Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Tak, milé čtenářky, s ohledem na tendence, které jsem sledovala poslední dobou, s ohledem na to, že je mi nad slunce jasnější, že vás už polovina nečte a druhá polovina přestane číst, jen co budeme v příběhu pokračovat, chtěla bych ujasnit pár věcí teď (tj. ne až na závěr).

Zaprvé vám chci moc poděkovat. Za čas. Za komentáře a nápady. Za teorie. Za šanci.

Zadruhé vám chci zopakovat své mínění – jste lepší čtenářky než já. Nejen že bych tolik teorií při čtení nevymyslela, ale při slově „hermelín“ v povídce o Harry Potterovi bych utekla. (Normálně bych zdrhla, ani by se za mnou nezaprášilo.)

A pak taky, než se definitivně rozloučíme, bych vám chtěla k této části povídky něco říct. (Naneštěstí nemohu „prozradit“ všechno s ohledem na čtenářky, které se rozhodnou číst dál. Nicméně mě vždycky můžete kontaktovat a dozeptat se s tím, že dál číst nechcete, ale to a to vás ještě zajímá.)

Tato část povídky (mínus poslední její díl) je „původní“. Původní – to znamená, že jsem ji dopsala, založila a neplánovala v ní pokračovat ( = myslela jsem, že ten „hermelín“ prostě zůstane u mě v „ledničce“, protože jsem usoudila, že tak jako erica všichni řeknou, že tohle nemá s HP nic společenského; ne že bych si to myslela). Uběhlo několik měsíců. V hlavě jsem měla… ne, překvapivě jsem v ní neměla povídku, ale měla jsem v ní takovou otravnou vizi, kterou jsem začala zpracovávat. A pak jsem si vzpomněla na yellow, resp. záměrně jsem si do paměti uložila jednu její poznámku:

Představa Severuse „jak někde vysedávající u bystřiny, loví lososy a večer pěkně sedí ve srubu, čte a líbá (=pije) whiskey někde v Kanadě nebo Norsku“ mi přijde prostě úchvatná.

Jí patří dík za tuto představu, kterou jsem následně začala zpracovávat. (Takže Ti děkuji, yellow, i když tohle asi číst nebudeš, i když už nečteš asi ani snarry. O to obdivuhodnější v mých očích je, že stále překládáš Unwell.)

20. 2. 2014 EDIT: Mám velkou radost z toho, že mohu konstatovat, že yellow o existenci této povídky ví, a dokonce přečetla prvních 13 dílů.

 

Chci, abyste něco věděly(i), než budete číst dál/odejdete a dáte do FF Deníku, že už nemáte zájem – všechny nápady, které jste mi vyjmenovaly, jsou stejně dobré, hodnotné i logické závěry, neboť se mi při psaní většina z nich jako možné vysvětlení taky honila hlavou.

Když jsem se rozhodla psát dál, musela jsem samozřejmě nějaké vysvětlení zvolit. Tím, že tato část vznikla samostatně, ale není pochyb, že kterékoli jiné vysvětlení, kterákoli jiná varianta je taktéž správná a já se k jejímu zpracování mohla přiklonit zrovna tak.

Nechci a neříkám a nepřiznávám to proto, aby tady vznikl dojem rychlokvašky přilepené k první části. Není to tak. Mnohé informace, které vám dám později, jsem věděla ještě před dopsáním 12. dílu, ale nebyl vhodný způsob, JAK tyto informace někam zařadit a vysvětlit tak příběh, aniž bych porušila jeho strukturu a spád. Neboli co možná nebylo řečeno, bylo alespoň myšleno.

 

Vidím jako vhodné a užitečné udělat přehled vašich teorií, alespoň těch, s nimiž si má mysl v té době pohrávala (a evidentně pohrává dál, jinak bych si to nepamatovala). Jen – Mariano, promiň, Tvoje teorie vynechávám, protože byly skvostné a bylo jich tolik! (A já bych je musela hledat v mailu a to by mi taky mohlo zabrat roky. Z toho důvodu jsem vynechala i Tvé teorie z komentářů, protože by byl soupis tak jako tak neúplný. A to je ve Tvém případě špatně.)

Pokud jsem na někoho zapomněla – nebo na něco – směle se ozvěte.

 

Autor:

Teorie:

Má poznámka:

Kiki

+ Harry si šňupl nějakého sušeného vílího prachu s Lenkou Střelenkou někde v přístěnku na košťata a tohle se mu zdálo.

+ No… jak se znám, asi bych nenapsala něco, kde by si Harry zbůhdarma „šňupal“, ale to, že je pod vlivem omamné látky – z nějakého důvodu – mě taky napadlo.

grid

1.   Není to realita; děj se odehrává v Harryho mysli a ostatní se ho snaží vrátit do reality.

2.   Severus je mrtvý a Harry uvízl někde mezi životem a smrtí, přičemž Severus se ho snaží vrátit k živým. Válka je za nimi, a Harry je v tomto stavu možná kvůli něčemu, co se stalo ve válce, možná kvůli něčemu jinému, každopádně se ho Severus snaží přivést k rozumu.

