Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9980"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Přidávám se. :) Docela směle. Dokud mi fungují jako múzy, budu je bezostyšně zneužívat. *pokrčí bezradně rameny* - To nic, že občas nečteš, zjistila jsem, že jíst jen je, se po čase taky stane... obtížným, Hodně. Přestávky jsou fajn.
Já se přiznám že jsem na téhle dvojici prostě závislá, čas od času nečtu, odejdu od nich, ale vždy se s prosíkem vracím a trávím hodiny v jejich společnosti. Protože je mám ráda, ať jsou jací jsou
*povzdech* Je mi líto, že to teď v životě nemáš lehké.
Nevím, jak to mají ostatní autorky, ale já se snažím psát Severuse tak, abych tomu věřila. Nejde mi primárně o to, aby oni dva skončili špatně. Jen nevěřím, že skončí-li dobře - "dobře" = spolu -, budou to mít snadné. A svým způsobem je tohle směr, kterým se snažím svými povídkami ukazovat. Svým způsobem jako je lehčí zahrát padoucha (prý), je snazší napsat konec nešťastný (teď lžu, je to velice těžké), nebo nejednoznačný, nejistý. Napsat šťastný a uvěřitelný konec pro ně dva - to je podle mého oříšek.
Složití lidé, ostatně, mají složité štěstí. Zkrátka se s prostým štěstím nespokojí. Tak to tedy vnímám já. A v tom duchu je Severus pesimisticko-realistický, ano.
A víš, co? Tohle taky neříkám často, ale není třeba děkovat - jednak proto, že v mém psaní o nich je kus sobectví, jednak proto, že pro dlouholeté čtenáře je mi ctí psát, jednak proto, že čtrnácti lety, které jsi s nimi a s námi, autorkami snarry, vydržela, jsi vyjádřila dík sám o sobě, a asi hlavně proto, že oproti mnoha jiným autorkám a čtenářkám víš, co je to věrnost, a musí pro Tebe z mého pohledu být důležití, podobně jako jsou pro mě. A být věrné svým Harrymu a Severusovi – to je pro mě hodnota, jež oceňuji. Proto Ti děkuji já.
co napsat a neděkovat? tato povídka byla velmi příhodná k mé momentální situaci. Nejedná se o Aids ale o rakovinu. Je těžké stát a sledovat, těžké se nervacet do minulosti, nelitovat. Ano miluju Happy endy pro Severuse. Ale co si budem nalhávat. On není zrovna postava na žil šťastně až do smrti. Je, musí být zahořklý, pesimistický ( i když možná jen realista). I v reálu když s člověkem život vytře několikrát za sebou zem, pak člověk špatně hledá štěstí, natož lásku. Protože sám v sobě je prázdný.
A víš co? neodolám, děkuji Ti za tuto povídku. Děkuji že píšeš SS + HP, kteří začínají být potlačováni do pozadí. Protože co by jsme bez nich byli. Za těch 14 let po jejich boku sem vyrostla a s nimi se stáel cítím být mladší, naivnější a šťastnější.
To se zas seřadilo nějak divně. :) Ale já už slibuju, že končím a nebudu tě tady deptat. Už jsem si zadeptala dost. Takže máš tak akorát nárok mi to vrátit. Poctivě bych měla zkusit něco napsat, jen abych dala příležitost ostatním mi to všechno vrátit. :)))
belldandy
Tedy ještě pro pořádek. Do zahnutí krve je nebezpečná pro přenos HIV, třeba žloutenku přenáší ještě dlouho po té - i když taky nevím, jak moc dlouho? :)) To bych zas musela googlovat.
belldandy
Tak tohle jsem v nějaké diksuzi s doktorem: Markéta: "Dobrý den pane doktore. Níže na této stránce jsem se dozvěděla, že když krev zaschne, tak virus HIV odumře. Takže když se píchnu o injekční jehlu, na které je už zaschlá krev, HIV nedostanu? Ještě bych se chtěla zeptat, zda je HIV i v potu. Děkuji za odpověď."

