Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


16.

A nějakou chvíli se od sebe nemohly odtrhnout. Harry si na okamžik připadal jako králík zhypnotizovaný pohledem hada. Pak se však něco změnilo. Nadále nebyl schopen očima uhnout, ovšem nyní vlastně ani nechtěl. Něco ve Snapeově výrazu ho totiž zaujalo. Snape už se na něj nedíval jako na zločince nejhoršího kalibru. Černé oči ho stále přísně probodávaly, to ano, ale předchozí nevraživost vyprchala. Možná to bylo pouze Harryho vroucné přání, měl však dojem, že mu Snape snad trošku začíná věřit. Přestože je velice těžké si jen představit, aby se Harry Potter ocitl v průšvihu nevinně... Ne, že by Snapeova důvěra něco zásadně změnila, Bradavice bude muset opustit i tak. Ale je rozhodně lepší být ve společnosti někoho, kdo si o něm nemyslí, že je vrah.

,,Tak já si půjdu sbalit,‘‘ uzavřel Harry souboj pohledů.

,,Výborně, začíná vám to myslet,‘‘ odvětil Snape odměřeně, snad aby si nezadal.

,,A mohl bych se rozloučit s přáteli?‘‘

,,Pottere, máme málo času. Nebudeme čekat, až skončí vyučování jen kvůli srdceryvnému loučení a nesčetným otázkám, které byste musel zodpovědět.‘‘

,,Ale-‘‘

,,Napište vzkaz. A dávejte si pozor na slova. Nesmíte nic prozradit,‘‘ přerušil Snape jeho námitky.

,,Stejně nic nevím, tak co bych prozrazoval... A v nicneříkajících dopisech mám praxi,‘‘ trpce se usmál Harry, když si vzpomněl na dopisy, které si vyměňovali se Siriusem. Píchlo ho u srdce. Siriusi...

Snape neomylně vycítil změnu Harryho nálady, a proto ho postrčil ke dveřím, aby jeho pozornost nasměroval k důležitějším věcem: ,,Běžte si zabalit věci. Za půl hodiny vás čekám u mne. A žádné pitomosti.‘‘

,,Ano, pokusím se. Pane.‘‘

Harry spěchal chodbami k nebelvírské věži. Cestou nikoho nepotkal a byl tomu rád. Určitě by se všichni vyptávali, co se stalo a proč není na vyučování, případně by na něho hleděli se strachem, kdy je prokleje. Už to znal. Když si na to vzpomněl, musel se uchechtnout. Prý Zmijozelův dědic!

V ložnici se zarazil.

,,No jo, sbalit... Jenže co všechno?‘‘ otázal se opuštěné místnosti.

,Copak vím, jak dlouho budu pryč? A kde?‘

Povzdechl si a vytáhl zpod postele kufr.

,Určitě v nějakém zapadákově. Doufám, že ne někde v divočině.‘

Všechno oblečení naskládal na postel a začal řešit, které další věci s sebou bude potřebovat.

Koště? Možná. Vezme si ho. Kdyby se to Snapeovi nelíbilo, může ho nechat u něho ve sklepení.

Tak dál. Bude potřebovat nějaké knihy? Obrana proti černé magii pro sedmý ročník? Ta se může hodit. Formule? Přeměňování? Lektvary??? Mohou být užitečné. Má se s nimi tahat? Nevěděl. Nakonec je přidal ke koštěti s tím, že kdyby Snape protestoval, odloží je u něj podobně jako svého famfrpálového miláčka.

Další knihy se zdály být bez užitku, nechal je tedy na stolku vedle postele.

Pak přišel na řadu neviditelný plášť - bez diskuze.

Boty.

Kartáček na zuby.

Krabice griliášových hrudek, které dostal v létě od Hagrida k narozeninám. Na cestách se budou hodit, i když jsou téměř nerozkousatelné...

Někdy se nemohl rozhodnout, zda tu či onu věc potřebuje, jindy se zase nechtěl vzdát věci, na které mu záleželo, přestože věděl, že by si ji brát neměl. Jako třeba album fotografií, které mu dal před lety Hagrid. Bylo velice těžké se s takovými drobnostmi rozloučit.

Když skončil, měl na posteli kupu věcí, které si hodlal vzít s sebou, a vedle postele leželo všechno, co s těžkým srdcem zanechá zde. Vyčaroval krabici a všechny odložené předměty do ní narovnal.

A teď zlatý hřeb večera, totiž nacpat všechny věci do nepříliš velkého batohu, protože kufr je na časté cestování nepraktický - těžký a neskladný.

Musí si pohnout, za deset minut má být u Snapea. Vyhrnul si tedy rukávy a pustil se do kouzla. Tak. Na první pohled se batoh nezměnil, ale to také neměl. Za chvíli se ukáže, zda to funguje.

S mírnou úzkostí začal skládat věci dovnitř. Když se mu tam podařilo bez obtíží uložit zhruba polovinu veškerého vybavení, bylo jasné, že kouzlo se povedlo.

To by bylo.

Čekala ho poslední věc, dopis. Ginny, Hermiona i Ron s ním ráno byli na snídani, proto viděli všechno, co se stalo. A všichni tři samozřejmě znali Harryho obavy z Romildy a jejího počínání. Proto si byl jistý, že jeho zprávu pochopí. Nenápadně jim sdělil, že Romilda žije. On sám že musí odejít a neví, kdy a zda vůbec se vrátí. Požádal Rona, aby krabici s jeho věcmi opatroval, a kdyby se Harry nevrátil do konce školního roku, aby ji odvezl do Doupěte, kde si ji Harry bude moci časem vyzvednout. Rozloučil se, stočil pergamen, napsal na něj jména svých tří nejbližších Nebelvírů a společně s krabicí jej položil na Ronovu postel.

Naposledy se ohlédl, a pak už pádil ke Snapeovi.

 

 

 

Dorazil naprosto přesně. Severus ho už očekával. Alespoň že nemá zpoždění.

,,To je všechno, co máte?‘‘ povytáhl Severus obočí při pohledu na Potterův batoh.

,,Ano, trochu jsem všechny věci uvnitř zmenšil a odlehčil.‘‘

,,Takovou iniciativu jako mimoškolní studium bych od vás nečekal, Pottere.‘‘

,,To kouzlo jsem objevil, když jsem se jednou schovával v knihovně před světem... Tedy, když jsem tam vypracovával úkoly, samozřejmě,‘‘ opravil se rychle Potter.

,,Pane profesore,‘‘ nedalo Potterovi, ,,měl bych si s sebou vzít koště? A nějaké učebnice? Nemohl jsem se rozhodnout.‘‘

,,Pokud jste kouzlo použil správně, nebudou vám učebnice ani koště na obtíž. Předpokládám, že máte Obranu, Lektvary, Přeměňování a Formule, je to tak?‘‘

,,Přesně ty. Ostatní se mi zdály...‘‘

,,Zbytečné,‘‘ doplnil Pottera Severus, ,,Naprosto chápu.‘‘

,,Jediné, co nemám, je spacák. Budu ho potřebovat?‘‘

,,Uvidíme.‘‘

Severus zdvihl ze země svoje zavazadlo a vyrazili.

27.06.2008 17:35:48
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one