Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6636"
Tentokrát jsem se dostala i přes Voldyho a vůbec mě to nezarazilo. Asi fakt nějaká mizerná nálada minule.
Ježiš, on za jejich svatbu může Voldy?! Hajzl, ale jako skvělá pomsta!:D
Brumbál by mě taky naštval, Severus se tak snaží, dělá, co může ve dne v noci a on si Brumbál pak jen klidně přijde a mávnutím ruky to spraví a získá veškerou slávu, navíc Severus vypadá, jako že to sám nezvládl a nedokáže se postarat o vlastní lidi. Já bych ho zabila! Kdyby na něj aspoň počkal a vyřešil to s ním nebo to měl udělat už dávno (ale to jsem pochopila, že nešlo, protože potřeboval na to ten Severusův výzkum a potřeboval s určitostí vědět, že to Voldy a Bella)!!! Vůbec se Severusovi nedivím, já bych na jeho místě byla teda pěkně naštvaná. Voldy teda pěkně prchal, ale obávám se, že propříště si teda dá větší pozor, navíc to asi naruší i ten přijímací ples (že tam asi nezůstanou, co?), na který jsem se tak těšila;)
Děkuji za kapitolu, moc se mi líbila (jen tam na můj vkus bylo až příliš přechodníků, ale na ty já jsem trochu háklivá, jinak nemůžu vůbec nic vytknout.)
Nějak jsem odpovídala, aniž bych věděla, že jsi odpověděla, takže odpověď na předchozí:

To mi říkej…
Ad 1: Chápu, ale přiznávám, že pro mě je to nejbližší, když překládám. Zadej vlastní nespisovný jazyk.
Ad 2: No, on to už někdo rozhodl za nás:). Ok, chápu, podle mě nezaniknou - budou napořád patřit k archaismům. Já říkám, že se vyhrabaly kvůli amatérským překladům a kvůli čtení ff v aj. My se je učili poprvé v češtině, pak ve francouzštině, pak v angličtině a ano, i v ruštině:D. Až na čj se všude používají běžně. Opravdu původ, kde se v čj vzaly, neřeším.
Ad 3: Nemyslím si, myslím, že si to prostě myslí. A já s ní souhlasím. A znám spoustu lidí, co souhlasí taktéž. Navíc fakt, když se podíváš na oficiální překlady, tak tam přechodníky nejsou, nebo v minimální míře.
Ad 4:Ty píšeš, já to buď vezmu, nebo nemám nic. A já chci mít, takže Tě nechci omezovat, protože až pár chvil, kdy je tam na můj vkus až moc přechodníků, se mi to hodně líbí;). Jak styl psaní, tak děj.
Ad 5: Nemyslím si, že bych někoho slyšela mluvit v přechodníkách, to mi nepřijde úplně ideální.
:D
1: Myslíš v FF? Napadlo mě to. Jako parodie.
2: A já Ti přitakala.
3: My o vlku... zrovna jsem narazila na překlad Exupéryho díla a přechodníky používá.
4: :) Doteď jsem přechodníky nepoužívala. A... děkuju.
5: Vyjma? Počínaje, chtě nechtě, takřka, takříkajíc? Vsedě, vleže, vkleče? Vstávaje, lehaje? Soudě? Vida? Fakt ne? :D Dobře, nechme těch ustrnulých přechodníků.
Interakce mezi netopýrem a čoklem byla bezva. :D Brumbál je jako vždy otravný, jak si to představuje, jen tak si všechny nemocné vyléčit???!
Děkuji! Prašivý čokl a smažený netopýr mě teď štvou; jsou vulgární, ale ne zábavní. (Na čemž jsem se, Mari, zaseklááá.)
Žeee? Jsem ráda, že máš takové pochopení o pro ne zcela hlavní pár, ale i vedlejší postavy (jak moc se Brumbál nechá udělat vedlejší postavou?). O:-)
DĚKUJI!
