Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9263"
dnes už jenom Ď.
Ď! Stačí napsat, až dočteš, nebo až budeš mít hodně silný dojem, a to sice, jak jsme se od Tvé pův. představy odchýlily. Děkuji!
Uf, teď jsem zmatená. Co je pravda a co ne? Kolik realit tam vlastně máš?
Ale líbí se mi to, to zase jo.
Grr.
Ha! Neříkám si poprvé, že bych se možná měla aspoň přehledově vrátit ke Kameni... Třeba by mě to nakoplo správným směrem. (Ne, nepamatuji si vůbec, jak to skončilo.)
Když mě pořád mate dojem, že jsou tam ty reality minimálně tři... A to už můj mozek nestačí zpracovat.
Co kdyby to bylo něco jako... svět za zrcadlem? :)) Kam se chodí přes nějakou bránu... Jiný prostor, ale i jiný čas... Nevím, jak to říct, ani co se mi vybavuje, když to říkám, prostě jen uvažuju, co teda, když by to neměl být sen ani bezvědomí či tak podobně. (Protože sny... sny... SNY! *úpí* Merline...)
Při úplně prvním čtení... ok, při některém ze čtení blízko prvnímu čtení jsem se na to začala tak nějak automaticky dívat prostě ze svého pohledu – a pak jsem se tím asi hodně nechávala poutat – těžko se mi představovalo, že by to mělo být jinak. (Moje fantazie je omezená.) Po pauze a s možností sledovat myšlenkové pochody dalších čtenářů cítím, že by mě to mohlo posunout o něco dál :) Každopádně mě strašně těší číst vaše názory!
Takže to možná vůbec není „Harryho svět“, jen prostě vidíme Harryho úhel pohledu... To jsem doteď nějak vůbec neuvažovala... :) Původně jsem myslela, že tak nějak všichni (včetně Luciuse a Cissy) jsou Harryho „kopancem do reality“.
Tak jo, zase jdu.
Ale za ten pátý komentář se přimlouvám – dobrý nápad. Merline... ještě je moc brzy na sestupnou tendenci :(
Můj největší favorit tohoto celku se blíží... :) Těším se!
M.
Třeba by to mohl být sen na třetí. Jako sen ve snu ve snu. Já si říkala, že je s podivem, že hned zmiňuje Inception:D.
Já jdu asi spát, už vymýšlím (a horší je, že i píšu) kraviny:D
*zostražitěla* Dobře, začíná se mi nelíbit, kam s tou konverzací míříme, takže se raději jdu poohlédnout po té kapitole.
Ale kuš, už znáš odpověď na to, jak dlouho trvá? Protože já odpověď na to, jak to ve skutečnosti je, POŘÁD NEZNÁM! (Merline, co jsem to psala? *zděšeně se dívá na stránky Jak dlouho trvá naděje? - po třech stránkách soubor zavírá*) - Co že jsem přesně říkala u té povídky? 0:-)
:D
Ade: Poznámka na okraj - Marí? Nevíš, kdy jsem začala tu povídku psát? Od doby, co jsem udělala třetí přestávku, si opravdu nemohu vybavit... ha! Závěr! Ha! Závěr zklamal. Marííí? Tak před dvěma lety? Třemi? Dovoluji si myslet, že to bylo z Incpetion ještě vajíčko v jednom člověku a spermie v druhém, a ti dva od sebe byli hóóódně daleko.
Adelaine se flákala na festivalu, takže neprokrastinovala na Tvých stránkách. Stejnak tu tráví až moc času (jen tak mezi náma, jestli máš vysokou návštěvnost, tak za to můžu já:D)
A jeje, začínám tomu nerozumět. Pokud to dobře chápu, Severus se šel nabídnout Harrymu, protože jinak by přišel o život, protože Malfoyovým něco dlužil? To proto jim dal Harry ty peníze?