Doktor:"Ano, ze zaschlé krve se nakazit nemůžete. V potu také není virus přítomen anebo určitě ne v dostatečné míře pro přenos nákazy." Takže do zaschnutí krve je injekční stříkačka nebezpečná.
belldandy
Děkuji za komentář i za odpovědi, belldandy.
No nemusíš mě brát vážně. Možná od té doby, co jsem četla Modré pilulky, mám pocit, že s AIDS je to až moc v pohodě. :) No, ale napsal to člověk, co s někým nakaženým žije a možnost, že se od něj nakazí tam přirovná k možnosti, že potká na ulici nosorožce. :)
belldandy
Ani i ne. Ten autobus je nejaosorudnější a při tom docel aoblíbený. Ovšem, nevěřím tomu ani v případě, že nejsou zabodnuté v sedačce autobusu. Jde o to staré, existuje někde někdo, kdo se tímto způsobem nakazil? Já mám pocit, že ne. Ale zároveń zcela upřimně, vědeckou možnost toho, zda to lze a jak je pravděpodobné osobně neznám. (možná sectumpra jo, to nemůžu vyloučit :) ) Ano, feťáci se ze stříkaček nakazili. Dokonce se trvá na odlišném, zubním kartáčku (pomíjím, že exitují i jiné klasické hygienické důvody), když žiješ s někým s AIDS. Jak dlouho přežije vir na opuštěné stříkačce. No, nějaký čas rozhodně jo. Nekonečně dlouho myslím ne. Ale , jak je vlastně pravděpodobné, že se někdo nakazí takovým nahodilým píchnutím. Já mám pocit, že minimální a toto riziko je klasiky absorudně dramatizováno. - Na druhou stranu - Dokonce i riziko přenosu normálním sexem (myslím vaginální styk mezi mužem a ženou), které je opravdu reálné, přesto je zbytečně dramatizováno. Ono se to nestane bez toho, že by došlo k poranění a při tom opravdu došlo k přenosu nemoci, což se nemusí sto procentně stát. Neboli ta pravděpodnost se (mám jen pocit) pohybuje pod padesáti procenty. - U té injekční stříkačky - že se vůbec vykytne, že to bude stříkačka, kterou použil někdo a AIDS, že bude vir stále aktivní, že se o ní fakt škrábneš (Já viděla injekční stříkačku mezi odpadky, ale nikdy nezažila nikoho, kdo by se škrábl). tak asi tak ... Tedy vyjadřuji se za sebe. Co by řekla Sectumsempra nemohu s jistotou tvrdit...
belldandy
smiley

Ježišikriste, odpusťte, musím se jít vysmát.

smiley

Dobré, již jsem ve stavu, kdy zasemohu začít psát.

Takže… nejde o to, že by se stříkačkou infekce nepřenášela, ani o to, že kdybyste se Ty nebo Sempra o něco takového řízly, nezačnete hysterčit a chodit na vyšetření, jde jen o to, že se jehly nedají zabodávat do sedaček autobusu?smiley Apropos – já snad někde napsala, že ta jehla byla zabodnutá?
Jo a ještě musím dodat - já to chápala, tak že jsi chtěla, aby se nenakazil od nějaké šlapky :)). Teda raději bych řekla, aby se nakazil, aniž měl vůbec sexuální zkušenost, protože to je v tom ta další smutná rovina. (Přeci sexuální styk není nutné se štětkou. Mohl v tom být nevinně nějak jinak :) ). Ale asi by to v jistém smyslu nebylo ono. To chápu. Na druhou stranu nakažení od mužského sexuálního partnera análním stykem je samozřejmě zrovna zrovna vysoké, takže ta větší pravděpodnost by tam hold byla. Já bych možná dala přednost, aby to byla nějaká jiná třebas i neznámá nemoc, kterou trpí. Ale mohu dodat, že já rozhodně netvrdím, že vyznění tohohle příběhu padá a stojí na způsobu, jakým se Harry nakazil.
belldandy
tak jo, teď jsem si to našla na nějaké diskuzi s dkotorem. Vir přestává být aktivni pokud krev zashne, takže injekční stříkačka je zřejmě nebezpečná do zaschnutí krve.
belldandy
Hm, a pravda je kde? Já jsem žádný podobný email nikdy nečetla, ale ani po přečtení tohoto článku si nemyslím, že by se to stát nemohlo. V dnešní době? Když se infikované jehly mohou nacházet na dětských hřištích, proč by nemohly být ať už nastražené či jen odhozené, zapomenuté zrovna v MHD? Stávají se daleko bizarnější věci. A pokud se případy se stříkačkou v MHD do té doby, kdy byl napsán ten článek, neděly, mohlo to některá individua inspirovat. Já osobně si dokážu představit velmi lehce, že si někdo někde sedne (v parku na lavičce, na sedadle v MHD, na trávě... ) na injekční stříkačku – a vůbec by nemusela být nikde efektně zapíchnutá. Sejně tak, jako na ni můžu kdekoli šlápnout. Můžeme být všichni moc rádi, pokud o žádném takovém případu z našeho okolí nevíme, což ale opravdu neznamená, že se něco podobného nemůže stát.

