Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5200"
kedy bude ďalšia kapča??? A bude vôbec? :(
Ano, bude. Kdy? Během následujících pár dní.
Hurá! Neviem sa dočkať. :D
No páni! V místě, kde Harry přemýšlí o své situaci, že jeho smrt je nevyhnutelná a on s ní tak napevno počítá, mi naskočila husí kůže, ač mám v pokoji hotové palermo. Teda. Štve mě, že tak věří ve vlastní smrt, vždyť si to pomyslel s úplným klidem, bere to jako hotovou věc, žádné pochyby, žádná naděje, nic. Jak vůbec může COKOLI s takovými myšlenkami?! Zaklepat s ním, s miloušem. Přece to nemůže brát tak naprosto v klidu? Doufám, že se to někdo (Severus) dozví a - hm - snažím se v týhle chvíli představit si nějakou Severusovu reakci, ale nejde mi to. Po ostatních chce, aby zůstali živi a zdrávi a v bezpečí a sám sebe už odstavil... Jsem na něj nakrknutá. A ještě ty myšlenky, že se od něj Snape osvobodí, bude se moct zamilovat a znova oženit a vybrat si někoho podle svého...! No hotovej světec. Grrr. Potřebujeme Severuse hezky rychle vzhůru a fit, aby nám v Harrym pořádně rozproudil život :-D
K té nenápadné narážce - hups :-D že bych zapomněla reagovat na nějakou tvou odpověď? Omlouvám se! Často zapomínám zpětně koukat na diskuze k předchozím kapitolám... polepším se (snad).
Moc děkuju za další kapitolku, byla úžasná :-)
Nic se neděje, jen jsem reakci potřebovala.
Tak: K předchozím odpovědím a reakcím a k tomu, jak Tě iritují sny - pokud je to ta špatná iritace, tak mě to mrzí, nicméně jsi přesně vyjmenovala, z čeho se skládají. Co tam dělá, co má znamenat a jak do toho zapadá snad pochopíš časem. Oh ano, hned tak se u mě nedozvíš asi vůbec nic. Ačkoli... tahle povídka je u mě dost výjimka co do promptního odhalování a zbytečného netutlání.
Ke kapitole: Jak Harry může s takovými myšlenkami cokoli...? Pro mě je ekvivalentní otázka otázce - jak můžeme my cokoli, když víme, že jednou umřeme. Nicméně částečně jeho klid iritující být má. A vlastně - to, že něco po ostatních chce, je pro něj je smysl života, nemyslíš? A světec? Ne, to Harry není. To, že někdo reaguje tímto způsobem, to, že je někdo dobrý, neznamená, že je svatý. A navíc - i Harry bude mít své temné chvilky.
Děkuji za komentář.
Líbí se mi to podvědomno v Harryho jednání. Nebo jak to mám popsat. Věřím, že si rozumíme. Hodně se mi líbí. Na tom to začíná. A i tyhle předzačátky prostě mají něco do sebe. U Severusovy indispozice jde tohle nádherně znát.
Mám slabost pro rozebírání a odhalování psychiky (zejména hlavních) postav, takže jsem si tuhle kapitolu obzvlášť užila. Není to brutální? Že se Harry bere jako přítěž a uklidňuje se tím, že jej Voldemort dříve či později odrovná? Docela mě to šokovalo. Jsme u něj zvyklí, že myslí více na druhé než na sebe, ale tohle mě přesto zasáhlo. (Merline, třeba s ním něco zmůže ta zákeřně moudrá novinářská otázka...) Ale zase když se na to podívám z jiné strany... pokud předpokládá, že vážně nebude žít dlouho, pak je asi dost logické nedělat si plány a naděje na šťastnou budoucnost či vůbec přemýšlet nad tím, jaké důsledky má ta situace pro něj. Jenomže on to postavil ještě jinak – při představě brzkého konce jejich manželství je rád kvůli Snapeovi – že mu už nadále nebude přítěží. Nikoliv že by se on od Severuse osvobodil. To je šílené. Doufám, že tenhle Harryho postoj Severus zjistí a dostane příležitost se nad tím zamyslet.
Že Harry nemá pro panování potřebné kvality a neměl je kde získat? Noo... :) Vsadila bych se, že ani v jednom nemá pravdu.
Merlo, znám tu kapitolu dobře, ale když si ji čtu znovu, stejně mě některé Harryho myšlenky prostě ničí. Boží, že si Harry přeje, aby se Severus zamiloval a znovu se oženil. Je ale extrémně depresivní, jak sám sebe naprosto zatratil a pro sebe o ničem takovém ani nesní.
Těší mě ty méně i více významné kvality, které Harry Severusovi bezděky přisuzuje.
Jeden z nejkrásnějších závěrů. No... tak optimisticky to z Harryho strany začalo, aby to ze Severusovy strany... skončilo nepřekvapivě. Hodně mě ale mrzí, že jsme s Adelaine asi samy, kdo by chtěl dal
Já!!!
Podvědomno to vystihuje.
Dotaz: Kde Harry mohl získat potřebné znalosti k panování?
Děkuji za komentář.
Děkuji mnohokrát za kapitolu, bylo to od Tebe velice milé, vážím si toho a zvedlo mi to náladu.

Jinak napíšu jen, že jsem přečetla, říkala jsem si, že k dokonalosti snad chybí akorát Severus vzhůru, a Ty to takhle utneš. Teda, to se nedělá!:D
Nicméně ještě jednou děkuji moc za kapitolu, já ten komentář vylepším časem. Trošku nestíhám a bohužel to odnášíš Ty.
Tedy účel splněn.
Budíčku se taky dočkáš, neboj.
Není důvod omlouvat se. O omluvách se budeme bavit u poslední napsané kapitoly, jo? :) To ode mě asi uslyšíte nejčastěji.
Já hlavně píšu, abych dala vědět, že jsem se nějak pročetla sem.

Ale taky chci protestovat, proti tomu, co píšeš o mně a Lanevře v úvodu. A chci říct své: Tak to nebylo. Právě tak to být nemělo, ale zjistila jsem, že každý koho jsem oslovila to tak zkrátka pochopil. Buď to špatně vysvětluji nebo je prostě přemyšlení o významu postavy zcela mimo fanfikční uvažování. :)

A ještě tu mám vzkaz pro Mononoke: Milá Mononoke, nevím, jak a kde jinde tě oslovit. Drze jsem ve svém článku použila tvou báseň. Chci ti touto cestou nabídnou možnost mi to zakázat nebo, lépe pro mě, mi to povolit. Pěkně tě o to prosím.
Zde to bylo: http://belldandy.webnode.cz/news/kouzlo-ctenarskeho-komentare-/

27.07.2014 10:34:13
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one