Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8681"
Tahle povídka… Až mě to děsí. Jaké ve mně vyvolává pocity. Pořád. O vzpomínkách raději nemluvím. *nádech*
Hodně kapitol jsem prošvihla. A je jich tolik, že je zpětně už nedokážu okomentovat. Raději se tedy napojím teď, než by se počet neokomentovaných stihl opět navýšit. Ale mrzí mě to, protože se událo hrozně moc věcí a zvlášť ty „snové“ kapitoly poskytovaly neskutečně výživný materiál k přemýšlení. (Obzvlášť mě štve, že jsem po jejich přečtení získala zcela novou hypotézu ve vztahu k prvním několika kapitolám povídky, kterou jsem pak zapomněla :D No nic, třeba si vzpomenu.)
Kromě toho si myslím, že ta povídka je geniální. V pravém významu toho slova.

To si, do háje, dělá legraci?! ZASE mu neřekne o těch snech? Já teda nevím, jestli by to vlastně k něčemu bylo, protože Severus své sny taky nebere zrovna vážně, ale přesto… To je pro čtenáře podobný pocit, jako když Harry nikomu neřekl o Siriusovi a ministerstvu v páté knize. A je to vlastně Severusova chyba. Což se mi líbí – aspoň si pak nebudou muset nic vyčítat.
Ty věci, co dělá Voldemort… ty jsi popsala velice skvěle úděsným způsobem. Vím už dlouho, že s Tvým Voldym nebude sranda, ale místy mě opravdu až děsí, kam až to nechává zajít.
Můj osobní důležitý (dříve tušený, nyní připomenutý či potvrzený) poznatek č. 1 – Harry má různé typy snů. Teď by se ještě hodilo vypozorovat, jestli je v tom nějaký řád, důvod, nebo se mu zdají náhodně… A hlavně – co znamenají. Ohledně jedné skupiny snů si myslím, že se týkají minulosti. Jenomže… ty asi na převtělování moc nevěříš, že? (A vždycky, když dojdu v uvažování k tomuhle, tak se mi to celé sesype.) Ty další by pak mohly být budoucnost, případně přítomnost… Všechno ale vlastně realita? Ve smyslu – buď se to už někdy stalo, nebo se to právě děje, nebo se to stane. Přesto mi přijde, že t
Přesto mi přijde, že tam jsou ještě i další druhy snů – takové ty klasické, co máme všichni. Plynoucí z aktuálních obav či jiných pocitů. A nebo – se ty sny Harrymu prolínají – a to je pak úplně nejlepší :) Aneb konec snahy něco pochopit. V každém případě jsou ty sny zcela fascinující a beru to tak, že vůbec ne vždy je třeba je chápat. Zatím.
Voldemorta zajímá ten kámen vzkříšení? Ta představa je dost děsivá.
/„Copak's ho miloval?“ zeptal se výsměšně. Nevěřil mu./ – Pro mě nejzajímavější věta. Jako kdyby se ptal někdo jiný, než Harry. Nebo nevím, o kom je řeč.
Skoro mi přijde, že čím déle se mu zdají ty sny, tím víc ho to začíná ovlivňovat. On už slyší v hlavě hlasy, i když je bdělý?!
Ten pocit, když i předešlé kapitoly začínají přece jen nějaký smysl dávat :)
/Možná mu trochu vadilo odloučení od Rona a Hermiony, a taky bude postrádat Ginny... a Lenku... Nevilla a Padmu, Parvati a Malfoye, toho grázla. Ale rozhodl se s tím jako správný dospělý jedinec popasovat. Pobrečel si v klidu a v samotě svého opuštěného pokoje. Potom na záchodcích. Pak si sbalil a hrdě se postavil po bok Snapea ke kočáru připravený vyjet./ - :D
Děsivé. Víš, jak potěšit autorku a já se usmívám. Děkuji za Tvé teorie, Mari, i když by mě zajímalo, co se ve Tvém životě událo jinak... Pokud budeš mít čas, budu vděčná za mail.
Děkuji!!!
Já naopak musím říct, že tohle byla po dlouhé době kapitola u které jsem se zase chytla a neměla jsem pocit, že čtu úplně jinou povídku, než na začátku. Z čehož mám nemalou radost, protože přiznávám, že jsem se v tom taky ztrácela.
Bude určitě zajímavé sledovat jestli, případně jak, posune jejich vztah to, že na nějakou dobu opustí Bradavice a s nimi možná i svou komfortní zónu. Minimálně pro Harryho, který tak bude svým způsobem víc odkázaný na Severuse, protože to bude jediný známý prvek v jinak neprobádaném terénu. A nebo taky ne :-) Jen si tak přemýšlím, co by mohlo následovat a jaké by mohly být důsledky, ale fakt je, že už nedokážu vůbec odhadnout, kam to budeš směřovat co všechno na ně/nás ještě chystáš :-)
Každopádně jsem vděčná, že pokračuješ a těším se na další kapitolu. Díky
Drahá Blueberry, Tvá zpráva mě potěšila. Snažím se dostát očekáváním. Já hlavně pevně věřím, že ať už chystám cokoli, dokončím to, protože to, co jsem si kdysi vymyslela, zdaleka není taková zábava realizovat, jak být měla.
Děkuji za komentář - velmi mi pomohl - a přeji nám hodně štěstí.
Čím dál víc se do toho zamotávám a čím dál méně rozumím.
Podívej... pokud to nebude jasné od teď, je to jasná známka toho, že bys měla rychle utíkat pryč (a to se mi neříká lehce). Ale - od teď by to konečně mohlo mít děj a spět ke konci. Z čehož mám velkou radost. Děkuji za Tvou trpělivost a snahu se v tom vyznat.
27.03.2017 10:23:56
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one