Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3005"
Původně jsem se vám dámy chtěla zamotat do diskuze, ale musím k sobě být upřímná a říci si, že na vaši debatu můj mozek teď absolutně nemá. :D Ale četla se pěkně. ;)
:)
Mě vždy zajímá, co stojí za tím, že Tě to přimělo takhle účtovat.
Takže, v první řadě pokud s tebou nemusím spát, tak do určité míry je jedno, jak vypadáš, takže je fuk, jestli jsem Tě viděla nebo ne. To, že z nonverbální řeči toho poznáš hodně a chybí Ti do celkového obrazu, pravda je. Na druhé straně, třeba bys mohla být právě pro to, že Tě neznáme, upřímnější. Nicméně to, že se mi s Tebou dobře povídá, že mám ráda Tvoji povídku, většinu z nich, je pravda, a že Tě neznám osobně? To na věci nic nemění.
Mně se o upřímnosti líbily nejvíc dva citáty: 1) od Borovskýho: "Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet nebo chválit." a 2) Tajemstvím úspěchu je upřímnost. Když se jí zbavíte, dosáhnete ho.
Tím chci říct, že neupřímností se snažíme dosáhnout nějakého prospěchu, buď osobního, nebo nechceme zranit druhého. Často je to kombinace obou. Bylo by lepší, kdybychom neuměli být neupřímní? Nemyslím si.
Nevěřím, že existuje objektivnost, alespoň u většiny věcí ne.
Já si to myslela, říkám ho furt, asi bych měla přestat:)
Nedokážu si představit společnost, kdy by to fungovalo. No, možná spíš si to představovat ani nechci.
Pochopila, neboj. Nicméně společnost založenou na tom, že lidé neumí být neupřímní, si nechci a nedovedu představit. Ale jinak s jeho tezí souhlasím.
Nj, ale to by pak nemohl být Severus. Žádný špeh, když by neuměl lhát a být neupřímný:). Stejně tak takový Voldemort, jak byl v originále labilní, by všechny své Smrtijedy zabil, protože by mu upřímně řekli, co si o něm a jeho zjevu myslí.
Zapomněla jsem se podepsat.
08.06.2015 13:59:39
trelawney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one