Skvelá kapča. Jednu chvíľu som myslela, že ten premenený Sírius v pekelného psa naozaj po Sevovi skočí! Ale Brumbál samozrejme, nesúhlasil. A ešte nadôvažok, prosím pekne tú kliatbu dokázal zrušiť. Brumbál! Priznávam, že byť na mieste Severusa, tiež sa naštvem. A Voldy predviedol, že je nielen úlistný a vyšinutý Temný pán ale aj herec so sklonmi k teatrálnosti, velikášstvu a obdivu k vlastnej osobe. A jak rýchlo odprášil aj so suitou, keď tam nakráčal Brumbál! Páčilo sa mi to veľmi a teším sa na pokračovanie, vďaka.
ÁÁÁ! Ahoj! :D
Neshledávají se naposled. 8-)
No a Brumbál - Brumbál je kazisvět. Musím udělat něco, abych mu spravila reputaci, ještě jsem ale nepřišla na to, co to bude. :D
Mám takovou radost, že Severusovi rozumíte! (To je taková frustrace, když někdo něco takhle udělá za vás! Jen proto, že je třeba chytřejší a pohotovější!)
A no - Voldy... asi máš tak trochu pravdu - hodně. Ale Na Tomovu obranu - pokusím se ho udělat i strašlivým, ne jen směšným. O:-)
Ach ano, ten útěk - ten útěk nemám ráda, a asi se to skrze Toma hodně projeví (ale proč by ne? Sluší to jeho charakteru.).
Taky díky - vřelé!
Nejprve - hurááááá, další kapitolka!!! :-D a pak áááách, to bylo báječný čtení! Vážně, to je tak parádní čeština, úžasný slovní obraty... ta pasáž s Voldym, jak svým dechem jakoby narušuje samotné ochrany (říkám to nepřesně, ale snad víš, jaká pasáž to je) - u ní mi naskočila husí kůže. Prostě nádhera lahodící oku a představivosti. A teď blíže k ději :-) Uf, oddechla jsem si, že to dobře dopadlo :-D Vypadalo to dost beznadějně a já čekala, jaký zázrak se přihodí, kdo je z toho vyseká, a on si Harry nahodile pošle Patrona až do Británie :-D A Voldy po své přehrané scéně zdrhnul se svěšeným ocasem :-D (zajímalo by mě, co to zasyčel na Harryho). A Brumbál si tam nakráčí a vyřeší celý problém s prokletými lidmi... jako jsem ráda, ale čekala jsem, že to bude něco dalekosáhlejšího a mnohem obtížněji řešitelnýho, ale teď jsem zas hrozně zvědavá, co bude dál... vrátí se do Bradavic, když už můžou, zůstanou (přece bude ten ples, ne) a vůbec, dyť já bych je ještě nechala nějakou chvíli samotné v izolaci, chachachá :-D
Děkuji velice převelice!
No, mnohdy to přeženu a překombinuju, s tou češtinou a obraty. Ale... děkuji, úžasně se posloucháš. :) Ano, vím, kterou pasáž myslíš. Hele, to by byla pěkná anketa - psychické dopady kapitoly versus fyzické dopady kapitoly - husí kůže je fajn! *zasvěceně přikyvuje*
Je skvělé, že Tě napadne komentovat i tohle, jak mě teď napadá komentovat - poskytuje to skvělou zpětnou vazbu, na co se zaměřit, až Severus bude mlátit H - :D Á né, není to to, co myslíte - notesem po hlavě.
*Ammmm* Harroušek je zlatíčko; a není to mocný mág, abychom si to vyříkaly hned z kraje. V tomto směru poté, co jsem si přečetla, ho mám tendenci bránit. Trošku.
Ahm - co zasyčel, se dozvíš.
Já taky čekala, že to bude obtížnější, abych se tak mezi holkama svěřila; můžeš to vzít asi takhle: obtížnost je relativní, a Brumbál měl cestu usnadněnou odhalením toho, kdo Nory proklel. (A Sevovým výzkumem, ovšem. 8-))
Anebo to můžeš brát jako já tak, že tohle byl jen začátek a ukázka, první zápletka z mnoha.
Na zbytek dotazů Ti podá vysvětlení příští a další kapitola. Těš se! :D
Nápodobně a více díků zase Tobě!
assez
03.06.2014 19:22:44
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one