Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3757"
Pěkná kapitola. Taková silná, plná nezvratných událostí.
Záhada Artura objasněna, ale teda Popletal zklamal. Měl si vybrat Molly, to by teprve byla sranda. Nebo Siriuse, ale předpokládám, že to je stále hledaný vrah...
Jen malej dotaz, to, že tam Harrymu říkají jednou z rodu Potterů a podruhé Peverellů, je schválně? Nemělo to být oboje z rodu Peverellů?
Tyhle poslední dvě kapitoly jsou prostě zatím moje nejoblíbenější. Jasně, konečně pořádná interakce mezi nimi dvěma:).
Obřad byl krásný, neuvěřitelně dobře jsi vylíčila tu rozdílnost jejich postavení, to, že Harry už není Harrym, ale manželem Severuse, a vůbec celou tu závažnost a nezvratnost svazku. Krásné, opravdu. Děkuji mockrát
Jo a kdy bude další kapitola! Honem! Honem! Jsem strašně zvědavá a nedočkavá, kam že to Harry vlastně dobrovolně! (blázen) a k naší radosti vlezl:D
1. *vyprskla smíchy*, 2. správný předpoklad.
3. To je schválně, bystrá pozorovatelko.
4. To mě těší. A věřím si. Bude líp.
5. Merlo, já jsem šikovná. Děkuji za zpětnou vazbu!
Konečně svatební obřad, ze kterého šel až strach, jak moc vystihoval důležitost té chvíle. Nebo alespoň v mých těžce naivních očích. Oceňuji pojetí, že je za tou ceremonií, za samotným manželstvím něco víc, s čím se nežertuje a co by mělo být trvalé. Oceňuji, že to v tom obřadu šlo znát. Moje očekávání byla vysoce překročena.
Ohledně prstenů si rozumíme, že?
Btw. Kroužel? Ale máš pravdu, kroužek je lepší než kolečko, rozhodně.
Neboj!!! :)
A jo, díky, jdu to opravit!
Krásny obrat plný starobilej mágie, proti ktorej sú všetci bezmocní a ktorá dostala aj Severusa aj Harryho na kolená. Hm, nech si tú pozíciu trénujú... keď už sú vladári, tí sa neskláňajú pred hocikým - aj keď Harry je evidentne podriadený Severusovi (znamená to, že bude Harry častejšie v tejto pozícii?)
Albus i Arhur to zvládli na výbornú a na Popletala platil štít. Svedkovia si prežili svojich päť minút slávy tiež. Prstene asi rovnako symbolizujú nerovnaké pozície oboch kráľov, nielen to, že pan Weasley sa uklonil iba Severusovi po oslovení kráľ.
Diskriminovaný Harry bol hneď odvlečený a hodený do koča. Som zvedavá, či Severus aj konečne vysvetlí svojmu manželovi (a aj nám čitateľom), čo svojim rozhodnutím učinil. A Albusove: „Nespěchej, chlapče,“ je asi snom pre každého žiaka od riaditeľa (aj keď tentoraz je lev zdesený - nikam nechcel), zamestnanca od zamestnávateľa (niežeby sa tu zmija zdržiavala, keď jej niekto ničí poddaných) i mladomanžela od priateľa (Albus žičí svojim chlapcom).
Lepšie a lahodnejšie ako šľahačka s jahodami pred spaním.

P.S. Iba pripomienka (nie kritika):
..tentokrát mu skoul ret... nie skousl?
...jak se k době měli a že chtějí pár minut ... nie k sobě?
...Ti, o nichž jsme hovořili před třemi týdny, byli těmi, kdo Pottera napadl.“...nie napadli?Zlatíčko! Děkuji mockrát, jsi poklad - už jsem to opravila a omlouvám se. Já slyšela povel a poslechla jsem, ale neměla jsem ještě čas kapitolu znova projít. Vůbec to neberu jako kritiku, beru to jako pomoc - blbost na mé straně. Tohle jsou faktické chyby, jsi úžasná, že sis všimla a zdržovala se s tím mi to vypsat. Díky, díky, tisíceré díky!
Ať si pozici trénují? Mmm - plně souhlasím. Ono ta pozice přece jen tuží charakter; nikdo by nechtěl, aby nám zpychli, je to tak? - Ah! A vynikající otázka! Naprosto správně položená.
