Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Prohlašuji

Pohlašuji, že Severus Snape jako i všechny ostatní postavy (pokud neuvedu jinak), patří Joanne Kathleen Rowling, a že se na těchto stránkách nehodlám nijak obohacovat. Web je založen jako fanouškovský. Postavy z této excelentní knihy mě uchvátily natolik, že se pokusím psát o nich povídky. Prospěch? Zábava ze psaní. Nadšení čtenářů. Nic víc, nic méně. Děkuji.

UPOZORNĚNÍ, která by Vám před začátkem čtení neměla uniknout:

1.) WARING; 2.) PRAVIDLA; 3.) O Životě


Popiska:

Život je a bude román (vývoj románu je dlouhý, na rozdíl od povídky nebo novely je román co do rozsahu delší…), který se bude zaměřovat především na vztah Harryho a Severuse a ne, nemohu říci, o jaký že to ,,vztah” jde… protože i to bude důležité. ,,Vhodné” je to pro všechny (většinou :)). Místy dost dobrodružné (Harryho výpravné cesty – tj. ty části, které mne osobně bavily vždy méně… i když znáte to: účel svě(d)tí prostředky… Takže je mám v podstatě ráda. :)), místy romantika (hledejte ji i v nejneočekávanějších koutech – třeba jednou pochopíte, jak to myslím), určitě místy tragedie, humor, psychologické – ach ano, to mám na knížkách ráda, to a – úvahy, takže ode mne nečekejte ani víc a ani méně… Temné dalo by se říci. Vlastně taková všehochuť s pointou (snad) na konci. Zapojím snad všechny postavy, které jsem ještě nezabila (směje se a z úst jí odkapává krev – téměř jako upírovi. TÉMĚŘ.)… mimo to ne jen POSTAVY, ale i jiné ČINITELE zapojím (pomalu mi to začíná připomínat reklamu, o níž nikdy nevíte, jak skončí…). Musíte se mnou mít u této povídky vskutku velkou trpělivost. Nic nechci uspěchat, nic zanedbat. Píšu ji už téměř rok (mimochodem oficiální představení bylo (+/-)14.8.2007 16:13 – narozeniny Života) a stále nejsem byť i jen v polovině. :) A mám další SKVĚLÉ plány do budoucna… O téhle povídce jsem kvůli nejasnosti, jak se zvrhne, napsala, že je o NIČEM, a že se k ní máte dle toho chovat. Na druhou stranu (a na svou obhajobu) bych chtěla říci, že si myslím, že má tato povídky svůj hluboký význam… který možná zůstane ukryt a možná ho odhalíte (což by mě opravdu potěšilo). Dále si ráda pohrávám se všemi průvodními fakty ze všech sedmi knih a trochu je míchám… :) Takže něco zmíním okrajově, něco zvýrazním, ale tahle má tvorba je všemi knihami JKR silně ovlivněna, i když sedmička prd…ehm*ehm…la do plínek, když jsem psala Život. S přáním, aby jim to ,,vydrželo” a se třemi citáty, které mi k tomuto sedí jako kastrol na… <i>sedí</i>, se loučím s tímto dlouhým a nesmyslným popiskem… vždyť uvidíte sami.

Přátelství je stejně tajemný cit jako láska.

[Dotourd]

Opravdoví přátelé jsou ti, kteří si navzájem důvěřují,

prožívají spolu své sny, myšlenky, ctnosti, radosti a bolesti

a jsou svobodní, připraveni kdykoli se rozejít,

aniž by se někdy rozešli.

[Bougeard]

Přátelství je nezištné.

Je to hluboké prožívání dvou bytostí,

které se navzájem odhalují

a doplňují takovým způsobem,

že jeden druhému nemůže nic odepřít.

[Quoist]

Jo a mimochodem… zvěděla jsem, že je mou morální povinností Vás připravit na to, co Vás v tom kterém díle ČEKÁ. Dílo jako celek, ne díl po díle. :) :D

Nebudu upozorňovat na bla a bla… Ale – čekejte náznakem jak heterosexuální tak homosexuální… chvilky. :) Očekávejte páry a nenaplněné (převážně Vaše :)) naděje. Zjistila jsem totiž, že napsat o tomhle díle, že je o NIČEM je za Á.) lež pro mne, TEORETICKY pravda pro Vás a za Bé.) to není tak docela úplné. ;)

A teď už o Životě ani slovo. ;-*

Schválně by mě zajímal člověk, který si teď Život troufne popsat…

Betareader: Šárka

Stav: 21. kapitol opravených

Díl stý první.

Děkuji.

Ne, znova:

děkuji!

Muhaha, vidím, že jsem fakt dobrá. Užijte si to. Je to opravdu dlóóóuhá kapitola.

Díl devadesát é... devadesát devět.

Fajn… zavedu něco, co už – slibuji – nezopakuji až do konce této povídky. Sentimentalizmus.