Ale co třeba vnímat, PROČ si assez vybrala takový způsob nakažení? Něco sděluje. Tedy aspoň mně něco sdělil. To se prostě taky mohl nakazit nechráněným pohlavním stykem s nějakou šlapkou – a všichni by byli spokojeni. Až na ty, kteří si vždycky něco najdou.

Nikomu nechci brát jeho názor, zvlášť když si ho umí slušně obhájit, nicméně si myslím, že by neuškodilo snažit se pochopit, co tím chtěl autor říct a hned ho nesrážet.
No nemusíš mě brát vážně ... Od té doby, co jsem četla Modré pilulky, mám možná přehnaný pocit, že AIDS je vlastně hrozně v pohodě. No ale napsal to někdo, kdo s nakaženým člověkem žije. Tam je možnost, že od něj chytí nějakým způsobem AIDS přirovnané k možnosti, že potká na ulici nosorožce. :))
belldandy
Nevím, zda na tom dokáži něco vysvětlit... Jestli si správně pamatuji, tak se Harry nakazí od injekční stříkačky někde nastražené. Jestli si někdy poznala někoho, kdo se tímto způsobem nakazil, tak to se musím omluvit.Ale pokud jde o mne a to, co o tom vím, tak musím říct, že pro mne je to asi jediná záležitost z onoho souboru městských legend , se kterou jsem se osobně setkala. tedy i mně někdo někdy tvrdil, že tohle viděl a kdesicosi. No, mně to opravdu přijde velice nevěrohodné. Myslím, že se to v nějaké té sbírce stále dokla akolujících, strašidelných, ale nejspíše nepravdivých příběhů dá najít. Mám se pokusit to dohledat? - No. Pro začátek jsem našla tohle: http://info-koktejl.cz/it-a-technika/internet/desitka-nejrozsirenejsich-%E2%80%9Eceskych%E2%80%9C-hoaxu-posledni-doby-2/ .
belldandy
No… chtěla bych se zeptat jen na jedno. Jak jste to Ty a Sempra myslely s tím Harryho nakažením?
Ahoj Assez, chci se tímto omluvit, že jsem nenapsala komentář k této povídce. Napsala jsem komentář na FF deník a chci zdůraznit, že chceš-li na to, co jsem napsala reagovat, ráda si poslechnu tvou reakci (samozřejmě kdekoli, ale nabízí se, že to bude tady. PS: Chci zdůraznit i k našim jiným debatám: Beru reakci typu "Mýlíš se, protože ...", ale beru i reakce typu "Já to prostě cítím jinak a nemohu to jinak napsat." :) ) Akorát budu ráda, když se mi vždy ozveš, protože vždy trnu, jestli jsem to nepřehnala. :) - Každopádně tu ještě napíšu něco, co jsem na FF deník výslovně nenapsala. Ne těmito slovy. Tahle fanfikce je jedna z nejpozoruhodnějších, které jsem na českém netu četla. Přiznávám, že není zrovna má nejoblíbenější, určitě ji nemám nejraději, ale je mnohem onačejší než ty ostatní. A řekla bych, že je velmi odvážná. Takže, ať k ní třeba mám nějaké výhrady, děkuji za tu odvahu.
belldandy
smiley A já to oceňuji. Skutečně. smiley Pokud Ti povídka k něčemu byla, jsem poctěna.
Ano, celé to byl můj názor, jak to na mě působí. Což jsem doufala, že třebas jako autor oceníš reflexi na dílo, ale tím neříkám, co bys měla udělat, že by ses tím měla řídit.

Na konec jen dodám děkuji za povídku. Měla jsem z ní nádherný melancholicko-romantickou smutnou náladu s příchutí hořkosti, nevyhnutelnosti a bezmoci na patře, ale byl to krásný pocit.
Ale no tak… prostě to mělo působit jako ty filmy, v nichž tyhle doslovy jsou. Bez ohledu na zkušenosti.

A) Nemyslím si. Myslím, že JKR měla jasno v tom, co magie svede, měla pro ni určité místo. A pro FF autorky možná taky má. Ale tam jsou ty hranice různé od – svede úplně vše po – je to jen další nepotřebná dimenze příběhu.

