Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


11.

Nicméně i v ráji nastávají problémy a toto pravidlo se nevyhnulo ani profesorovi lektvarů. Tak jako květina jednoho krásného dne uvadne, tak jako slunce zapadne za obzor a vynoří se měsíc, tak jako každý z nás musí jednou zemřít, přesně tak se vytratila i Severusova včerejší nálada, a co hůř, pochyboval o správnosti svého neuváženého kroku. Nechal se ovládnout chtíčem a to bylo něco, co se Zmijozelu nepodobalo. Fakt je, že mazané plány mívá Zmijozel v oblibě, ale neuvážené kroky... Nikdy. A toto výjimka nebyla. Růžový nátěr jeho bledé tváře zastínil černý mrak pochybností. Měl…?

Řešit to teď… To bylo ukrutně pozdě. Nebo ne? Nikdy není na nic pozdě… řekl by ředitel. Ale… na nic? Není to až moc… sebejisté tvrzení? Proč teď tápe v nejistotě, když ještě před pár hodinami se mu to zdálo jako ta nejlepší volba? Má jít za Potterem? Počkat na pokárání ředitele? Má čekat, jestli nepřijde Potter za ním sám?

První zavrhl ihned. On se doprošovat nemusí a pokud ví, není tu nic, kvůli čemu by měl za někým dolézat. Další z variant zavrhl také. To po celém dnu… Severus věděl, že ředitel tuší… A on se tvářil jakoby nic, popíjel svůj citrónový čaj, svolával své schůzky a házel jiskřičky, kam jen mohl. Proč jen se Severusovi zdály tak neupřímné a falešné? Tušil… Nicméně.. Pokud s tím nemíní ředitel nic dělat?

Zbývala poslední možnost… Či snad…?

Harry si na vlastní kůži mohl zažít své domnělé dno. Proč domnělé? Protože každý má to dno mnohem hloub, než si myslí. Harry nemyslel. Tolik to potřeboval.. Pročistit si hlavu. Klid… Tak potřebný a tak nedostatkové zboží tady, v Bradavicích.

Astronomická věž. Kde jinde by mohl myslet a přemýšlet, když ne zde? Sem přece ,páchl‘ málokdo a málokdy. Teď tady rozhodně nikdo nebyl. To bylo to hlavní. Věděl, že mohl přijít za Ginny. Ale ne.. Ne teď. Jak by jí to vysvětlil? Po tom, jak zareagoval Snape..

,Ginny taková ale není!‘ okřikl se v duchu. ,Pitomče.‘

Pak, jak příznačně, se podíval dolů. Taková výška… Tak povznášející… Stačilo by jen…

,,Co tady pro…‘‘ prořízl ticho hluboký hlas. Severus stál ve dveřích, při tom výjevu náhle celý bledý. Téměř neschopný pohybu.

A Harry, který se nesmírně lekl, se zapotácel, nevybral rovnováhu a …

,,Uáááááááá…‘‘

27.06.2008 17:34:03
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one