1.  -

2.  Tady chci i doplnit, že mě – opět krátce – napadlo, že se ho Severus nesnaží přivést k rozumu = žití, ale naopak se ho snaží stáhnout… abych tak řekla… k mrtvým.

weras

+ Děj se odehrává v jiné dimenzi.

+ -

Mononoke

1.   Duše a tělo jsou někde jinde.

2.   Koruna se chová jako Moudrý klobouk.

3.   Severus přišel pro Harryho za Dracem.

4.   Král a Harry jsou dvě postavy v jednom těle/jedné mysli.

5.   Severus Harryho zradil. (Což má souvislost i s prozrazením věštby/vraždou Albuse.)

1.    -

2.    Ne; takto definované mě to úplně přesně nenapadlo, ale ta myšlenka se mi velice líbí. Na Moudrý klobouk jsem si při psaní okrajově taky vzpomněla při psaní úseků s korunou a hradem.

3.    To mě tak docela nenapadlo; pokud chápu správně, že Severus je iniciátor a Draco prostředník. Napadlo mě ale, že se společně dohodli.

4.    Jsem si vědoma toho, že jsem pod vlivem těchto skutečností použila téma zrady Severuse na Harrym, ano.

5.    -

Sitara

+ Harry a král existují zvlášť a přitom jsou jeden a ten samý.

+ -

Adelaine

1.       Je to alternativní svět.

2.       Je to sen nebo vize.

3.       Je to sen ve snu.

4.       Všem je vymazána paměť.

5.       Děj se odehrává uprostřed bitvy s Voldemortem (ztratil a ztrácí přátele).

6.       Harry se nalézá v podobné situaci jako Harry z konce KM. (Bojuje bitvu v mysli, někoho hledá v energii světa atd. Tělo mu zůstalo na místě a jen mysl bloudí, a tohle je jeho bojiště.)

7.       Je to Harryho způsob truchlení ± nějaká kleta.

8.       Malfoyové nejsou skuteční, a to včetně Draca.

9.       Harry je vězněm ve své hlavě.

10.   Severusova úloha je dostat Harryho ven.

11.   Je to Harryho „poslední“ obrana před vpádem Voldemorta do jeho mysli.

12.   Je to posttraumatický stres.

13.   Harry a král jsou svým způsobem dvě osobnosti.

14.   Koruna je spjatá s hradem a vlastně ho vězní.

15.   Může ten hrad být Bradavice?

16.   Tato situace je nějak spojena s Nitrobranou a Nitrozpytem.

1.       -

2.       -

3.       -

4.       -

5.       -

6.       -

7.       -

8.       Upřímně: tohle mi jen proletělo hlavou, aniž by se to nějak zvlášť uchytilo.

9.       -

10.    -

11.    -

12.    -

13.   -

14.    -

15.    Odpověď zůstává - ano, může být. A není ani tak nespecifická, ani tak záměrně matoucí, jak se teď může zdát.

16.    -

       

 

Na závěr: Pokud chcete číst i přesto, že se v mém textu ztrácíte (ve smyslu… jak bych to řekla… že „je těžký“), doporučuji vám sledovat komentáře Mariany a Adelaine. Je dáno délkou jejich komentářů, že rozumím, co chtějí sdělit, a mohu tedy určit, že ony dvě jsou adeptky se slušnou šancí nahlédnout mi do karet předčasně. (Čímž je teď nepochybně potěším. – A číst jejich komentáře má ještě jednu výhodu – vlastně nemusíte číst povídku samotnou, takže se v ní neztratíte.) To řkouc, dodávám, že kdyby někdo už teď věděl, kam se ubírám, považovala bych to ne za brilantní dedukci, ale spíš za šťastnou náhodu. Proč? Jednoduše proto, že ještě jednu dvě informace podstatné k odhalení mého úmyslu nevíte. Proto se nesměju vašim tipům, naopak – mám k nim úctu; nicméně ano, směji se a usmívám – ne škodolibostí, ale štěstím.

 

Poslední věc – prosba: Ade, Sitaro, Mononoke, grid, holky – slibte mi, že kdyby to byla blbost, kdyby vás to už nebavilo, řeknete mi to zavčasu. Mari – na Tvoje slovo pořád spoléhám, jasné? (Nebojte, až bych se z té zdrcující novinky vzpamatovala, vysvětlila bych vám, co byste chtěly vědět, takže byste o žádná skvostná překvapení, *ironík*, nepřišly.)

 

*hluboký nádech:* A teď, pokud vás zajímá, s čím jsem přišla, zvu vás k dalším kapitolám.

 

P.S. Mimochodem… jak že by se vám líbilo, kdyby příběh definitivně skončil v kapitole 12?

20.02.2014 14:34:25
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one