O tom, co prsteny znamenají, si povíme taky, ale později - teď na to zkrátka nebyl čas. Já osobně se snad dostávám buď do doby, kdy na to čas bude, anebo do chvíle, kdy můžu tento širší pohled začít aspoň plánovat. Což je skvělé.
Severus a vysvětlování... mno. *uculuje se* Já ro raději ani nebudu komentovat, vždyť brzy uvidíte samy.
Á - ano, Albus. Já osobně jsem ho teď, chudáčka, shodila do propasti, a nedaří se mi ho z ní vytáhnout, seč se oba snažíme. Ale mám ho ráda, je to bezvadný člověk a úžasná postava, s níž mám své plány. Asi jsi ho jinak vystihla perfektně, stejně jako jeho/jejich situaci a já nemám co dodat - jen že máš pravdu. A že se těším.
Úžasná pochvala, přetékám radostí! Děkuji za komentář, děkuji za pomoc!
Tak to byla velmi rychlá svatba,ale snad to ti dva spolu vše zvládnou. Krásná kapitola a moc se těším na pokračování :-D
*chtěla začít plácat něco o - píííííp -, ale pak se zavčasu rozmyslela* Rychlá, stručná, výstižná - přece bys Severusi Snapeovi nechystala krinolínu a korzet, kostel a sonátu před, operu za (případně opačně). Děkuji za komentář.
Túto kapču som si naozaj vychutnala. Nesťažujem sa na spôsob ukončenia jednotlivých kapitol, pretože plne rešpektujem autorku a jej umeleckú kreativitu...ale priznávam dobrovoľne nasilu, že občas idem z toho do vývrtky aj ja. Nesmierne ma zaujíma ako sa to bude medzi nimi vyvíjať ďalej. Vďaka.
Hej! To není fééér! *zamračí se a vytáhne si dudel, pak si založí ruce na hrudníku* Tahle byla dlouhá! :D
Ne, dobře - děkuji za respekt, s délkou jsem už něco udělala - od jisté inkriminované části, spoluautor - ehm, Mariana jistě ráda potvrdí.
Taky mockrát děkuji za pěkný komentář, jen do mě - jinak se nezlepším.
*pukrle*
Jů, o které své části mluvíš, když říkáš "spoluautor"? To je bezva :) *varovný výraz*
Ano, můžu potvrdit, že assezka to vzala skutečně vážně a budeme rozmazlováni ještě více, než už jsme.
Juhů konečně... Mazec tohleto! Hlavně ten závěr... Být harrym tak si ani njsem jista jestli vůbec dojedou v jednom kočáře :D ale obřad byl taky zajímavý, určitě se o něm asi dozvíme ještě něco víc... Teď sem zase zvědavá jak to bude vypadat po příjezdu - reakce lidu, reakce harryho, jak vůbec bjde vypadat to místo a jak se k němu bude sevík chovat... A taky to vypadá že se už z harryho stal takový menší přívěsek jak ho za sebou táhne bez jediného slůvka :)
Čéče ale je nezodpovědné mučení od tebe ty kapitoly přidávat takhle pomalu když už je to celé napsané, co když mě zítra srazí auto a já si to už nikdy nepřečtu? Hanba hanba hanba! :D přestaň zlomyslně syslit a koukej dávat! Je to snad napsané abychom mohli číst ne?
Vážně, i závěr? - To mě těší, to byla tehdy, pokud si dobře vzpomínám, opět půda, na kterou jsem šlápla nejistá. Takže děkuji. - No... tuším, že Harry teď bude ve stavu blažené otupělosti z přemíry vjemů. Nemyslím, že má moc prostoru k tomu přemýšlet.
Obřad a informace o něm: jak se znám, tak nepochybuji. Podle plánů... taky nepochybuji. Vlastně teď o něm nevíme nic. Ale informací bude přibývat. (Jen moje vysvětlovací schopnosti jsou obvykle stejně dlouhé a kostrbaté, jako moje vedení.)
Jen chci říct - vše to jsou správné otázky, všemu tomu bych se ráda věnovala - a protože se tomu chci opravdu věnovat, nenechte se, drahé čtenářky, odradit tím, že neřeším vše ihned - nedělám to, obvykle to nedělám proto, že je třeba vyřešit v danou chvíli jiné problémy. Což neznamená, že přijdete zkrátka. (Fakt ne. Pššš.)
