Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Merline, lidi, vy mě štvete.


Příležitosti k útěku se chopil jako topící se stébla, a že pocit vody plnící mu plíce znal důvěrně od druhého úkolu Turnaje tří kouzelníků.

Jistěže ho nenapadlo, že by sňatkem Snapeovi mohl uškodit. Ano, Snape dál nemohl dělat špeha, to ovšem nějak vycházelo ze situace, takže se nad tím příliš dlouho nepozastavoval; vždyť McGonagallová, Ron, Hermiona, Brumbál, Norové – ti všichni se tvářili, že volba mezi Harrym a Popletalovým kandidátem je jasná. A ani to nebylo nic zvláštního – ministr spáchal tolik nepravostí, že se od něj nedala očekávat upřímná pomoc. Harry sám by raději zvolil Snapea než kohokoli, koho by mu Popletal vybral. Přitom Snapea ani neměl rád.

V té chvíli, kdy ministrovi řekl, že Snape a on se budou brát, nepřemýšlel vůbec o Voldemortovi. Klečící Elvíra a vyhrožující ministr kouzel mu Voldemortovu existenci vytěsnily z hlavy. Ani ho nenapadlo brát v potaz, že je Snape špeh a že se svatbou odhalí. Že tím Snapea připoutá k sobě a tak ho ohrozí. Pro Merlina – že protože by mu na Snapeovi teď mělo záležet, bude pro Voldemorta dalším zajímavým cílem.

Ne, tohle nechtěl, chtěl jen splatit alespoň částečně Snapeovi dluh, jenž vůči němu za nejednu záchranu života cítil. A pomoct Norům.

Ale kdyby si takový vděk raději odpustil, Snape by dopadl líp.

Opět zněla otázka: Měl by mít výčitky?

Připsal Snapeovi svobodu, kterou očividně nemá. Jistě, Snape byl král Norvežska a byl jeho profesor, takže měl nad Harrym kontrolu, tak jakou přítěž vlastně Harry představoval? (Voldemorta, Voldemorta, Voldemorta! Toho, který se nepozastaví nad ničím, aby Harrymu ublížil, aby ho vylákal z Bradavic, dostal ho.) A že si Snape nemůže vzít, koho chce? Dobrá, nějakou dobu asi ne. Jenže to ani Harry. Snape má tedy pořád naprostou svobodu, že?

Jenže o jaké svobodě může mluvit usvědčený špeh? Snape teď zcela jistě není svobodnější než Harry, všemi chráněný Vyvolený, předmět zájmu lorda Voldemorta.

Kdo ví, jak se ke Snapeovi budou chovat Britové, když je tím králem Norvežska. Jak se k tomu postavilo Snapeovo okolí, se už ukázalo. (Někdo z Bradavic, zvonilo mu v uších, musel to tedy být někdo z Bradavic, a znělo to jako Ronův hlas. Nebo Brumbálův?)

Norsku potom prokázal taky medvědí službu. Nejen že od nich neodvrátil pozornost, nejen že se Popletal vměšoval do Snapeových záležitostí dál, navíc na ně namaloval krásný rudý kříž, aby se Voldemortova pozornost snadněji zamířila, aby se mu lépe strefovalo.

Idiot!

Pěstmi praštil do chladné kamenné stěny; hlasitě zaúpěl, když jeho noha z kolize s kamenem nevyšla vítězně.

Byl tak naštvaný!

A zoufalý.

Tohle přeci nikdy nezamýšlel! Tak proč jeho akty dobrodiní zásadně nabývaly tragických podob? Proč on?!

Co si od toho sliboval, co si jen od toho v ten moment sliboval? Není to tak, že by se do Norska bez povolení kolejní ředitelky, ředitele a Snapea dostal, nebo že by mu nebylo šestnáct a nebyl student bez špetky ponětí o boji, takže jak chtěl Norsku pomoct?

Překažení Popletalova plánu bylo totiž nicotné v porovnání s problémy, které svým zásahem Norsku způsobil.

Jde mu o život kvůli mně, zásobovala ho snaživě mysl, když už se zdálo, že nemůže být hůř, že nalézt další věci, za něž by si mohl spílat, není možné. Malé chlupaté nic se otřepalo a vypustilo chloupky do celého těla. Nechtěl si mě vzít. Nestál o mou pomoc. A teď se ho kvůli mé bezbřehé pitomosti a absolutní naivitě snaží otrávit, zbavit se ho, pomstít se mu, zničit ho… zničit mě.

Dohájekčertu!

Jak si mohl myslet, že dokáže někomu pomoct, když nedokáže pomoct ani sám sobě?

Zavrtěl hlavou a hlasitě se rozesmál, tentokrát totálně vyčerpaný a dokonale hysterický, když si vzpomněl. No není vážně úžasný? Neslíbil, že se od Snapeovy postele nehne, dokud nezíská odpovědi? A tady byl, vprostřed všemi zapomenuté chodby Bradavic, bez jedné jediné. (Ne že by ho trápilo, že se teď Snape v případě napadení ani neubrání. Vždyť s ním byl Brumbál, z této strany se tedy zdánlivě nebylo čeho bát. Ano, zdánlivě – protože tu vždy mohlo být něco, co Harry nedomyslel. Což mu bylo přeci podobné.) ON že má někomu pomoct? Byl patetický, v tomhle měl Snape naprostou pravdu. Nedokáže si ani ohlídat manžela a při první příležitosti prokázat svou dospělost a ustát jeho oprávněnou kritiku (protože to přeci nebylo tak, že by mu záleželo na tom, co Snape říká nebo dělá nebo si myslí, že? Ne, jde jen o to, co je jeho zodpovědnost, a jeho zodpovědnost je Snapeovo přežití, mimo jiné), uteče.

Znova zavrtěl hlavou.

Nezmění už, že jsou se Snapem manželé, nezmění, že se stal králem Norvežska. Ale může změnit tohle. Musí to změnit. Potřebuje si vydobýt alespoň malé pole působnosti, i kdyby to mělo být jen to pole, v němž se nenechá Snapeovými zraňujícími slovy odradit od svého úmyslu. Potřebuje uznání, které si nezíská útěkem. Potřebuje udržet Snapea při životě, jinak provinilostí zešediví. Nebo se zblázní.

Ano, to je teď přední.

Povzdechl.

Mohla mít Hermiona pravdu?

Pro Merlina, dnes je vážně vtělení duchaplnosti. Jakou zase stupidní otázku si položil? Hermiona? Ta Hermiona Grangerová, která má pravdu vždycky? No, nepochybně ji měla i tentokrát. Skočil po hlavě do problémů, o nichž si ani nedokázal promluvit s člověkem, jehož stáhl s sebou.

Harry se totiž doopravdy po Snapeově vyjádření neptal. Po všech těch týdnech ani jednou neprojevil zájem zjistit Snapeův názor na jejich svatbu, tím spíš jeho pocity.

Promnul si oči a vydal se zpátky k ošetřovně: Mohl toho podělat víc?

30.07.2014 19:43:28
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one