Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7773"
Tak teď jsem zmatená. Jsem si téměř stoprocentně jistá, že jsem tuhle kapitolu už jednou četla, ale teď tu na mě vyskočila jako novinky. Kde je chyba? Ok, ok, blbá otázka, určitě někde u mně.
Ah, koukám, že je tu komentář Mari z června, takže jsem ji asi četla. :)
:) 100%. Chyba je u mě; potřebovala jsem ji opravit, a aktualizace na těchto nových webgardenech jsou prostě idiotské. U další kapitoly vysvětlím, co jsem opravovala, ok? :)
Sakra assez, na tebe má ten školní stres kupodivu dost příznivé účinky. To byla naprosto skvělá kapitola a mě moc těší, že k ní můžu hned po dočtení napsat komentář.
Tobě se tak neuvěřitelně daří psát Severuse. V téhle kapitole jsem si to uvědomovala extrémně. Výborně jde z jeho jednání a slov cítit jeho charakter. Působí to na mě velice živě. Prostě mi při čtení připadá, že ho mám tady v pokoji a křičí mi do ucha. Nejvíc obdivuju, jak jsou jeho názory logicky vyargumentované, což mě nutí mu věřit a souhlasit s ním, ačkoliv je to Harry, za kým chci v téhle hádce stát. Ale taky tam jsou skvěle znatelné Severusovy chyby či nedostatky, pro které je to prostě on. Jsem ráda, že nemáš tendenci je eliminovat.
Tobě se prostě daří psát Severuse i Harryho tak, že chápu oba a baví mě nevědět, komu z nich mám dát zapravdu, a sledovat, jak se to jednou přehoupne víc k Severusovi a jednou zase k Harrymu. Ale spolu jsou prostě úžasní. Přesně tohle mi už znatelně chybělo. Tuhle jejich hádku považuju za jednu z těch nejlepších.
A Harry. Zdá se mi to, nebo tady v této hádce byl o poznání... vyspělejší a rozumnější než dřív? Svůj věk tedy překonává citelně. Obdivuju, jak klidný tady místy dokázal zůstat. I když mám na něm ráda zapálení, tady prostě jeho klid působil snad i víc.
Je hrozně zajímavé pozorovat, jak na sebe narážejí jejich rozdílné povahy, a jak se snad ani pochopit nedokážou, a přitom doufat, že se stane něco, co to změní.
Líbí se mi, že tam vidím Severusovu snahu chránit nejenom Norvežsko, Bradavice a ostatní, ale taky Harryho.
„Copak bude míň Voldemortem, když se mu bude říkat jinak? Copak zabije méně lidí?“ – To byl od Harryho moc pěkný argument. A vystihuje jej.
Ha, tím, že ten „sen“ nebyl v kurzívě, jsem si myslela, že se to vážně děje... Že se Harry skutečně přemístil. To je úmyslně? Zase je pravda, že tent
Zase je pravda, že tento sen je o dost jiný než ty předešlé... Nebo aspoň ty v kurzívě, co si teď vybavuji. Ale bylo to celkem děsivé. Když napíšeš, že unesli Brumbála, působí to na mě, jako by na Bradavice spadl asteroid. A spouští to lavinu otázek. Moc se mi nelíbí představa slabého Brumbála, tak jsem si utvořila teorii, že za to může jeho rozpoložení v souvislosti s Aberforthem. Každopádně je to drsné. A Severusovy myšlenky s tím související tedy stály za to. Hmm, chtělo by to dodat mu i jiný pohon.
Hodina mezi psem a vlkem? Wow, o tom jsem doteď neslyšela. A zaujalo mě to. Díky!
„Uvidí ještě někdy zbytky Brumbála?“ – Zbožňuju Severusův optimismus.
„Existuje způsob, jak z Pottera vyextrahovat, kde Voldemort a brumbál byli, když je naposledy viděl, aniž by z jeho mozku neudělal nadobro guláš“ – Boží! :) Ještě aby ho tahle otázka nenapadla. Líbí se mi užití slova „vyextrahovat“ – dělá to z Harryho dobrý laboratorní objekt :)
Chudák Ginny, ta svatba vypadala dost depresivně. Přítomnost jejích rodičů mě ale příjemně překvapila. Jsem moc zvědavá, jak se jejich manželství bude vyvíjet, byť je to vedlejší část příběhu.
Merline! Ok, uff, žádné vracení Brumbála po kouscích nebude, bezva, díky. Ale dost se bojím, co s ním je. Případně toho, co mohl od Voldyho zjistit. Netroufám si odhadovat, jestli zvládl utéct, nebo jestli ho Voldy propustil úmyslně. Ta druhá možnost by byla pekelně děsivá, tak doufám v tu první. Vrrrr, to zase bude těžké čekání! Ale nemohla jsi to useknout lépe, jasně.
Děkuju moc, assezko. A prosím, piš dál a častěji.
12.01.2016 16:43:33
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one