Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5427"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Zatiaľ neviem či mám čo povedať k poviedke, ale Tvoj úvod sa mi páčil. Hlavne slová: „v rámci mnou přečtených povídek netroufla psát, něco si o sobě myslet, usilovat o komentáře…“ ja poviedky nepíšem, žiaľ nemám ten dar, ale v mojich čitateľských začiatkoch som si netrúfala komentovať. Teraz už asi trochu rozoznávam tie lepšie poviedky od horších, tak si dovolím aj vyjadriť svoje pocity. Obvykle nekritizujem, na to sa vážne necítim, len viem čo sa mi páči. Neviem či ešte platí to čo si napísala ďalej o tvorbe a písaní, to zistím keď trochu preleziem túto webku.

Neviem prečo som cítila potrebu podeliť sa o svoje pocity, snáď pre ten netradičný úvod. Teraz sa idem ponoriť do príbehu :)

Tedy, tedy, tedy.... Ha! Jdu číst dál...
Není. :)
Protože ta jediná kapitola, bez vědomí, jak to bude pokračovat, ponurá je...
blond... jsem blond
Člověk by nevěřil, co všechno stačím zatrhnout, že? Nicméně děkuji za přínosné upozornění na chybu.

A co se té ponurosti týká – proč ponurost? Prostě jen… život. Proč mě neustále obviňují z věcí, které nepíšu?
Chtěla jsem poděkovat, že ses vrátila, zakázala jsi to. Chtěla jsem tu nechat komentář, abys věděla, že jsem četla, to také nesmím. Takže neděkuji a ani trošku se nerozplývám nad tím, že jsi mi připravila novou kapitolovkusmiley

A abych tedy dostála tomu, že můj komentář bude aspoň vzdáleně podoben přínosnému, mám jednu poznámku: Slovní spojení "znovunabytým sebevědomým"... Sebevědomí se v tomto případě skloňuje podle vzoru stavení, tudíž vyžaduji výměnu ý za ísmiley

Bylo mi potěšením moci se opět vrátit do tvého ponurého kouzelnického světasmiley
blond... jsem blond
Drahokame, díky za komentář.smiley

Kayo, asi poskytuje, ale tohle je, pravda, trošku něco jiného. Mwrhaha, uvidíš. ;) (Ano, poprala.) Díky, díky za komentáře.
Své hrdiny nešetříš, jen co je pravda. Tak komplikovaná a těžká téma (mám na mysli Harryho smrtelnou diagnózu) poskytuje mnoho možností, ale taky léček. Jsem zvědavá, jak se s tím popereš (nebo jak jsi se, jestli to už máš dopsané) smiley.
"Důležitější je, jak osud člověk přijímá, než to, jaký ten osud ve skutečnosti je." A. von Humboldt
Moc děkuji za novou povídku, vypadá to velice zajímavě. Manžel tu do mne pořád hučí, takže nevím co jsem chtěla napsat, ale příště se polepším, slibuji
Teri, pak jsi na tom líp. Já jsem druhou nechápavou Teréz musela složitě navést. :D O:-)

Gleti, mně to, že ho obdivuješ, říkat nemusíš – já jsem mu nějaký ten rok věrná. 8-) Nicméně nezdá se mi, že by byl Severus kůň – vtip.

Všechny mé pozdravy a čest Hajmi a… bez ohledu na mé hormony či blbost… já ho jako "v podstatě hlavní postavu ságy“ nevidím. Stejně tak nevidím Harryho jako „v podstatě archetyp pohádkové postavy Popeláka kombinovaného hloupým Honzou“. Uznám Ti, že ho z něho spousta autorek dělá. Ale ty povídky mě nikdy doopravdy za srdce nechytly. Já mám ráda Harryho, který se umí rozhodnout a umí používat mozek – nejlépe vhodně kombinovaný s použitím srdce.