Já si nemyslím, že je to po závěrečný bitvě s Voldym, myslím, že je to někde uprostřed. A to proto, že očividně ztratil přátele, ale ztráty nekončí. Myslím, že kdyby bylo po válce, nebyla by tam ta zmínka o tom, že „ za svými blízkými posíláte blízké jiných…“
A teď mě tak napadá, jak furt vzpomínáš KM, nenalézá se Harry třeba v podobné situaci jako Harrym tam na konci? Že se vydal bojovat nějakou bitvu v mysli, někoho hledat v energii světa nebo tak něco, takže tělo mu zůstalo na místě a jen mysl bloudí, a tohle je jeho bojiště? A myslím, že císařem je myšlen Voldy, ne? Nebo je klidně možný, že je to způsob jeho truchlení ± nějaká super kletbička:). A líbí se mi zatím moje teorie, že Malfoyové nejsou skuteční, a to včetně Draca (zatím mám totiž trochu pocit, že Dracem popostrkuje jak Harry, tak Severus a navíc pokud je to fakt snová postava, tak ta ne vždy jedná tak, jak bychom chtěli, ale často je řízena naším podvědomím a vzpomínkami, jak by jednat měla, ne? A třeba si na něj zezačátku taky nepamatoval, ale Draco se mu tak představil a teď spolu už nějakou dobu mluví, proto o něm ví a Severus je mu jen povědomý, protože třeba ten až teď vstoupil do hry), a skutečný je jen Sev, co mu šel na pomoc. A mám pocit, že on se mermomocí snaží udržet si povědomí o tom, kdo skutečně je, než se nechá zatáhnout příliš do ‚hry‘ a že mu to jde jen částečně. Taky nesmí na Harryho hned vybafnout: Sbalte si svých pět švestek, vzchopte se, Pottere, a vypadneme! Ale musí jednat opat
To je v pohodě, já umím to poslat jako z jiný IP adresy i z domova, ale schovávám si to jako ultimátní zbraň. Takže pšt a před autorkou ani slovo:)
ROFL, vy jste prdlé obě dvě. Víte, holky, já jsem měkkosrdcatá, občas stačí prostě ŘÍCT.
Nemyslím, že by to mělo co dočinění s fandomem HP. Uvidíme - třeba se to pěkně rozjede.
V téhle fázi je asi podstatné, jestli Ti vyhovuje třeba můj styl psaní, jestli se ti líbí něco na nápadu a tak... s ohledem na to, jak tuším, že to bude dlouhé a rozvětvené (ne že bych to dělala úmyslně, mnohem víc by mi vyhovovalo jednou vymyslet jednoduchý příběh - pro změnu), se zase kánonu jen přiblížíme, dotkneme, odrazíme se a budeme se mu opět vzdalovat - jako se mu ostatně vzdálí všechny dlouhé povídky, kde se autorka ponoří do svého světa a kánon už moc neřeší (což nastalo i v Kameni, jen to tak spoustě lidem vyhovovalo). Suma sumárum - nechci se této části zastávat, ani zmenšovat nebo zveličovat její úlohu v kontextu celé povídky. Prostě je taková, jaká je, buď Ti to sedne, nebo odejdeš (a v tom případě bych ráda tu informaci, že odcházíš, prosím. Třeba jen proto, abych se u nějaké příští povídky mohla vyhnout tomu zlomovému momentu, nebo abych ho - odchod čtenářů - oddálila.) Děkuji za tvůj vhled.
"Jak si mám vážit někoho, kdo neumí ze svého vězení odejít?" to je to, čo ma utvrdzuje v mojom názore na Harryho správanie.. Už sme vyrozumeli, že ho do tohto stavu dostal smútok a zrejme výčitky zo smrti jemu blízkych. Zrejme je po záverečnej bitke s Voldym. Draco to tiež schytal a zdá sa, že aj napriek jeho snahám a podpory zo strany Severusa, (ktorý pekne od srdca povedal svojmu kráľovi čo si o jeho postoji myslí a prečo by ho mal zmeniť) sa však Harry aj naďalej "čvachtá" vo svojom svete. Som zvedavá ako sa rytier Severus bude ďalej snažiť vrátiť toho Poterovho spratka na správnu cestu.
Správná úvaha, grid. Jéééjej, já se tak těším... na potom. :) No nic, teď jsme tady. Doufám, že se Ti Severusovo chování nezprotiví dřív, než povídka vůbec začne. Co se týká mě osobně, mám ho ráda i takového (v této úloze, s těmito omezeními, sarkasmus sestříhaný na minimum, ale bublající v žilách a toužící zaútočit, třebaže si nedovolí). Takže: doufám, že se Ti povídka bude líbit i nadále. Děkuji za komentář!
assez
Kráľ si nespomína... a hnevá sa. Ale aspoň si vzal svojho nového rytiera so sebou do samoty.
:D Ano, no, ulovil si ho a přitáhl k večeři (chudáček Severus). Děkuji za komentář!
24.03.2015 12:01:59
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one