Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


„Ať je tedy po tvém, Kornelie,“ vstoupil Brumbál s úsměvem do Velké síně. Kornelius se také začal usmívat. Ale ne na dlouho. „Oddáš je ty? Nebo mám já?“ povytáhl muž stříbřité obočí. Popletal se podíval jako svého příjmení hodný nositel nejprve na Brumbála, pak na Snapea a Pottera. Užuž se zdálo, že chce něco odseknout. Na poslední chvíli se zarazil.

„Ne,“ řekl ministr studeně vypočítavým hlasem, „přeji si, aby je oddal Artur.“

„Artur Weasley?“ zeptala se McGonagallová překvapeně.

„Znáte jiného?“ štěkl na ni Popletal.

„Přijímám,“ přerušil hádku Snape dřív, než k tomu mohl cokoli dodat kdokoli, hlavně třeba Harry.

Když Brumbál zmizel v plamenech krbu, všichni se na Harryho sesypali. Nejrychlejší byla Elvíra – to Harry ještě stihnul vnímat slova díků a nejasná ujištění, že vše bude v pořádku. Když do toho ale začala mluvit McGonagallová tu na něj, tu na Snapea, když se madam Pomfreyová začala starat o jeho zdravotní stav, když se Ron začal domáhat, co to má znamenat a Hermiona se ho snažila krotit… no, z toho galimatyáše ho začala bolet hlava.

„Ticho,“ zavelel Snape. Všechno ztichlo (krom ostentativně šeptajícího Popletala na druhém konci místnosti). Harry pocítil úlevu.

„Pane?“ ozvala se Elvíra; Snapeovy oči se na ni podívaly, přísné. „Přivezli jsme obřadní hábity, ale…“ střelila nejistým pohledem na Popletala.

Snape jen stáhl rty do tenké linky a obrátil se na McGonagallovou: „Věřím, že pana Pottera obléknete,“ a poukázal na fakt, že na sobě měl Harry stále župan. „S vámi,“ podíval se na Elvíru a Davida, „chci mluvit.“

Elvíra udělala pukrle, David se uklonil; Snape zamířil z Velké síně.

A na Harryho zase spadl shluk hlasů.

Konečně, ruce McGonagallové ho popadly a vytáhly ze středu, zamířila s ním pryč. Zbytek za ním. To bude ještě perný den.

24.03.2014 10:43:56
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one