Nebude klasické “Šárce, aby se uzdravila,”, “Sisi, protože mi tím citátem opravdu polichotila,”, ani “Terce, protože se posledně preventivně zeptala, kdy bude další…”. Ne, dnes ne. Skrz to, že je to vše pravda. A dávám sem kapitolu, protože jsem řekla, že bych mohla oslavit nepropadnutí a nevyloučení z prvního ročníku (což ostatně je k mému údivu pravda, ale není to podstatné…). Dneska to pojmeme globálněji.

Děkuji…

Děkuji Breile. Breile a kolektivu, který si pozvala z Roku. Děkuji za její povahu, díky které jsem si dovolila přese všechno postěžovat, že u mě nikdo nečte. Děkuji jí i za opravdu dobrou přítelkyni, kterou bych bez ní nejspíš nenašla.

Děkuji Barče. Nehledě na to, že už nečte (nebo nekomentuje), nehledě dokonce na to, že to možná byl čtenář stylem “přečtu, co mi pod ruku přijde”. To pro mne není důležité. Důležité je, že byla první, která četla. A že to pro mně hodně znamenalo.

Děkuji Šárce… Odkud až po co mám jít? Dobře, děkuji, že ses tehdy s tou jedovatě zelenou (ráda bych si někdy dala repete) přemohla a přečetla sis těch šest napsaných kapitol. Děkuji za shovívavost, za statečnost (číst 98, ne-li 101 kapitol prakticky jako první a jediná, která zůstala po celou dobu, je aktivní čtenářka a víc! – TO za statečnost považuji), děkuji za podporu, za důvěru, bez níž by mě nenapadlo žít s touto povídkou tak dlouho a stále ji psát, přes sloty a psoty (které jsem si mnohdy způsobovala sama, jak kdysi kdosi trefně poznamenal, bez nich by mi to psaní nešlo). Za statečnost, s jakou jsi mi nabídla, že mi text budeš opravovat. Za to, že z Tebe mám kousek úžasného a stálého člověka, že kdykoli Tě potřebuji, mám Tě. Patří Ti jedno mé velké děkuji.

Díky Polgaře, Lily, Rudolfě, Hildě, Sevikovi99, Raven9, Silvince, Ft, Tije, Merlině, Nice, Kapi a Profesorovi. To, že jste napsali, mi hodně pomáhalo. Děkuji, že jste napsali. Nevím, jestli jste četli, odmítli číst dál, nečetli nikdy, nebo četli stále, ale pro mě mělo význam vydupat si i tyto komentáře, mělo pro mě význam slyšet vaše názory.

Děkuji Hope, Jimmi, Emixce, Kukovi, Reat, Dadě, Kys. Ať jste četli více či méně, komentovali více či méně pravidelně, odešli jste, přestali jste číst, četli jste, ale nekomentovali, přislíbili jste, že se vrátíte… měli jste pár (mnohdy hodně) opravdu dobrých poznámek, nápadů a to, že jste tady byli, jste, nebo budete… ohromně mě to těší. A naplňuje. Děkuji. Byla jsem ráda, že jsem s vámi mohla mít tu čest.

Děkuji ASISI, Terezníkovi, Drahokamovi, Hajmi 50, Jikitě, Berušce, A_je, Kaye, u nichž vím, že čtou, od nichž mívám zprávy a jichž si díky jejich stálosti vážím o to víc. A beru, že si Kaya stahuje ty mé kapitoly na doma, a beru, že mi pak ke všemu napíše jeden komentář… protože za to stojí. A děkuji vám zejména proto, protože jste tady se mnou, téměř u konce, stojíte, čekáte. A dáváte mi opravdu dobrý důvod vydržet, bavíte mě, rozptylujete. Jsem vám vděčná, že tady jste, až to nedokážu vyjádřit. (Zvlášť velké poděkování patří největším vykukům, hrozné, ale stejně jedněm z posledních nováčků, drahé Trnce a Brnce, které tomu psaní a komentování opravdu dodávají šťávu, i když vím, že ne jen u mě. Hajmi, Drahokamovi, Jikitě a Berušce, dalším – z jedné poloviny novým – opravdu dobrým důvodům k sentimentu, chuti psát a jakési síly v posledním tažení, kterou jsem dostala opravdu od nich, dam, které mě přesvědčovaly a přesvědčují, že to co dělám, má opravdu smysl, a myslím, že to samé můžu říct i o A_je.)

Děkuji za čas, jež jste strávili čtením, psaním komentářů, odepisováním, či dokonce mnou. Děkuji, že jste mě tolikrát podrželi. Děkuji, že stále čtete, prožíváte a cítíte s přítomnými postavami. Děkuji, pokud se vám Život vryl do paměti a srdce. Děkuji, že jste mi umožnili dokončit Život, protože… a to především a přede všemi…

Děkuji, Živote. Je to snad nespravedlivé, že Tě mám nejraděj? Asi. Ale zasloužíš si to. Protože jsi sbírka mě. Jsi mnou, dýcháš mnou, vidíš mnou, prožíváš mnou a chápeš mě. Jsi se mnou identický a umožnil jsi mi… mnohé. A za to jsem Ti vděčná. Děkuji.

