Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


10.

Harry po rozhovoru se Snapem propadl pesimismu. Ale neměl náladu na Hermionino a Ronovo utěšování a před ostatními nechtěl dávat najevo, že se něco děje. Proto se odšoural do knihovny, narovnal kolem sebe vysoké stohy knih a předstíral, že pracuje na domácích úkolech. Jenomže ani v knihovně nemohl zůstat na věky, navíc s blížícím se večerem dostal příšerný hlad. Jaká ironie! Na jídlo nemá ani pomyšlení, ovšem jeho žaludek se rozhodl, že ho bude týrat svými hlasitými projevy a neodbytným převracením tak dlouho, dokud se Harry jednoduše nenají.

Harry se tedy sebral, došel do Velké síně a nutil se pozřít alespoň toast s marmeládou. Snažil se tvářit normálně, ale moc mu to nešlo. Ginny jeho špatný herecký výkon prokoukla okamžitě, nic na to však neřekla a jen Harrymu stiskem ruky naznačila, že s ním cítí, ať jde o cokoli. Později si spolu můžou v klidu promluvit, pokud bude Harry potřebovat někomu se svěřit.

To byl možná ten problém s velkým P: jejich vztah. Tedy, ne že by Ginny a Harry měli mezi sebou nějaká nedorozumění. Oba cítili k tomu druhému přesně tolik lásky, kolik se ještě dalo snést bez trvalých následků na rozumu. A oba věděli, že city jsou opětovány. Jenže byli poněkud plaší a nevystavovali svůj vztah okatě veřejnosti, takže méně bystří pozorovatelé si ho vůbec nevšimli. Romildu Vaneovou nevyjímaje. Otázka zní, zda by to Romildu odradilo od jejího snažení, i kdyby zaregistrovala, že Harry už přítelkyni má...

Po večeři se všichni nebelvírští přesunuli do věže. Hermiona se usadila v křesle společenské místnosti a začala studovat článek do starodávných run. Ron si sedl vedle ní a dělal, že se učí něco z jasnovidectví, ale skutečnost byla taková, že jen seděl a zbožně na Hermionu zíral. Dělal to naprosto nepokrytě, neboť věděl, že Hermiona je zabraná do textu a nevnímá svět kolem sebe. Za normálních okolností by to Harryho rozesmálo, ale ne dnes. Ta nejistota ho ubíjela. A Ginny si odtáhly její spolužačky do dívčí ložnice, takže Harry v té chvíli neměl nikoho, kdo by zmírnil jeho obavy a pochybnosti. Proto otráveně sbalil učebnice a odešel do své ložnice. Nachystal si věci na další den a vyčerpaně padl do postele. Unavený byl až dost, vysvobozující spánek přesto nepřicházel.

Když přišli Ron, Dean, Seamus a Neville, ještě pořád civěl do stropu. Všichni už dávno spali, když i Harryho konečně přemohla únava a on se propadl do snu. Zdálo se mu, že je zavřený v kleci v zoologické zahradě. Ale oproti tomu snu ze zoo, který se mu zdál před několika lety, neměl na štítku napsáno ,,Nezletilý kouzelník‘‘. Tentokrát tam stálo ,,Mazlíček Romildy Vaneové‘‘. Okolo chodili návštěvníci a zvědavě si ho prohlíželi. A mezi nimi byl i jeden s nezdravě bledou tváří, hákovitým nosem, mastnými černými vlasy a škodolibým úsměvem.

 

 

 

Hrdý nositel nezdravě bledé tváře, hákovitého nosu, mastných černých vlasů a škodolibého úsměvu zatím prožil skvělé odpoledne. Naprosto přesně věděl, jak se Potter užírá, a cítil nevýslovné zadostiučinění. Při večeři si všiml, že ten drzý Nebelvír vypadá, jako by mu uletěly všechny včely. Dobře mu tak. Odvážil se přechytračit člověka, kterému se v tomto směru nemůže rovnat. A Brumbál ho v tom ještě podporuje. Však oba poznají, že není dobré pokoušet Severuse Snapea.

Severus se tvářil tak samolibě, že si toho Brumbál nemohl nevšimnout. V kombinaci s tím, jak vypadal Harry, si dal dohromady, že ti dva už spolu o ,,problému‘‘ hovořili. A také si dokázal odvodit, že Severus se rozhodl nedat Harrymu nic zadarmo. Že to bude mít příznivý vliv na Harryho ve vztahu k porušování školního řádu, takové iluze si ředitel už dávno nedělal.

Kdybyste toho večera Severuse Snapea, nejobávanějšího a nejneoblíbenějšího profesora lektvarů sledovali, viděli byste na jeho tváři spokojený... úsměv. Během spánku ho poprvé po letech netrápily žádné noční můry, a kdyby nešlo o Severuse, dalo by se říci, že se vyspal dorůžova.

27.06.2008 17:33:44
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one