Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Mlela jsem cosi neprozřetelného o repete, ne? Mmm… na počest prof. SS.

 „Je mi to líto…“

Poplácání po zádech.

Říkají, že jsi dobrý, uvěříš.

Pohlazení po vlasech.

A že můžeš kdykoli přijít. Důvěřují ti.

Úsměv.

Dají ti naději, které jediné se držíš, jako se květina drží z posledních sil slunečních paprsků, dokud nepozná, že její čas je u konce.

Záblesk skel.

Tu vůni, ta slova, ty doteky si budeš pamatovat navěky.

Dech prosycený láskou.

Zůstane na tobě, jestli ti slova a gesta – protože víc z toho nezůstane – časem nezhořknou. I vzpomínky mohou bolet. Bez ohledu na jejich přesnost.

Ohlédnutí.

„Nemohu být nápomocen.“

 

Má to vůli, žije to vlastní život s vlastní identitou. Něco ostrého, co drásá srdce, zanechává kovovou pachuť na jazyku, brní z toho celé tělo, duše se zmítá v křečích.

 

Proto se zvedneš z neudržované země, rozmažeš prach do černé látky nohavic a jdeš dál. Narovnat záda, ramena dozadu, dolů. Šíji vzpřímenou. Bradu vzhůru. Svět za očima neproniknutelně uzavřeš – lesknou se jako zrcadla. Nic dovnitř. Nic ven. Hábit do ramen. Uhladit záhyby.

Nikdo si nevšimne vrásky navíc, nikdo nepozná rozdíl mezi tamtím a tímto úšklebkem. Potřesení hlavou. Jedny myšlenky vyměníš za jiné. A jsi to zase ty. Odmítnutí je ti druhou matkou. Jistě že se nic neděje. To jsi ty.

„Srážím Nebelvíru…“

09.01.2011 19:24:33
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one