Z mého pohledu je Severus takový Merkucio v Romeovi a Julii. A Harry… Harry je hrdina z pohanských legend, ze kterých jsme kdysi žili a které se staly tak významnou částí naší minulosti. Víc Ti k tomu říct neumím. Asi.
Severuse obdivuji. Je to jediná plnokrevná postava v celé řadě. Zástupci Řádu jsou až moc bezchybní, ale on neustále bojuje se svými démony a více méně úspěšně. Hajmi50 (překládá úžasnou povídku Cambiare podentes:Invocare) se jednou vyjádřila, že Severus je v podstatě hlavní postava ságy, s čímž naprosto souhlasím.

Harry je v podstatě archetyp pohádkové postavy Popeláka kombinovaného hloupým Honzou.
gleti
Díky za optání, už je to o něco lepší, minimálně aspoň hlava je na tom líp, to ostatní škoda mluvit...smileysmiley

A nikdo mě nenaváděl...smiley

Doufám v žití, ale jsem připraven umřít. [Shakespeare William]
Díky, A_jo. :D :D :D Mně nejspíš taky, jinak bych se do toho masochisticky nepouštěla. :D *pukrle*
Tak takhle "pitomně" se nakazit - a to ještě při cestě za příbuznýma - to dokážeš jen ty - tedy myslím tím samozřejmě že nakazíš hlavního hrdinu smiley. I když to nechceš slyšet, tak mi Tvoje morové rány na Harryho i Severuse moc chyběly.
A_ja
E-hm, hm, 65? To budu trávit ještě… dlouho. Děkuji. :) *otřese se z otřesu a začne číst komentáře*

Teri ale já to docela chápu . obvykle tak pestrobarevné úvody nemívám. Ale… Tvůj komentář mě potěšil, vážně. Jsem za něj ráda. (Mimochodem je už lépe?)

Jde o to, že jsem nějak na vynucené, mě vyčerpávající, plné mého přesvědčování komentáře protentokrát rezignovala. Není to tak, že bych nerada slyšela kteroukoli z vás. Ať už mi chcete říct cokoli.

Sis, jsem skvělá? A máš radost? Tak ji mám taky, ale skvělá nejsem… :)

(Při spojení „ten oblíbený soh“ si přikládá ruce na oči a úpí.) Zase chyby, zase nesmysly, zase děs? Co už? :)

To věnování si přirozeně zasloužíš. O tom nepochybuj ani na vteřinu. Já za to děkuji Tobě.

A s tím levým menu – nevím, jestli jsi ji tam navedla Ty. Ale pokud ne, jsi na tom bídněji než ona. :D

Bello, :) :D Děkuji. Tohle je vždy nepřiměřeně opojné slyšet. Nevím, nakolik je to co píšeš pravda – aneb pod lampou největší tma a já se pod ruce dívat neumím – ale pokud to tak opravdu cítíš, je mi ctí. Děkuji Ti.

Co se témat týče… mwhaha – Sisííí? Ne, dobře, nebudu zlá. Nějak ke mně ta témata a… nápady na povídky přicházejí samy. (Což je občas s krvelačnou Múzou dychtící po mém krčku a prstech vražedné.) A jsou mnohdy velkolepější než samotná povídka či její zpracování (což dokazuje námět téhle, Života, i těch dalších tří věcí, o kterých uvažuji). Nerada, ale měla bych s tím počítat. Jen doufám, že je to tak všude (u všech a všeho, že některé věci a aspekty jsou lepší, jiné pokulhávají) a (upřímně řečeno hodně doufám) že konečný výsledek stojí za to alespoň ze čtvrtiny onoho geniálního nápadu. Díky za komentář! :)

Kys, wow, nečekala jsem Tě tady. A už vůbec ne, že zase začneš něco ode mne číst. Dobře, příští kapitola bude zase za týden – v pátek. OK? :) A díky.