B) Ale to je Tvé právo, myslet si to. :)
Životopisně. Mám se bát? Stalo se to někde blízko Tebe? Protože, můj bože, to je strašný, ale ano, bohužel vím, že se to děje.

A) Přeceňují... ona ji ale přeceňuje i Rowlingová a z toho se vychází...

B) Přesně tu větu. Pro mě je to jasný a je tam zbytečně navíc a kazí dojem. I se mi to zdá napsaný jako něco, co do povídky nepatří stylem, vyjádřením, ničím...
Vidím, že se část mého komentáře vymazala. Takže dokončuji: - oproti A) tady vím, proč jsem to tak napsala. Mělo to působit životopisně.
Stejně děkuji, Adelaine, za komentář. On potěší vždy.

K tomu, co mi vyčítáš: A) Občas se mi zdá, že autorky možnosti magie přeceňují. A myslím, že tady je ta chvíle, kde má autor volnou ruku.

B) :D Myslíš tuhle větu? >>>Severus Snape se s Harrym Potterem víckrát nesetkal a nikdy se s ním nijak nezkontaktoval.
Dost dlouho po uveřejnění, ale stejně. Tahle povídka se mi zatím od Tebe líbí nejvíc (ale je pravda, že jsem jich moc nečetla). Líbí se mi opravdu hodně. Máš výborné vyjadřování, které dokáže vyvolat silné pocity na neuvěřitelně málo stránkách. Ať je to bolesti, radosti, melancholie, nevyhnutelnosti. Dokážeš to popsat tak, že čtenář je zároveň oběma postavami, zároveň venku nezúčastněný. Možná je to tím, že myšlenkou, nakolik je život jedince v samé podstatě života sobecký, jsem se nedávno zabýmala také.

Nejsilnějším vyznáním lásky, úcty, respektu mi přišlo jejich odhodlání vzájemně respektovat svá rozhodnutí, žádné zbytečné řeči, ale tolik toho řekne. Jediné dvě věci, co bych tomu vyčetla: Harryho nemoc a způsob, jak k ní přišel. Ano, vím, že musel něco podobného mít, ale nějak se mi to nehodí do kouzelnického světa a jeho možností, avšak je to jen můj pocit. Druhá věc a to hlavně, že mi celý nádech povídky zkazila poslední věta. I bez ní to bylo jasné a tohle mi svým způsobem způsobilo stejný dojem jako epilog Rowlingové. 'Musí tam být, aby po mně nechtěli pokračování, ale je to mimo mísu a vlastně to odtáhne od pocitu, který člověk získá z dočtení knihy dříve, než se ten pocit stihne ustálit, vyprchat, vžít.'

Děkuji ti za jedinečný zážitek, který mi povídka zprostředkovala.
Máš pravdu, Sal, vystihla jsi, o čem to celé je. Já děkuji, že jsi to sem vše přemístila.smiley
Posílám tě na věčnost – Tuhle povídku jsem četla ještě v mé nekomentářové kariéře a dokonce jsem ji četla víc než jednou.

Hned na začátek musím říct, že psát komentář k Tvým dílečkům je pro mě vždy oříšek. Někdy jsem četla nějaké komentíky, kde někdo litoval přečtení daného příběhu. Nechápu tu. Proč lítost? Cožpak nechápou, že o tom život je?

Happy end… každý touží po šťastném konci, ale nikdo ho nevidí v tvých povídkách. Nebo ho jen nechtějí vidět.

Povídka – Posílám tě na věčnost – je hlavně o rozhodnutích. A když se to vezme kolem a dokola. O tom život je. O rozhodnutích. Některé jsou dobré a některé špatné. V tomhle případě… Jak bych jim mohla něco vyčítat? Harryho rozhodnutí… Severusovo rozhodnutí? Prostě to tak mělo být a proč se v tom víc hrabat. Povídka se mi moc líbila a do budoucna si ji přečtu určitě ještě několikrát.

smiley

Děkuji za něco tak krásného. S láskou Salazaretsmiley
Proč bychom měli milovat, když sami nejsme milováni?! Proč by nám mělo na někom záležet, když mu nezáleží na nás?!
Zcela jistě ani z polovičky tak jako já.
Ty sis nic nenadrobila, to já drobím.smiley

Jo takhle.smileysmiley
Mno... to jsem si to potom nadrobila sama taky a to nen tak docela pravda... nebo jo? smiley

To neodpustím bylo ironicky na ty komentáře až u poslední kapitoly k povídkám.smiley
10.04.2014 16:22:51
Tereznik
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one