No a vám. Vám gratuluji… díky vám všem je tahle povídka dopsaná, elito. A každý na tom máte svůj díl viny. :)

Opravdu – jedno velké díky vám všem.

(I těm, na které jsem zapomněla. A upřímně doufám, že pokud jsem někoho opomněla, ozve se mi. A já ho doplním. Protože sem patříte. Vy všichni, bez ohledu na jméno, věk, pohlaví nebo nick – přezdívku. :))

Devadesátý sedmý díl.

Devadesátý pátý. Terce za modrou modř a Šárce (cením si... no, prostě si toho všeho tak nějak cením. :))

Vy mé stálice (mluvím obecně), děkuji vám!

No… myslím, že tuhle si zaslouží plně Terka – většinou si o kapitolu říká Sis a Terézka mě potěšila, že to udělala za ni a ještě byla tak hodná, že mi na ni čekala tak dlouho. Jak vidím – je poněkud krátká, za což se omlouvám.

Devadesátý čtvrtý.

Díl devadesát... ááá, kdo to počítá?! Takové detaily. Dobře, devadesát tři. Pro Šišilku. Aby si zvedla náladu. Ty a víš, co po Tobě teď budu chtít, že ano, Šiš? >:-Đ

Díl devadesát dva.
Díl devadesát jedna.

Tak... fajn. Nechtěla jsem sem plést to, co bude v dalších kapitolách. Proto ta super délka pro mou betu, možná poněkud horší pro případné nedočkavé čtenáře. S díky za věrnost - vážně díky, že jste to doklepali až sem. Terkám a Šárce, když mě o to uhání... Assez

Není důležité znát odpovědi, ale klást otázky.

Známým i neznámým...

Jen tak mimochodem... dokonalý příklad toho, že něco se vyřaší i samo.

Snad zde a teď pochopíte, proč bych opravdu, ale opravdu ani jednu z vás nedala na místo Azaely. Díl osmdesátý osmý.

S díky, které se upíná na vaše krásné komentáře.

Ehm... něžně, PROSÍM!

Kapitola věnovaná Kukovi, který, co si pamatuji, si na poslední věnování jaksi stěžoval. Takže... Kukovi.

Assez

Díl osmdesát pět.

Ehm... vlastně jsem docela ráda, že to chlapi nečtou... s tímhle by mě poslali do háje. Ale - ženské si to zase vyloží po svém. Co naplat? Jsem mezi mlýnskými koly. To už sa taky těšíte, až to skončí, žé?

Dobře, nebudu na vás zlá. Truchlete v pokoji a míru. S poslední dávečkou kapitol.

Assez

Díl osmdesát tři. Díky za komentáře - vážně by se měly vytesat do kamene. Viz. článek.
Díl osmdesát jedna.

Děkuji: Sisi, Drahokamovi, Terce, Šárce, A_ji, Jikitě a Kayi. Některé pilíře mi stojí pevně a dlouho - děkuji.

Děkuji... :)

Osmdesátý díl věnovaný s díky  Jikitě, Drahokamovi a lásce...

A pak tomu lepšímu zbytku (:D) Terce, Berušce, Sisi, A_je, Kaye a dalším... (víme o vás, vězte o nás).

Děkuji věrným čtenářkám a čtenářovi. Muhehe - promiň, Kuku...

Beruško, Sisi, Terko, Drahokame, děkuji za překrásné komentáře k minulé kapitole. Pro vás...

Nechcete-li mě naštvat, rozhodně si k tomu nepouštějte žádnou veselou písničku. Aneb jsem si vědoma, že ze všeho, co je vážné, dokáže náš křupanský národ udělat prču - ale nedělejte to, nebo nad vašim domem bude svítit Znamení zla (ne, dokonce ani TY se o to nepokoušej jako just a jako proto, že mě chceš provokovat). Když už, tak tohle. Hm - bez škodolibosti - p řeji pěkné... smysluplné počtení.

Šárči, děkuju za ni. ... ♥
Bacha na mě - (šílený smích šílené Assez) - začíná mě ten jejich vztah bavit. Zvláště tahle je... roztomilá. Narozdíl od následující, takže si užijte. Jedna drobnost - pět dní jsem chtěla něco připset, asi pět dní jsme udržela myšlenku; za pět dní, co jsme se k tomu nedostala... myslíte, že jsem ji udržela? Pche! Naivní... Takže ať jsem chtěla dopsat cokoli - není to tam. Asi ani nikdy nebude a pokud ano... nedovedu si to představit. Už vůbec, že se v tom budu rýpat, až bude vše zveřejněné. Neřešit, assez, NEŘEŠIT!

A vy - ano, vy, za tou druhou stranou obrazovkyc (ťukám na monitor) - CHVÁLIT!

Děkuji...

Díl sedmdesát čtyři.

Mým zlatým čtenářům.

Assez

Díl sedmdesát tři. Děkuji za komentáře i hlasy!
Díl sedmdesát dva.

Šárce, Terce, Sisi, Drahokamu, Hajmi, A_je, Hope, Kys. S mým díky. Za věrnost. A taky Kukovi a Kaye a tomu zbytku. Děkuji.

Assez

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one