Gleti, děkuji. (Žádná kritika zatím, ale dočkám se, OK. :D)

Kapesníků? Přiměřeně. *rezolutní pohled*

Harry… víš, je celkem ironie, že já Harryho moc ráda nemám, ale mrtvého jsem ho nechtěla. Jiné povídky než Harry se Severusem nečtu. Severuse zbožňuji, Harryho… snesu. Spolu je zbožňuji. Není to tím, že by si jiný než tragický osud nezasloužil… já nevím, prostě mě víc napadají ty morbidity. :) :D

Taky máš pocit, že tím zbytečným epilogem shodila celu ságu? – Achjo. Co já mám na tohle…? Podívej, na jednu stranu jsem řekla: „Raději Severus Smrtijed než mrtvý.“ Na druhou jsem byla nadšená, co Harry udělal – Albus Severus. Na třetí – kdo normální by po neoblíbeném učiteli pojmenoval své dítě? Občas jsem za to naštvaná, někdy pořád nadšená. Vím, že se teď pokoutným způsobem rozmohla kritika Epilogu. Já osobně jsem… neutrální až kladně přijímající jeho existenci. S absolutními klaďasy na rozdíl od dnešní mládeže mi na nervy nelezou. Díky za komentář. :)
za prvé - jsem moc ráda, že ses pustila do další povídky. Žádná kritika mě zatím nenapadá, ale povídka teprve začala. smiley

Hmm, HIV - kolik kapesníků si mám nachystat? Koukám, že míníš pokračovat v Harryho krutém osudu, žádný nesmyslný konec jako u Rowly (taky máš pocit, že tím zbytečným epilogem shodila celu ságu?). Inu, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, takže záchrana kouzelnického světa si nic jiného než smrtelnou nemoc nezaslouží. smiley
gleti
Já to věděla! Máááám tááákovou radost!!! Děkuji moc pěkně jsem se začetla... Hmmm... kdypa že bude další část? smileysmileysmiley
Assez čím to... čím to, že u tebe naleznu vždy tu správnou, přiměřenou dávku zdravého zamyšlení v kombinaci s tématem, které je mi více než sympatické? Svrběly mě prsty už od začátku, měla bych výčitky kdybych tohle nenapsala. Přišlo mi to zoufale krátké na to jak jsem se zažrala...
PS: To věnování... jsi opravdu pitomé dítě. Už jsem ti to řekla? smiley Děkuju, jen nevím, zda si ho zaslužím. Nic jsem vlastně neudělala.
Takže... co ti mám říct, když jsem ti to důležité řekla v soukromí? Samozřejmě, mám obrovskou radost, že jsi to napsala. Jsi skvělá. smiley Konečně zase vidím ten oblíbený sloh... smiley Děkuji, pitomé děcko.

Jinak - koukám, že Terka je na tom s čtením v levém menu asi jako já.
Hm, dobrý nejdřív jsem přečetla kapitolu a komentovala a až teprve teď mi došlo, že bych si měla také přečíst úvod, no prostě jsem totálně mimo, jako vždy ostatně.

Co bychom tu dělali, čteme.smiley

No nic komentář byl v podstatě ten, který jsi nechtěla, tak možná jako zadostiučinění, až mi bude o něco lépe a nebude mi připadat jako by mi měla každou chvíli bouchnout hlava, napíšu lepší komentář... tedy možná..smileysmiley
Doufám v žití, ale jsem připraven umřít. [Shakespeare William]
smileyMerline, co tu zrovna teď všichni děláte, hm?

Děkuji za krásné přivítání. Já bych se poslala do háje, být vámi, ale co už. Mám holt daleko lepší přítelkyně, než jsem. :)

A ano, takže HIV.

Já díky za komentář, Terko.
Jupí, pochopila jsem správně modrý záblesk...smileysmiley

Ale jsem strááááááášně ráda, že tu opět od tebe něco vidím. Tak moc se mi po tvém psaní stýskalo a teď mám zase naději.

Takže HIV? Tedy pěkně tvrdý oříšek a předpokládám, že na konci nás opět čeká smrt, takže ve vyléčení Harryho nějakým kouzlem asi nebudu moct doufat, že.smileysmileyDěkuju za kapitolku.smileysmiley
Doufám v žití, ale jsem připraven umřít. [Shakespeare William]
Děkuji, Lenko.
Velmi zajímavá první kapitola, moc se těším na další část.
06.01.2011 21:50:08
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one