Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


19.

Oba si o tom druhém mysleli, že spí…

Nespal ani jeden.

Severus neustále přemýšlel, co všechno by mohlo prasknout.

Harry neustal v domněnce, že nemá tušení, jestli může Snapeovi věřit. Přece jen – pro něho by bylo daleko jednodušší předhodit ho Voldemortovi a smrtijedům.

Na druhou stranu... Snapeovi věří Brumbál… Zpochybňovat Brumbálův úsudek… stejně klidně by mohlo zamrznou peklo nebo povstat čtyři zakladatelé Bradavic… . Prostě a zkrátka – nesmysl. Pokud mu Harry věří a věřit má, Brumbál věří Snapeovi, musí Snapeovi věřit i on, Harry. Jednoduchá matematika, ne?

Copak nikdy nebude klid?

V ten samý okamžik se přetočili na bok jak Harry, tak Severus. Oba usnuli.

,,Odpusťte pane, není to příliš blízko?‘‘

,,Jdeme Pottere,‘‘ šťouchl do Harryho a ten byl donucen jít dál. Došli až k hradu.

,,Jdeme!‘‘ zavrčel.

,,Ale tam…‘‘

,,Budeme nejméně nápadní. Kdo by to čekal?‘‘ pozvedl obě obočí.

,,Jak myslíte.‘‘ Do hlasu vložil veškerou svou nedůvěru v jeho slova. Nicméně utekl Snapeovi ještě dřív, než ho stačil seřvat.

Své věci si roztáhli na pozemcích hradu – ovšem v nejvzdálenějším koutě – dost strategicky na případný útěk. Počasí jim přálo – na nebi pluly pouze mráčky.

,Tak a co teď,‘ pomyslel si Harry. Měli naprosto všechno nachystáno, úhledně seskládáno, pětkrát přestaveno a Harry netušil, jak se má k Snapeovi teď, když nebyli ve škole, chovat. Rozpaky - tak by se dalo popsat to, co teď cítil.

Tušil, že si Snape nebude přát vyrušování. Tedy… pokud se dalo o něčem jako o vyrušování ve stavu ukousání-se-nudou hovořit. Pokud by snad měl nadhodit nějaké téma, netušil, jaké. Neměl zdání, oč se Snape zajímá – co hůř, měl dotěrný pocit, že ne jen, že by ho to nebavilo, ale že by tomu ani nerozuměl. Co víc – unudil by se s ním Snape.

Ale co dál? Taky by se dost dobře mohlo stát, že když ho Harry bude hodně dlouho otravovat nebo provokovat, nechá ho se učit. To bylo něco, na co teď neměl náladu. K tomu všemu by to bylo bezúčelné – nějak se nemohl soustředit.

Jak taky bystře vydedukoval, nemá moc šancí, že by ho Snape nechal rázovat po hradě, na kterém se nachází. Pro jistotu ani po jeho pozemcích.

Na jednu stranu ho to nesmírně žralo, na tu druhou, nemohl si pomoci, byl za takový dohled víc, než vděčný. Jak Brumbálovi, tak samotnému Snapeovi.

Teď by se asi jeho přátelé podivili - ,,Proč vděčný?‘‘ – bylo to právě kvůli nim. Aby se neprozradil (tedy aby se neprozradili oba) a aby je tím neohrozil stejně tak, jako bezprostřední okolí.

Na malou, nepatrnou chvilku ho napadlo, jestli by si tu pozornost a obavu nezasloužil i Snape, přece jen, už mu párkrát zachránil život a momentálně s ním utíká před spravedlností. Hm. ,,Spravedlností‘‘ – on přece nic neprovedl. Ale… ví to i Snape? A Brumbál? A věří mu?

,Jistěže! Jinak by mu přece nepomáhali na vlastní riziko!‘ dotíral jeden hlásek.

,Taky to dost dobře může být tím, že by shodili sami sebe. Plus tě můžou využívat.‘

,Snape?‘

,Skrze Brumbála? Proč ne?!‘

,To by neudělali. Ani jeden, ani druhý. A kušuj!‘

,Jak myslíš…‘ odumřel samolibý hlásek.

Ne… za to, jak se k nim Snape chová si ten soucit nezaslouží. Určitě za to dostane od Brumbála prémie.

A hlásek, který by už už něco namítal, udusil v počátku.

Ne… Teď rozhodně nepotřebuje něco tak neskutečně… hloupého, jako obhajování Severuse Snapea. Na to je slizký sám a dost a v žádném případě se nedá říct, že by si za tuto skutečnost nemohl sám… .

On, Harry, v tom přece nefiguroval, že ne?

27.06.2008 17:36:43
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one