Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Tak to (doopravdy) funguje aneb

Z podrubriky Povídky.

Měla to být pohádka o tom, kterak se Severus Snape a Harry Potter dohromady dali

 

Severus Snape právě porcoval posledního tlustočerva, kterého potřeboval, aby dokončil poslední lektvar pro posledního zákazníka pondělního dne.

Harry Potter byl vyslán, aby koupil a ještě ten den přinesl přísady pro lektvary.

Severus Snape koutkem oka zaznamenal, že do jeho obchodu vstoupil Potter.

Harry Potter zaznamenal, že vlezl do obchodu Snapea.

Severus Snape se věnoval svému zákazníkovi a jeho lektvaru, aniž si Pottera všímal, Harry Potter zvažoval, zda se má vrátit k Mungovi a říct, že nikdo v zásobách pavoučí oko nemá. Harrymu Potterovi by pak hrozilo, že bude pavouky vlastnoručně chytat a pižlat, tudíž možnosti byly buď riskovat nepříjemného Snapea a snad přísadu získat, nebo zvolit jek vrchního léčitele a noc strávenou odlovem pavouků.

Šance Severuse Snapea utéct byly na nule, zbýval útok. Tedy. Obrazně řečeno.

Zákazník Severuse Snapea konečně zaplatil za svou objednávku a přišla řada na Harryho Pottera. Ten přistoupil k pultu a podal Snapeovi beze slov papírek, na kterém byla přísada napsána. Severus Snape si ho mlčky prohlédl.

Severus Snape si všiml ztrhané utrápené tváře Harryho Pottera, i jeho odtažitosti a apatie, ale nezeptal se ho, co to způsobilo. – Když byl idiot a chtěl nosit srdce na dlani, riskovat, že mu to někdo bude přát, dobře mu tak. On ze sebe nebude dělat jednoho z těch zvědavých tupců, kteří hvězdě kouzelnického světa slintají na lem hábitu a praktikují vlezdoprdelkovství. Vlastně ho to nezajímalo. Vlastně se mohl zařadit mezi ty, kteří měli z Potterova neštěstí škodolibou radost.

Harry Potter si všiml ztrhané tváře a dvou tří šrámů, které na tváři a rukách Severuse Snapea přibyly, i jeho zahořklosti, zášti a znechucení, ale nezeptal se ho, co to způsobilo. – Nikdy ho neměl rád, jejich antipatie, mimochodem, byly vřele vzájemné, a kdyby se snad zeptal, stejně by se mu Snape nesvěřil. Nehledě k tomu, že si všiml Snapeovy škodolibosti a fakt, že oba mlčí, aby na sebe neječeli a neprodlužovali tak vzájemnou přítomnost, byl výmluvný sám o sobě. Vlastně ho ani nezajímalo, od čeho ty jizvy má – měl svých starostí dost. Vlastně je ó-panu-nejchytřejšímu-největšímu-lektvaristovi-pod-sluncem přál – zasloužil si je za své chování a nulovou SQ, kterou nějak i přes své IQ nezvládl vykompenzovat.

Severus Snape mlčky položil pytlík s pavoučíma očima na pult a na papírek naškrábal cenu; Harry Potter se podíval na částku, vysypal galeony na pult a sebral pytlík.

Severus Snape se díval, jak Harry Potter prošel dveřmi jeho obchodu, a vsadil se sám se sebou, že se víckrát neukáže.

Harry Potter odešel z obchodu Severuse Snapea se železným odhodláním se v něm víckrát neukázat, kterému dostál.

A všechno bylo zase tak, jak to být mělo: v pořádku.

01.11.2012 19:59:12
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one