muhaha, v jednom a tom samém okamžiku je zachraňován a odsuzován k trvalému svazku s Potterem.
A mám ráda scény s publikem. Zejména má-li v nich publikum význam. A tady teda má.
oproti tomu snad i Potter vypadal lákavěji – LOL Slibný začátek :) Tak se na to musí – srovnávací metodou.
Tak to už se k Temnému pánovi asi nevrátím. – ROFL – Mám ráda tenhle tvůj humor. Ovšem když tak nad tím uvažuju... on si to uvědomil. Ha! Byl s tím tedy srozuměn. Ha! Jistěže. A ten sprosťák... *píská si*
Tady v této kapitole se mi obzvlášť líbily a těšily mě při čtení popisy gest a vůbec neverbální komunikace. A přirovnání.
Kapitola je ukázkou mistrovského Brumbálova hereckého (manipulátorského) umění. V této kapitole jsem mu zcela propadla a od té doby na něj nedám dopustit. Že bych v této povídce našla svůj brumbálovský ideál? No – nepředbíhejme.
Nikdo se neumí rozčilovat tak roztomile jako Kornelius. Muhaha. To jednomu hned vylepší náladu.
Nejvíc, naprosto nejvíc na tom všem oceňuju jednu věc. Že ty události, které se dějí, mají logiku. Že tam je patrný řetězec příčin a následků. Že to prostě dává smysl! Že to nepůsobí vynuceně, ale naopak – možná ne na první pohled, přesto... Harryho nabídka má své opodstatnění. Severusův souhlas (přes veškeré cukání a protesty) je opodstatněný. Sňatek jich dvou se ti pov
Kdyby se neodehrávala před Popletalem, zcela jistě by ona situace nejen probíhala jinak, ale jinak i dopadla. To jsem nezmiňovala? Mám v hlavě i začátek téhle verze, takže tohle bezpečně vím.
Můj humor? Severusův.
Jó holka, logika mi dala zabrat. Víš, že na ni nejsem. :) (Ale ne, budou i horší kapitoly, které mi dělaly daleko větší potíže.)
:) Odpouštím Ti. Přece jen jsi napřed.
...neřekla bych, že se tady Severus bojí, že bude Harry litovat, řekla bych, že to ví (stejně jako ví, že neví, co činí), a že to není hlavní motiv jeho námitek.
Vystihuješ to perfektně - a souhlasím s Tvým názorem, že Severusův POV je zajímavější.
Ano - ne náhodou jsou obě dlouhé. Ale jinak se na ten poslední odstavec culím, takže nejsem s to slova. Pouze: děkuji.
No však. Jé, chtěla bych ti vidět do hlavy :)
:) Jasně.
Věřím. Nevím. To bych od tebe nesměla mít už něco přečteného. (Jak navnazující :)
:D Díky.
Děkuji za upřesnění.
Díky :)
Nz.
Oh, moc se těším na události dnů příštích! (samozřejmě v povídce)
Áááá, konečně on-line a hádej, kam jsem hnedle zamíříla? Áno, správně! :-D Teda, to je bájo, to ti řeknu. Pravda, takhle dlouhou kapitolu u téhle povídky oceňuju dvojnásob. Severus byl úžasnej, ale Harryho - i když jak už jsem zmínila, mi jeho dobrovolné nabídnutí se připadalo supr, čtenářsky překvapující a originální, moc nechápu. Ty první dva body - bezpečí a osoby, které by ho nenechaly udělat blbost (ach ta důvěra!, a propos - copak neposlouchal Severuse?! :-D ), ten tajemný utajený důvod, který ani Mariana neví a povaha - ten třetí mi způsobuje křeče, protože - vážně je to s ním až tak hrozné??? Člověk by nad ním až brečel.
Užívám si to, zas tu na mě čeká nadílka, tak jdu honem na další dílky a moc děkuju, čte se to opravdu jedna báseň ;-)
Doufám, že sem nechodíš z nějakých počítačů, od nichž by Tě pro to mohli vykázat... že ne?
Už to ani neoceňuj - jednou tolik kapitol a budete mít dlouhé kapitoly na denním (měsíčním) pořádku. Ale díky.
No, non, ne, stop - to není "utajený důvod, který ani Mariana neví". To je něco, co víte už vy všichni a mohli byste to vydedukovat. Myslím to tak, že jsem to ještě explicitně nevysvětlila. (A pokud se nemýlím, tak ještě dlouho nevysvětlím.)
Předpokládám, že křeče máš od Harryho povahy... no. Když se nad tím zamyslím, svým způsobem vám tato Harryho povaha na nervy asi lézt bude. A svým způsobem ho možná přece jen ráda mít budeš. Ale nech ho ještě chvíli růst, jo? Je mladý a na rozumná rozhodnutí má ještě fůru času.
Děkuji za pochvalu stylu. :) A ta komentář, potěšil mě.
Já nevím, mně prostě tenhe typ chování nesedí. Jak se může takhle bezhlavě vrhnout do něčeho, o čem nic neví, ale bude to na život?! Jako chápala bych, kdyby k Severusovi už něco cíti... Ale asi to bude jeho osudový muž, nebo něco jako moje "rodeo girl", světlo pro můru,... Oh, shut up, John! Jen se bojím, aby ho to nezničilo. Ale slibovala jsi tuším šťastný konec (i když tím může být i smrt), tak snad to ve zdraví přežije. I said 'shut up'!
Jsem poctěna. :) Jen se tady asi od teď do sedmi nebudu vyskytovat, tak doufám, že to není úplně nejakutnější.
assez, mail odešel. Ale dopředu tě varuji, snad ho radši ani nečti. :)
Obeť. Dobrovoľná. Ponúknutá s hrdosťou, odvahou a dobrým úmyslom. Aj keď nechápajúca všetky dôsledky. Aj keď nechápajúca všetko do dôsledkov.
Severus má svoju nenávisť. Ale aj svojich ľudí. Svoju krajinu.
Slová padli. Hrdinovia sa rozhodli. A Albus? Sekundoval dvom duelantom.
Je toto začiatok? Teraz nastane chvíľa, keď Harry dostane korunu? A s ňou i skvelého bábkara, ktorý bude manipulovať s jeho dušou, srdcom, mysľou. S jeho telom. S jeho priateľmi. Všetko proti ministrovi a všetko za krajinu princa a jeho ľud.
Pred prológom bol Harry kráľom a Severus jeho rytierom. Bol to iba okamih z ich budúceho života? Toto čaká Harryho? Pomáhať vždy a všade za každých okolností? Napriek bolesti, sklamaniu, zrade?
Tak teda začíname...
Něco mi říká, že tak, jak to popisuješ, by to skvěle depresivně popsala Salazaret. :) Mmmm, zajímavá úvaha - že první část povídky byl okamžik z budoucnosti. Začínám tu část mít čím dál tím raději.
Moc děkuji za komentář, opět mě velmi potěšil, Mononoke.
10.05.2014 18:45:18
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one