Druhý odstavec: vydíráš? *významné ticho* Fajn, jen tak dál! Hezky se to poslouchá. - Teď vážně: a) tak si budeš muset dávat na přechodu pozor. Že? b) co když srazí auto mě? c) víš, kolik autorek srazilo auto, a povídku nedopsaly, nebo ji ani nestihly začít uveřejňovat? d) přidat to celé teoreticky můžu, ale to nevyřeší moment, kdy nic dalšího napsáno nebude - co chceš dělat pak? e) a to jsem chtěla zpomalit přidávání. *andělská svatozář* f) ano, napsáno to je, abyste to mohly(nebo velice pochybné i) číst, částečně taky proto, protože jsem narcis, částečně proto, že jsem magor, částečně proto, že mě tady ti dva pánové polovinu mého života (to teď asi budu říkat často) neuvěřitelně prudí, abych o nich psala, a já jsem podlehla přesile. Nicméně máš pravdu - že to je, abyste to četly, a že syslím - to aby vás z toho nebolely zuby. :)
S úctou, láskou a r(d)espektem váš milovaný bleskobrk,
assez
Ach, dočkala jsem se. A bylo to opět famózní. Myslím, že tohle dílo bude tvé nejlepší - alespoň pro mě. Tolik mě to baví! Je to úžasně napsané! Děkuji. :-)
:D Ano, dočkala. Děkuji, to mě těší. - Nevím, kolik mých "děl" jsi četla, nicméně... nemyslím, že bude nejlepší jen pro Tebe. Spíš myslím, že bude patřit mezi ta populárnější. Na jednu stranu je napsáno lehčeji, což paradoxně kompenzuji poprvé za svou kariéru studiem jiných děl a komplikovaností zápletek v blízké i vzdálené budoucnosti. S tím, že jsem se snažila - snažila jsem se to napsat snadněji, srozumitelněji. A postupem podobně Podivným prázdninám, jak si tak začínám uvědomovat. PP malá ale jednu výhodu oproti MaK - trvaly jen dva měsíce. Taky jsem si střihla zjevně oblíbené téma. (Nic proti tomu, chtěla jsem to zkusit, a chtěla jsem to zkusit podle svého, jak říká Lanevra.) A tím tématem je vynucené manželství (forced marriage, pokud se nepletu, dámy angličtinářky? - jedno z klišé témat anglické FF). Takže se to skládá - oblíbená témata etc. Ale nás to baví; baví nás tyto jejich pozice. Doufám, že se jich zhostím aspoň přiměřeně se ctí, a že vás nadšení nepřejde záhy.
To je to největší ocenění - když povídka splní, co si od ní autor přeje - tolik mě těší, že Tě to baví - děkuji!
Ááách, jsem v rauši. Ty prostě tak krásně píšeš! Já vím, že už jsem to říkala a pamatuju si, cos mi na to řekla ty, ale vážně - přijít k tomuhle dílku jako k hotovému - a-úúúú, to by byla bomba! Neodešla bych, dokud bych to nedočetla a vím naprosto bezpečně, že by mě to strhlo a hlavně oživilo moji uvadající vášeň pro čtení obecně. Mám pocit, že mám všechno v čj přečtené několikrát a kapitoly na pokračování mě, nenasytu, prostě neuspokojují. Ale jsem ráda aspoň za to. Hlavně že nám ty snarry stále vycházejí :-)
Obřad byl parádní, pocity popsané fantasticky, zažrala jsem se a teď musím zase čekat... asi to zní nevděčně (protože přidáváš v krátkých intervalech), pardon, ale snad mi rozumíš, taky jsi čtenář :-D
Děkuji!
Dodatek: Jen chci říct, že porucha není na Tvém přijímači - nadšení z povídek u Tebe upadá právem, jelikož jsem dnes dospěla ke zjištění, že upadá nadšení především u autorek samotných. Pokud toho máte/me načteno hodně, je zřejmé a pochopitelné, že nás neuspokojí 85 % povídek, které se tvoří - kostra, občas i hezoučká, ale nic v ní. Takové povídky má snad smysl psát jen v počátečním stádiu zamilovanosti do fandomu (anebo raději vůbec, ale pššš).
Děkuji, Sitaro!!! :) *yahoo*
10.05.2014 19:25:08
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one