Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


[*]

Pro yellow.


Zdálo se neuvěřitelné, jak dlouho cesta trvala. Harrymu se spousta věcí stačila rozležet, zatímco seděl na tvrdé lavici a nemohl se pořádně protáhnout.

„Proč jsme nepoužili krb?“ brblal nespokojeně, když už nevěděl, jak se posadit.

Snape se na něj zamračil, aniž se obtěžoval otočit na něj hlavu, a zahuhlal do ruky cosi nesrozumitelného.

„Co prosím?“ ozval se Harry, který měl kočáru tak akorát plné zuby.

Snape se po něm znechuceně podíval: „Říkám, že přes krb by nás mohli snáz zastavit. Mnohokrát se stalo, že přenášedla a krby přestaly fungovat. Obvyklá a jistější cesta do Norvežska je kočárem,“ odpověděl a spíš pro sebe zamumlal: „Ministři mívají hloupé nápady.“  Po chvilce uvažování se zeptal: „Proč?“ a se stínem pobavení pokradmu sledoval Harryho neposednost.

Harry jeho dotaz ignoroval. Ještě chvíli sebou na lavici mlel, než svůj boj o záchranu pozadí vzdal, zhroutil se do rohu a podíval se přímo vyzývavě na Snapea: „Skončil jste s učením?“ vypálil na něj.

Snape se tentokrát otočil, tvář nečitelnou: „Prosím?“

„Ptám se, jestli jste skončil taky s učením,“ domáhal se Harry.

„Jak vás tohle napadlo?“ zeptal se Snape a znělo to na něj a jeho vysoce emocionální povahu udiveně.

„Říkal jste,“ Harry se vzdal vzdávání se a obnovil ošívání, ve snaze najít novou polohu. Tohle ne – na koštěti vydržel hodiny, pokud bylo třeba, ale tohle bylo mučení. „Říkal jste, že nedostatek času kvůli studentům byl jeden z důvodů, proč jste se k vaší zemi neměl čas hlásit. Tak proč tam teď, do háje, jedeme, pokud ještě pořád učíte?“ když už musíme, chci vědět, proč tam jedeme.

Snape ho zpod přimhouřených víček sledoval, jako by si rozmýšlel, jak bude v příští vteřině Harryho porcovat.

„Kdo vám co řekl?“ zeptal se zamyšleně.

Pro Harryho to byla nečekaná otázka, najednou sebou přestal házet: „Cože?“

„Kdo vám prve řekl, že jsem se svou zemí přerušil styk?“ snesl Snape zase zčistajasna otázku.

Harry se lehce začervenal, když pochopil, nač Snape naráží. Že totiž toho Harry ví podezřele mnoho. No jo, měl tušit, že to Snapeovi neujde: „Měli jsme malou konverzaci s Ronem… než jsme…“ zamumlal Harry a místo slova sňatek použil neurčitý posunek.

„Ah, chápu…“ řekl Snape ponuře, „informace z první ruky nejvyšší jakosti,“ posměšně dodal, „omluvte mne, že tady mrhám vaším drahocenným časem a jedu navštívit své umírající poddané, Pottere, zcela jistě vás ale potěší, že bude váš čas zaplněn a ukojena bude i vaše marnivá potřeba předvádět se. Zatímco věřím, že není vůbec kam spěchat s představením vás mým lidem, jistí jedinci a jistá pravidla jsou opačného názoru a já nemám čas ani chuť je vám k vůli měnit,“ utnul Potterovo věčné vyzvídání, protože ho a jeho neobratné dotazy už vážně nechtěl ani slyšet.

Potter byl naštěstí uražený; nepromluvil k Severusovi ani slovo a Severus opět zachmuřeně vyhlížel z okýnka a tázal se sám sebe, co bude dělat, má-li s tím klukem žít, stačí-li tři a půl hodiny k tomu, aby mu způsobil bolesti hlavy.

Blacka nevzpomínaje.

 

[*] Musím říct, že kvalitní betaread je k nezaplacení. Obzvlášť tak spolehnutí hodný, dobrosrdečný a ochotný. Bez Mariany by mi zase jeden střípek z celku unikl.

16.04.2014 14:12:35
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one